VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SILVIE POSPÍŠILOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Park zdobí tři dřevěné monumenty

Otrokovice – Park před otrokovickým Společenským domem má nové obyvatele. Zdobí ho totiž tři dřevěné plastiky.

Polívka: Další socha by mohla patřit Jarmile Šulákové

Vizovice /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Soše Jožina z bažin nebude v areálu vizovické likérky už smutno. Od neděle mu totiž dělá společnost herec, bavič a mim Bolek Polívka, kterého v nadživotní velikosti ztvárnil akademický řezbář Cyril Kocúrek z Kežmarku.

Landa hledá kompars pro svůj film

Otrokovice – Známý zpěvák Daniel Landa začal společně se svojí ženou Mirjam točit film s názvem Dotkni se duhy.

Backwards vrátí diváky do éry Beatles

Zlín – Jeviště Městského divadla Zlín bude na konci listopadu patřit jednomu z nejlepších Beatles revivalů na světě, kapele Backwards.

Studentský festival startuje už za týden

Zlín – Po roce se do Zlína vrací multimediální festival Mixer, který představuje současnou tvorbu studentů vysokých škol.

Kerndl oslaví svoje narozeniny ve Velkém kině

Zlín – Láďa Kerndl, přezdívaný také jako český Frank Sinatra, před několika měsíci oslavil životní jubileum. Ke svým pětašedesátinám dostal spoustu gratulací a nejinak tomu bude i 17. listopadu ve zlínském Velkém kině. Tam se totiž chystá známý zpěvák oslavit své narozeniny dodatečně.

Kotvald: Chceme na Moravě zasít semínko tradice

Otrokovice – „Mám rád pořady komorní, baladické a šansonové. Právě takový chystáme v Otrokovicích,“ prozrazuje známý zpěvák Petr Kotvald.

Kulturní servis na středu 10. listopadu

Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit ve středu 10. listopadu.

Petr Kotvald zazpívá pro děti z dětských domovů

Otrokovice – Stálice české hudební scény Petr Kotvald zavítá už v polovině prosince do Otrokovic. Známý zpěvák se rozhodl svým koncertem podpořit děti z dětských domovů Zlínského kraje a připravil pro ně hned dvě vystoupení.

Kulturní servis na úterý 9. listopadu

Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit v úterý 9. listopadu.

Kulturní servis na pondělí 8. listopadu

Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit v pondělí 8. listopadu.

Kulturní servis na víkend 6. a 7. listopadu

Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit o víkendu 6. a 7. listopadu.

Splašené nůžky konečně dorazily i do Zlína

Zlín – Komedii, která už desítky let vyprodává sály, v těchto dnech zkouší pod režijním vedením Jakuba Nvoty ansámbl Městského divadla Zlín. Hrála se v šestatřiceti zemích po celém světě, byla přeložena do jedenácti jazyků a vidělo ji téměř devět milionů diváků.

Therion vyrazil na turné. Míří i do Zlína

Zlín – Příznivce symfonického metalu jistě potěší páteční koncert ve zlínském klubu Masters of Rock Café na Čepkově. „Báječní Švédi Therion přijíždí do České republiky s novou deskou Sitra Ahra a zvou hned na dva koncerty.

Bajaja: Na tragiku nahlížím s laskavým humorem

Zlín – Vedle spokojených čtenářů je dozajista pro každého spisovatele odměnou, když se mu dostane i uznání od odborné veřejnosti. Pro autora je ještě větší odměnou, když ono uznání je korunováno oceněním. A když je oním oceněním Státní cena za literaturu, jsme na pomyslném vršku pyramidy.

Kulturní servis na pátek 5. listopadu

Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit v pátek 5. listopadu.

Vivaldianno všude vyprodává sály. Dorazí i do Zlína

Zlín – Zkombinovat rockovou hudbu s klasikou? V dnešní době, dá se říci, věc celkem běžná. Přednímu českému houslovému virtuosovi Jaroslavu Svěcenému a rockovému klavíristovi Michalu Dvořákovi (ex Lucie) se ale povedlo něco výjimečného.

Bittová se svými hosty potěší diváky v Domě umění

Zlín /FOTOGALERIE/ – Iva Bittová se řadí k významným osobnostem české alternativní hudební scény. Této umělkyni bude patřit už ve čtvrtek večer jeviště zlínského Domu umění, kde vystoupí společně s Filharmonií Bohuslava Martinů.

Od narození Karla Zemana už uplynulo sto let

Zlín /FOTOGALERIE/ – „Mým povoláním je myslet obrazem. Tak jako malíř má barvy, štětce, plátno, já mám optiku, světlo, technické prostředky. Věřím filmu a jeho schopnostem. Učaroval mi Méliès, který na počátku kinematografie vytvořil princip, jímž lze vyjadřovat nevídané věci. Plavat pod mořskou hladinou, létat vesmírem, prostě všechno, co mě láká…“ řekla kdysi filmová legenda Karel Zeman. Ve středu to bylo právě sto let, co se tento známý umělec narodil.

Kulturní servis na čtvrtek 4. listopadu

Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit ve čtvrtek 4. listopadu.

Dva přivezou své Hu

Zlín – Sourozenecké duo Dva z východních Čech má po dvou letech na svém kontě další album s názvem Hu. Deska, která nese podtitul Pop neexistujících radií, vyšla kromě klasického CD také na vinylu.

Kulturní servis na středu 3. listopadu

Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit ve středu 3. listopadu.

V Divadélku v klubu se bude vzpomínat

Zlín – Netradiční dušičkový vzpomínkový večer chystá pro své příznivce Městské divadlo Zlín. Jeho hlavními protagonisty budou slavní zlínští herci Eva Matalová, Zdeněk Vašek a Ivan Kalina.

Andronikova: Rozhodla jsem se sdílet něco niterného

Zlín /FOTOGALERIE/ – Prozaička Hana Andronikova si už své místo na české literární scéně vydobyla. Už svojí prvotinou Zvuk slunečních hodin, která vyšla před devíti lety, si zlínská rodačka získala přízeň čtenářů i kritiky.

Kulturní servis na úterý 2. listopadu

Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit v úterý 2. listopadu.

F-dur Jazz Band bojuje o postup do finále v "Talentu"

Zlín – Třináctičlenná formace zlínských hudebníků F-dur Jazz Band v čele se zpěvačkou Zuzanou Sapárovou zazářila v televizní soutěži Česko Slovensko má talent. Od porotců Lucie Bílé, Jana Krause i Jaro Slávika sklidili slova chvály a obdivu.

Kulturní servis na víkend 30. a 31. října

Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit během víkendu 30. a 31. října.

Hostem Studia Z bude režisér Vorel

Zlín – Po úspěšném zahájení nového cyklu ve Studiu Z Tady Tomáš s ekonomem Tomášem Sedláčkem připravuje Městské divadlo Zlín pro své diváky pokračování.

Bibliotéka bodovala v soutěži

Valašské Klobouky – Městská knihovna Valašské Klobouky zabodovala v hodnocení knihoven a čtenářské návštěvnosti. V prvním ročníku celostátní soutěže Městská knihovna roku 2010 skončila v kategorii pět až deset tisíc obyvatel na druhém místě.

Buranteatr nabídne příběh o lásce, vášni a nevěře

Zlín – Malá scéna Zlín připravila pro své návštěvníky na státní svátek 28. října překvapení. Bude jím inscenace Venkov známého brněnského souboru Buranteatr. Silný příběh o lži, nevěře a vášni, začne v 19.30 hodin v sále Malé scény.

Předvánoční čas bude ve znamení paní hudby

Zlín – Jeviště zlínského Velkého kina přivítá v následujících týdnech řadu hvězd českého a slovenského hudebního nebe.

Kulturní servis na středu 27. října

Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit ve středu 27. října.

Filharmonici z pěti zemí se spojili v jeden orchestr

Zlín /POHLEDEM REDAKTORKY/ – S velkým očekáváním a zvědavostí jsem kráčela ve čtvrtek večer do zlínského Domu umění. Co umí Filharmonie Bohuslava Martinů už samozřejmě vím. Na čtvrtečním koncertu se ale měla na jedno pódium vměstnat s dalšími čtyřmi tělesy a provést posluchače hudebním večerem.

Kulturní servis na úterý 26. října

Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit v úterý 26. října.

Prestižní ocenění za literaturu získal Antonín Bajaja

Zlín, Praha – Státní ceny za literaturu se dočkal zlínský spisovatel Antonín Bajaja. Ocenění mu patří za román Na krásné modré Dřevnici. Slavnostní akt byl připraven v pražském Veletržním paláci na pondělní večer. Cenu tradičně předává ministr kultury, tentokrát Jiří Besser.

Petr Koliha: Cesta do Íránu předčila mé očekávání

Zlín – Ačkoliv do dalšího ročníku zlínského Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež zbývá ještě víc než půl roku, tvůrčí tým už pracuje na plné obrátky. Ani umělecký ředitel Petr Koliha nezahálí.

Zpěvák Scarecrow: Nikdo z nás neuměl pořádně noty

Zlín /ROZHOVOR/ – Amatérských kapel jsou v republice desítky možná stovky. Mají jedno společné. Začínající hudebníky spojila láska k muzice. Tráví hodiny ve zkušebnách, investují kupu peněz do aparatury a doufají, že si jednou najdou své místo na české a možná i světové hudební scéně.

Kulturní servis na pondělí 25. října

Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit v pondělí 25. října.

Tarot přijíždí poprvé do Zlína

Zlín – Finští powermetalisté Tarot vyrazili na koncertní šňůru, na které představují svým fanouškům nové album s názvem The Gravity Of Light. Jednou z jejich zastávek bude i zlínský klub Masters of Rock Café na Čepkově, kde v premiéře vystoupí už v pondělí.

Odpoledne v rytmu se vrací

Zlín – Po několikaměsíční pauze se kongresovým sálem zlínského hotelu Moskva opět rozezní hudba. Už v neděli totiž začíná 19. ročník seriálu Odpoledne v rytmu.

Malou scénu ovládnou nebezpečné vztahy

Zlín– Ansámbl zlínské Malé scény nastudoval pod režijním vedením Anny Petrželkové inscenaci Nebezpečné vztahy. Ta měla premiéru loni včervnu a od té doby se úspěšné drží na repertoáru divadla.

Rocková legenda míří do zlínského klubu

Zlín – The Plastic People Of The Universe znamenají na české rockové scéně pojem. Pražská kapela dorazí už v sobotu do Zlína, aby vystoupila v klubu Masters of Rock Café na Čepkově.

Kulturní servis na víkend 23. a 24. října

Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit o víkendu 23. a 24. října.

Avion Swing Band slaví třicátiny

Zlín – No Name, Fleret, Argema, Jiří Zonyga a řada dalších se v pátek večer chystá na velkou narozeninovou party. Oslavencem bude zlínská kapela Avion Swing Band, která už třicet let hraje pro své posluchače. V pátek večer od 19 hodin si zabere jeviště zlínské sportovní haly Euronics.

Kulturní servis na pátek 22. října

Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit v pátek 22. října.

W.A.S.P. vystoupí ve Zlíně na jediném koncertě v ČR

Zlín – Americká heavy metalová formace W.A.S.P. vydala před rokem album s názvem Babylon. Aby ho představila svým fanouškům, vyrazila na koncertní šňůru s názvem The Return To Babylon Tour 2010.

5Angels představí svůj Krásnej den

Zlín – Black Milk, Holki či Spice Girls. Všechny tyhle formace mají jedno společné. Byly výhradně dívčí, zazářily a poté jejich hvězdy zhasly. Bude mít stejný osud i nová skupina 5Angels?

Kulturní servis na čtvrtek 21. října

Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit ve čtvrtek 21. října.

Slavní Brouci vystoupí v divadle

Zlín – Milovníci nesmrtelných Beatles si přijdou na své už na konci listopadu. Do Městského divadla Zlín totiž zavítají slovenští The Backwards.

Hry a klamy

Zlín – Znáte rychlost své reakce? Umíte prolnout svůj obličej s obličejem svého partnera? Už jste si s někým šeptali na vzdálenost dvaceti metrů? Chcete vytvořit otisk jakékoliv části svého těla?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT