VYBRAT REGION
Zavřít mapu

STANISLAV JANALÍK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Havel byl pro mě jako bratr

Zlín - Jedním z nejbližších přátel Václava Havla byl Miroslav Zikmund. Sám je přitom jedním z mála pamětníků, kteří pamatují i dalšího velikána našich národních dějin Tomáše Garrigua Masaryka. Zároveň se s ním dokonce osobně setkal.

Exprezidenta Václava Havla připomenou nejčastěji přímluvami při bohoslužbách

Zlínsko - Také chrámy a kostely na Zlínsku se připojily ke smutku celé republiky. Zádušní mše za zesnulého bývalého prezidenta Václava Havla byly takřka neodmyslitelnou součástí uctění jeho památky.

Nový Zlín není lidem po chuti

Zlín - Jednou z nejčastěji zmiňovaných akcí roku 2011 byly ve Zlíně architektonické soutěže. Mají změnit neutěšený vzhled podchodu na náměstí Práce, parku Komenského, Gahurova prospektu stejně jako dořešit předprostor Kongresového a Univerzitního centra.

Havla připomenou dramata a lidé jej uctí minutou ticha

Zlín - V rámci státního smutku připravují i města na Zlínsku na další dny několik pietních aktů. Ve čtvrtek 22. prosince bude Baťův mrakodrap ve Zlíně patřit setkání, při němž se bude vzpomínat na bývalého českého prezidenta, dramatika a literáta.

V Sazovicích už vítali jezulátko. Podívejte se

Sazovice – /FOTOGALERIE/ Tradiční vánoční dostaveníčko pro své občany opět připravili v Sazovicích. Kromě příjemné sváteční atmosféry, prodeje řemeslných výrobků, vánočních ozdob, fotografií a pohlednic s vánoční tematikou všichni čekali především na již legendární vystoupení Půjdem spolu do Betléma.

'Klaním se jeho odvaze a zásadám,' říká policejní ředitel

Zlín - Také ředitele Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Bedřicha Koutného úmrtí bývalého prezidenta Václava Havla zasáhlo.

Jeho přátelství s dalajlamou bylo obohacující

Zlín - Známý cestovatel Rudolf Švaříček, který momentálně sklízí ve Zlíně úspěchy s výstavou Šangri-la, nedávno měl tu možnost být prostředníkem setkání Jeho Svatosti dalajlamy s Václavem Havlem.

Svobodu nám přinesl doslova na podnose. Neocenili jsme to.

Zlín - Nakladatel a bývalý zlínský disident Pavel Jungmann bere úmrtí Václava Havla jako obrovskou ztrátu. „Někomu to možná bude znít hloupě, ale mně to přijde, jako kdyby mi umřel někdo v rodině. Pro někoho je to možná fráze. Ale já o tom tak přemýšlím,“ posteskl si.

Hanáka budou vyslýchat v ČR

Zlín – Bývalý zlínský policista Marian Hanák, který je společně se zlínským rapperem Davidem Steelem zapletený do milionového podvodu, byl konečně vydán ze Slovenska do České republiky.

Seníkem šlehaly vysoké plameny. Ničily uskladněné seno a slámu

Provodov – /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ Nepříjemné pozdvižení zažili obyvatelé Provodova na Zlínsku, když v neděli večer zachvátil místní seník veliký požár.

Rozžatou svíčkou vzpomněli na osobnost Václava Havla

Zlín /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ - Životní kruh Václava Havla se definitivně uzavřel. Jeho památku a především odkaz přišli v neděli 18. prosince krátce po půl sedmé večer uctít na náměstí Míru také Zlíňané.

Klid namísto nákupního šílenství v Držkové

Držková /AKTUALIZOVÁNO/ – Vánoce dorazily také do mladičkého držkovského Muzea dřevěného porculánu. Stálou expozici originálních nástrojů i hotových výrobků ze dřeva, která je ke zhlédnutí v kopii salašnické stavby, tak týden před Štědrým dnem obohatil zdobený stromeček, rozličné betlémy, ozdůbky, formičky na cukroví a další předměty spjaté s časem vánočním.

Zlíňané: Chceme na zámek chodit na výstavy

Zlín - Zlíňané mají jasno. Na zlínském zámku si přejí výstavní prostory. Alespoň to jsou nejčastější názory lidí, kteří se zapojili do projektu Zámek Zlín místo, kde se lidé setkávají. Hned 46 procent z celkového počtu 586 respondentů v dotaznících historickému objektu přisoudilo funkci výstavních prostor.

Stál 12 milionů. A je po boji

Zlín - S obchvatem Zálešné i pravobřežní komunikací od Otrokovic směrem na Jižní Svahy počítá v budoucnu nový územní plán Zlína. Včera jej po několika letech od prvních náznaků schválili městští zastupitelé.

Brána Svitu se otevřela. Podívejte se

Zlín – /AKTUALIZOVÁNO/ Ostudný osud křižovatky Antonínova, jejíž stavba stála asi 60 milionů korun, je konečně vyřešen. Alespoň částečně. Ve čtvrtek byla zkolaudována a včera ráno zmizely betonové zátarasy.

Na zimní údržbu má jít 10,7 milionu Kč

Zlín - Pokud by udeřila zima, jsou prý Technické služby Zlín připraveny. Opět na ně čeká řádná porce 236 kilometrů silnic, 137 kilometrů chodníků, 51 tisíc metrů čtverečních volných prostranství, přechodů i parkovacích ploch, a 260 zastávek.

Koalice Zlína: Ondrová lže, chceme její odchod z komisí

Zlín - Zlínská TOP 09-STAN se tvrdě opřela do tvrzení, jimiž se v minulém týdnu hájila exprimátorka Irena Ondrová. Spor se točí kolem jejího údajného neetického jednání, kdy za dobu působení Ondrové v čele Zlína získala firma jejího manžela EC-invest, s. r. o. zakázky za zhruba 8 milionů.

Přes tisíc lidí svým podpisem žádá zachování přechodu

Zlín - Petice za zachování přechodu na zlínské křižovatce ulic Dlouhá, Kvítková a Zarámí konečně dorazila na zlínský magistrát. Zatím zhruba 740 lidí řeklo své ne jeho zrušení. Přesto však prý radnice alespoň zatím jiné východisko nemá.

Čuba bude radit zemanovcům

Zlín - /FOTOGALERIE/ Strana Práv Občanů Zemanovci pomalu zbrojí do krajských voleb.

Radnice konečně zadá slibovaný audit

Zlín - Zlínská koalice prověří hospodaření radnice v předešlých dvou volebních obdobích. Začátkem roku zadá audit, který se zaměří na prodej majetku, převody nemovitostí i dlouhodobé půjčky.

Janečka byl v Dubaji, Ondrová zase v USA

Zlín - S magistrátem do zahraničí snadno a rychle. Tak popisuje zlínská TOP 09/STAN některé služební cesty svých předchůdců. Současně členy místní ODS a ČSSD vyzývá, aby vysvětlili, co jejich výlety městu přinesly.

Když byla u moci, firma jejího muže vzala zakázky za 8 mil.

Zlín - Údajně netransparentní veřejné zakázky na zlínské radnici byly nyní vládnoucí TOP 09/STAN trnem v oku už před loňskými komunálními volbami. Poprvé je však koalice konkrétní.

Bývalí radní pod palbou

Zlín - Tak ostrá už zlínská TOP 09/STAN dlouho nebyla. „Po roce se ukázalo, že naše kritika předchozího vedení radnice byla oprávněná,“ prohlásil včera zlínský primátor Miroslav Adámek (TOP 09/STAN).

Na jarmarku se prostřídá 146 prodejců

Zlín Od 13. prosince do 22. prosince bude zlínské náměstí Míru patřit Vánočnímu jarmarku. Také letos na všechny příchozí čekají řemeslné výrobky, vánoční ozdoby a stromky, kapři, punč a kulturní program.

Válka o stromy? Pouze ozdravování, zní z města

Zlín - Strom za stromem jde k zemi. Takhle to v posledních týdnech vypadá ve Zlíně. Zdejší radnice totiž ve velkém nařídila kácení zeleně.

Přechod v centru ruší

Zlín - S přechodem na zlínské křižovatce ulic Dlouhá, Kvítková a Zarámí se mohou chodci od čtvrtka 15. prosince rozloučit. Zlínská radnice totiž vyhověla požadavku Dopravního inspektorátu Policie ČR, který opakovaně poukazoval na to, že je velmi nebezpečný.

I ve Zlíně stávkovali. Jiní to ale bojkotovali

Zlín - Někde prázdné lavice, jinde naprosto běžný vyučovací den. Protestní akce proti plánovaným změnám v odměňování pedagogů včera vypukla i ve školách na Zlínsku.

Vnučka Jana Antonína Bati: Budeme bojovat až do posledního Bati

Zlín - /ROZHOVOR/ Potomci rodu Jana Antonína Bati zavítali opět do Zlína. Kromě návštěvy míst, kde mají kořeny, přijeli řešit také rodinné záležitosti.

Nové chodníky budou do zimy

Zlín - Nezvykle teplé počasí na počátku prosince umožnilo zlínské radnici prodloužit práce na projektu Chodníky 300. Než definitivně udeří zima, mají se dočkat alespoň některé zlínské ulice.

Město se dohodlo s firmami. Antonínova otevře své brány

Zlín - Betonové zátarasy na křižovatce Antonínova mají nejpozději do deseti dnů zmizet. Zlínská radnice se konečně dohodla se společnostmi Sdružení podnikatelů Baťův areál Zlín a B. A. Zlín, které proti stavbě podaly námitky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT