VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RENÁTA VEČERKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pro úkoly na bruslích a jiné vzpomínky

"First things first, I'ma say all the words inside my head," rozezněly písní sál Otrokovické besedy děti z pěveckého sboru Carmina Bona 11. ZŠ v Malenovicích. Škola ku příležitosti oslav jubilea jejího založení pořádala slavnostní Akademii.

Kam do práce po studiu? Zlín hostil Business Day

Jednou by chtěla podnikat a škola by jí měla pomoci, aby se její firma nikdy nedostala do ztráty. Sovina Kárpátiová končí bakalářské studium na Fakultě ekonomiky a managementu UTB a na veletrh pracovních příležitostí Business Day, který se konal v pondělí v obou budovách komplexu Kongresového a univerzitního centra, zavítala nabrat informace, kam by se v životě mohla posunout dál.

Čekání na Českou? „Jako na smilování“

Souběh oprav ulic největšího zlínského sídliště stále způsobuje problémy. Lépe bude již na konci listopadu.  

Tohle chceme. Zlíňané sami mohou rozhodnout, co má ve městě být

Chcete si hrát? Grilovat přímo ve zlínském Univerzitním parku? Zahrát šachy na čerstvém vzduchu? Anebo relaxovat s výhledem na krásný Zlín? Podle autorů návrhů projektu Tvoříme Zlín je toto všechno možné. A nabízí daleko více.  

Kupme lidem čas na život. Marek Šikula dostal bohulibý nápad při jízdě na kole

Diagnostický přístroj pro detekci žil, aplikační místnost na onkologickém oddělení s nejmodernějšími polohovacími lehátky nebo nová křesla v čekárně stejného oddělení. Vše v hodnotě přesahující tři čtvrtě milionu korun. Za tím stojí muž, kterého nové projekty napadají při jízdě na kole.  

Bouře v krajské nemocnici: rozzlobené sestry

Další změny v krajské nemocnici opět přinášejí vlnu negativních emocí a nespokojenost personálu. Po slučování oddělení, zavření poloviny kardiologie nebo části interny či LDN z důvodu nedostatku personálu, po výměně deseti primářů jednotlivých oddělení došlo na sestry. Konkrétně instrumentářky.  

Nová nemocnice dostala požehnání. Jen za pozemky zaplatí kraj 330 milionů korun

Zelenou dali zastupitelé odkupu pozemků v prostoře mezi malenovickým sídlištěm a nákupní zónou Centro a tím v podstatě požehnali výstavbě nové krajské nemocnice na zelené louce. Ta by měla podle plánů stát ode dneška do šesti let.

Valaši vědí, jak vařit děckám

Jáhly, pohanka nebo dýně ve školní jídelně? Obava, že děti potraviny našich babiček nebudou jíst? Takové potraviny že nelze chutně upravit? Kateřina Slabíková, vedoucí školní jídelny, si zvolila jazýčky opravdu vybíravé.

První zastupitelstvo a už bylo rušno

Město Zlín již má nového primátora. Je jím dle předpokladů dvaatřicetiletý Jiří Korec. Zlatý řetěz i zlatý klíč mu včera na ustavujícím zasedání zastupitelstva města předal odstupující primátor Miroslav Adámek.  

Koaliční smlouva podepsána, kompetence rozděleny

Rozdělení míst v Radě města Zlína je již známo. Na ustavujícím zasedání Zastupitelstva města Zlína byla odtajněna jména náměstků a radních. Programové prohlášení můžeme očekávat do měsíce.  

Kdo je budoucí primátor Jiří Korec?

„Když člověk něco chce, může dosáhnout takřka čehokoli,“ myslí si budoucí první muž města Zlína.

Nová nemocnice: 5 miliard, 800 lůžek

Pět miliard, 4 roky prací, osm set lůžek a lékaři v rolích spolutvůrců nemocnice. Stavba nové moderní nemocnice ve Zlíně podle zahraničních vzorů začíná nabírat nové rozměry.  

AKTUALIZOVÁNO

Další ocenění pro profesora Karla Kolomazníka. Má i malou Nobelovu cenu

Zlínský vědec a pedagog Univerzity Tomáše Bati profesor Karel Kolomazník (1938) převzal v den oslav 100. výročí založení republiky z rukou prezidenta Miloše Zemana medaili Za zásluhy I. stupně, za zásluhy o stát v oblasti vědy a školství.

Nový primátor: patrně nejmladší muž v historii

„Být zlínským primátorem pro mne bude velká čest i závazek,“ sdělil včera médiím představený kandidát na primátora Jiří Korec z hnutí ANO.

Odchyt medvěda byl zastaven, čeká se na povolení k odlovu

„Do vydání povolení se nebude dít nic,“ uvedla mluvčí kraje Adéla Kousalová k turbulentnímu vývoji kolem medvěda nezbedníka.

Africký mor prasat: elektrickým ohradníkům odzvonilo

Čtyřicet kilometrů elektrických ohradníků likvidují pracovníci krizového řízení krajského úřadu. Ruší se tak část opatření, která byla zavedena kvůli výskytu afrického moru prasat.

Čunek: Medvěda zastřelit

ANKETA/ „Není to žádný plyšák, útočí blízko lidských obydlí,“ uvedl hejtman kraje Jiří Čunek.

Auto, co umí létat. Podívejte se

Pomoc z nebe. První létající auto na světě futuristického vzhledu, které dostalo registrační značky. Zkonstruovala ho společnost Nirvana Systems. 

AKTUALIZOVÁNO

Zlín už zná novou vládu. Bez Valenty

Vítěz voleb, hnutí ANO, včera zrušil ohlášenou koalici (ANO, STAN, Rozhýbejme Zlín) a oznámil novou vládu města. Ujme se jí pět stran. Společně s dvojblokem ANO STAN do čela radnice usedne i trojblok složený z lidovců, ódéesky a Pirátů. Získají tak silnou převahu 29 mandátů v zastupitelstvu.  

Gynekolog Pavel Havelka: Ženy na kontroly nechodí

ROZHOVOR/ Pavel Havelka se věnuje vyčerpávající a psychicky náročné profesi, která má zásadní vliv na životy lidí.

Známe budoucího rektora UTB. Stane se jím profesor Vladimír Sedlařík

Univerzita T. Bati bude mít nového rektora. Stane se jím osmatřicetiletý profesor Vladimír Sedlařík. Bude třetím rektorem v historii univerzity.

Vyjednávání o koalici ve Zlíně je na mrtvém bodě. Hledá se čtvrtý do party

Koalice ANO STAN Rozhýbejme Zlín (Soukr., Svob., Nezávislí) stále hledá čtvrtého. Společně totiž mají jen dvacet mandátů z jednačtyřicetičlenného zastupitelstva.

Michálek neustupuje, ODS nechce jet do neznáma

Nic nového. Tak by se dala shrnout mnohahodinová povolební vyjednávání o nové vládě zlínské radnice. Jasno musí být ale nejpozději do konce měsíce.

Koalice ve Zlíně vydržela jen jedno dopoledne

Co platilo dopoledne, odpoledne již neplatí. Ve čtvrtek ráno ohlásil dvojblok ANO a STAN vytvoření koalice se stranou Iva Valenty (Svobodní Soukromníci Nezávislí). Vydržela ale jen jedno dopoledne. V odpoledních hodinách již bylo všechno jinak.

„Ať je v čele Zlína šest stran“

Pozice se otočily. Padla další nabídka na vytvoření koalice, ale tentokrát nevyšla z vítězné ANO.

Zlínská radnice stále čeká na vládu

Jednání a zase jednání. Od ranních hodin až do setmění. Tak vypadají povolební koaliční vyjednávání ve Zlíně. Ovoce zatím nepřinášejí. Sestavení koalice by tak mohlo trvat déle než před čtyřmi lety. Tehdy bylo do přibližně osmi dnů o vládě města již jasno.

Nejasno ve Zlíně. Uspět mohou i méně úspěšní

Koaliční vyjednávání zatím bez hmatatelného výsledku. Karty v ruce stále drží vítězné ANO. Silou sedmi mandátů se ale ozval ZLÍN 21.

Zachráněný jezevčík a Polívka na špatné adrese

Patnáct let, 1800 akcí, 220 tisíc návštěvníků a navíc zachráněný jezevčík, který by patrně skončil v útulku. Mnoho energie, talentů, přehršel krásy a umění. Spousta smíchu, slzy radosti i dojetí a nekončící potlesk. A také nádherná, světlem prostoupená prostora v památkově chráněném objektu. To vše je Alternativa.

Onkologičtí pacienti nebudou muset dojíždět

Oblastní nemocnice v kraji neposkytují biologickou léčbu. Pacienti musejí do Zlína. Teď se to ale změní.

Politoložka se v předpovědi zlínských voleb trefila

Trefa do černého. Podle politoložky Evy Lebedové z olomoucké univerzity bylo výsledky voleb těžké předpovídat. Střílela ale velmi přesně.

Zlínské volby: Lítý boj do posledních vteřin

Zlíňané byli svědky velkého finále komunálních voleb. Do posledních minut nebylo jasné, kdo se stane vítězem. Pouze několik hlasů voličů rozhodlo o budoucí vládě města. O 24 setin procenta zvítězilo hnutí ANO a ukončilo tak osmiletou vládu STANU. Politický hattrick současného primátora Miroslava Adámka se tak nekoná a absolutní vítězství ANO v celém Zlínském kraji ukázalo, že hnutí Andreje Babiše neztrácí svou sílu.

Zvědavost převážila, navýšení odměny ale potěší

O navýšení odměn členům volebních komisí rozhodla nová vyhláška. Volební komisaři si při probíhajících komunálních volbách polepší o 500 korun. Řadoví členové dostanou za odvedenou práci 1800 korun za jedny volby.

Volby na Zlínsku jsou v plném proudu

První volební den je za námi. Ve Zlíně se volí v 74 volebních okrscích. O volby do zastupitelstva se stará 570 členů volebních komisí. Hlas do urny přišlo v krajském městě v pátek do 18.30 vhodit asi 15 procent voličů.

Komunální a senátní volby ve Zlínském kraji 2018

ON-LINE/ Kdo příští čtyři roky povede vaše město či obec? Také v sobotu jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Po celou dobu budeme informovat o aktuálním volebním dění. 

ANKETA: Ticho nebo hluk? Zábava versus klid

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem, zní staré moudré přísloví. Vnést více dění do Zlína, uspořádat kulturní akce, vyhovět přísným omezením a zároveň i všem lidem se zdá být tvrdým oříškem.  

Žena regionu: titul za Klubíčko

ROZHOVOR/ Klubíčko je mateřské centrum v Kroměříži. Žena, která jej v roce 2002 založila, získala titul Žena regionu. Výherkyní 9. ročníku celonárodní soutěže oceňující ženy, které dosáhly jedinečných výsledků ve své profesi, se stala Marcela Bradová.

Legendární Baťovy hodinky letěly v papírové obálce

„Tímto předávám hodinky do péče Nadaci Tomáše Bati,“ deklarovala Rosemarie Blyth-Bata. Dědictví po Tomáši Baťovi v podobě zlatých hodinek včera oficiálně převzal z rukou nejmladší dcery Tomáše Bati juniora a vnučky zakladatele obuvnického impéria Tomáše Bati Rosemarie Blyth-Bata v prostorách Nadace Tomáše Bati její ředitel Pavel Velev. „Dokazuje to obrovskou důvěru rodiny Baťových v nadaci a v lidi, kteří v ní pracují,“ uvedl.

Nejsme zemí, která by určovala ceny masa či obilí, říká ministr

„Sucho hladu nepřinese,“ praví staré valašské přísloví. Ovoce byly plné stromy, až všichni kroutili hlavami, jak mohou stromy takovou úrodu bez vláhy přinést.  

Město Zlín koupilo obrovské klády ve tvaru pastelek. Už jim opadává kůra

Pastelky. Dílo výtvarnice Martiny Niubó-Klouzové s hravým názvem je umístěné v sadu Svobody hned vedle zámku. Jde o čtyři klády umístěné na sebe s ořezanými špičkami do tvaru pastelek. Každá špička je jiné barvy. Zatím z nich opadává kůra, na jaře se ale barevně promění.

Nový hit zaměstnanců: nepřijít do práce

Přijmou nového zaměstnance, který podle všeho vypadá schopně, ale ten po první výplatě nebo záloze už do práce nepřijde. Odejde beze slova. Bez výpovědi. Bez jakéhokoli udání důvodu. S takovým problémem se setkávají zaměstnavatelé čím dál častěji.

Pestrobarevnost jablek rozsvítila sál v Machové

Nespočet druhů ovoce a zeleniny, ale i dalších pěstitelských zajímavostí nabídla o víkendu okresní výstava v Machové. Své výdobytky představili nejen místní, ale i zahrádkáři z celého Zlínska.

Zlínský kraj bude zasažen vichřicí kolem osmé hodiny večerní

Na Českou republiku se žene silný až velmi silný vítr. „Očekávají se velké škody a výpadky elektřiny,“ upozorňuje Meteo Včasné varování. Varování platí pro celé území republiky. Silný vítr by se měl objevit nad územím republiky ve 12 hodin v neděli 23. září a přetrvávat by měl do 18. hodiny v pondělí 24. září.

Boj o Senát: sedm kandidátů

O senátorský post zabojuje sedm kandidátů. Volby za 80. volební obvod do jedné třetiny Senátu se konají 5. a 6. října, tedy ve stejný termín jako volby do zastupitelstev měst a obcí. Na jihu Zlínska a severu Uherskohradišťska tak lidé dostanou dvoje volební lístky a ve volební místnosti pak hned dvě obálky. Ty se budou lišit pouze barvou.

Zlínskem obchází medvěd. Jdou teď po sladkém

FOTOGALERIE / Při cestě do práce viděli pást se medvěda.

Stáhnuto: o vodě se zatím hlasovat nebude

Přípravný výbor na konání místního referenda stáhl svůj návrh. Spolu s návrhem vzali iniciátoři akce z radnice zpět i 733 archů podpisových listin. Referendum o vodě se konat nebude.

Do politiky nejčastěji zasahují podnikatelé

Téměř 15 % živnostníků a podnikatelů se na Zlínsku pouští na politickou dráhu. Fakta vyplynula z analýzy volebních kandidátek. Na druhém místě se umístili učitelé s necelými 6 %, v závěsu jsou důchodci.

Okna Malé scény zůstanou původní. „Chceme zachovat řemeslo,“ tvrdí památkáři

Nejde o špatně provedenou práci, původní okna je třeba opravovat pravidelně a důkladně, uvádí město.  

Žába chutnala jako kuře. Jen nemyslet na to, co jíte...

FOTOGALERIE / Dvoudenní Garden Food Festival nabízel nespočet dobrot od steaků, biftečků, foie gras přes sladkosti, paštičky až po červy, kobylky a žáby. Přilákal obrovské množství lidí. Jen na Facebooku svou účast potvrdilo více než šest tisíc lidí.  

LešetínFest: Nejsme z cukru, jedeme dál, volal moderátor.

Začátek festivalu na Lešetíně trápil déšť.

Barevný mumraj zaplnil zlínské náměstí. Podívejte se

VELKÁ FOTOGALERIE / Pestrobarevné kostýmy zahraničních souborů, nádherně vyšívané kroje tanečníků a muzikantů folklorních souborů, vysoko vyhozené hůlky překrásných dlouhonohých mažoretek z dálky lákaly tisíce příchozích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT