VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIKTOR CHRÁST

Viktor Chrást

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

HISTORIE: Šeptalo se, že se bude Hitler strašně mstít

Zlínsko - V neděli si celá Česká republika připomněla sedmdesáté výročí úspěšného atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Nenáviděný nacistický pohlavár svým zraněním podlehl osm dní po útoku československých odbojářů, mezi nimiž nechyběl ani Josef Valčík, rodák ze Smoliny u Valašských Klobouk.

Vyhořelá Kosenka se staví na nohy. Instalují i hlásiče požáru

Valašské Klobouky -  Nikdy se nevzdávej. Dřevěná tabulka s životním mottem vyhlášeného valašského ševce Jana Pivečky je dnes už nedílnou součástí interiéru správní budovy valašskokloboucké Kosenky. A ochránci přírody, kteří v ní sídlí, se tímto heslem rozhodně řídí. Po prosincovém mohutném požáru, který areál Kosenka zachvátil, totiž mílovými kroky pracují na jeho obnově.

Do areálu Vlárských strojíren pojedou na kolech bezpečněji

Slavičín - Po nově vybudované cyklostezce se budou pravděpodobně už letos moci projet milovníci kol na Slavičínsku. Více než kilometrová trasa pro cyklisty spojí slavičínskou místní část Divnice s průmyslovým areálem bývalých Vlárských strojíren.

Novela zákona o rozpočtovém určení daní nasype obcím miliony

Zlínsko - Všechna města a obce na Zlínsku se mohou těšit na víc peněz ve svých kasách. Na spadnutí je totiž schválení novely zákona o rozpočtovém určení daní, díky kterému získají místní samosprávy od státu každý rok o miliony víc než dosud. Po dnešním projednání vládou by měli návrh Starostů a nezávislých v červnu schválit poslanci.

Cestu z Tlumačova do Kurovic v pondělí na tři týdny uzavřou

Tlumačov - Silnici III. třídy mezi Tlumačovem a Kurovicemi na hranici zlínského a kroměřížského okresu čeká uzavírka. Znovu. Naposledy byl stejný úsek pro řidiče neprůjezdný vloni na podzim. Šoféři tak budou opět muset využít objízdné trasy přes Záhlinice. Ta naštěstí nebude nijak dlouhá.

Ruina zchátralého hotelu Voroněž opět na prodej

Pozlovice - Bývalý hotel Voroněž, čnící ze stráně nad Luhačovickou přehradou, je znovu na prodej. Za poslední rok už počtvrté. Že by se zájemci o koupi někdejší výkladní skříně socialistické architektury se svými nabídkami předháněli, se tedy rozhodně říci nedá. A to i přesto, že cena, za niž je objekt k prodeji nabízen, výrazně klesá.

Jižní Svahy se dočkají nových parkovišť. Vznikne až 122 míst

Zlín - Až 122 nových parkovacích míst může do konce letošního roku vzniknout na zlínském sídlišti Jižní Svahy. Podle mluvčího zlínské radnice Zdeňka Dvořáka by se stavbaři mohli pustit do práce koncem léta. Náklady na stavbu nových parkovacích ploch nepřesáhnou částku 11 milionů korun.

Arborista: Ze začátku jsem měl strach z výšek

Lukov – Dopoledne s lanem kolem pasu pomáhal dětem se šplháním po stromech, po obědě se do koruny památného buku pod hradbami vydal sám. Arborista Antonín Ambros měl v sobotu na hradě Lukově pořádně napilno. Jak sám říká, k zajímavé práci se dostal přes kamaráda.

Čtyři šoféři si vysloužili pokuty za rychlost

Zlín – Hned čtyři neukázněné řidiče, kteří překročili maximální povolenou rychlost v obci, načapali při pátečním měření na ulici Nová cesta zlínští strážníci. Duo šoférů dokonce na úseku, kde je povolena padesátka, jelo více než osmdesátikilo­metrovou rychlostí.

Známá zlínská výtržnice opět řádila

Zlín – Naprostou nepoučitelnost potvrdila o uplynulém víkendu devětačtyřicetiletá notorická výtržnice ze Zlína, které takřka nikdo neřekne jinak než Olina. V sobotu odpoledne se opět předvedla u nákupního centra Čepkov ve Zlíně.

Ve Svatém Štěpáně hořel hospodářský přístřešek

Brumov-Bylnice – Požár zemědělského objektu ve Svatém Štěpánu, místní části Brumova-Bylnice, zaměstnal v sobotu v podvečer několik hasičských jednotek.

Muže na Slavičínsku zavalil traktor

Štítná nad Vláří – U dramaticky vyhlížející nehody zasahovali v sobotu odpoledne hasiči a zdravotníci ve Štítné nad Vláří na Slavičínsku.

Děti v krojích roztančily Jižní Svahy na folklorním festivalu Májíček

Zlín – Lidová říkadla, hry, muziku, tance a hlavně spoustu zábavy přinesl opět po roce dětský folklórní festival Májíček. Třetím ročníkem akce, které se účastní jak moravské, tak i slovenské soubory, ožilo v sobotu odpoledne prostranství před kostelem Panny Marie Pomocnice křesťanů na zlínských Jižních Svazích.

AKTUALIZOVÁNO

Vizovice provoněly klobásy a sýry

Vizovice – Do dáli se linoucí vůně domácích klobás, zrajících sýrů či sladkého pečiva a zástupy lidí proplétající se mezi drobnými stánky. Tak vypadalo po celé sobotní dopoledne Masarykovo náměstí ve Vizovicích. Podruhé v letošním roce vypukly v centru valašského města oblíbené farmářské trhy.

AKTUALIZOVÁNO

Hrad Lukov patřil milovníkům stromů

Lukov – Náramně živo bylo po celou sobotu na hradě Lukově a v jeho nejbližším okolí. Už podruhé se tam slavil Den stromů. Pro děti a dospělé, kteří si jej nenechali ujít, připravili organizátoři bohatý program. Nechyběla v něm soutěž v řezání dřeva nebo zážitkové stromolezení.

Valašské Klobouky touží po lepší ochraně před vodou i požáry

Valašské Klobouky - Povodně, přívalové deště, sněhové kalamity, požáry. Kvůli těmto i dalším, často neočekávaným krizovým situacím chtějí ve Valašských Kloboukách zdokonalit svůj systém varování a informování občanů. Pomoct by měly dotace z evropských peněz, o něž město před nedávnem zažádalo.

Silničáři začínají se sečením trávy kolem cest

Zlínský kraj - V těchto dnech začínají silničáři ve Zlínském kraji se sečením trávy kolem cest. Ta zejména v některých zatáčkách a křižovatkách brání řidičům v dostatečném výhledu.

Minisukně a šortky? Na úřadech zapovězeno

Zlínsko - Úředník vydávající nové pasy v seprané flanelové košili nebo úřednice vyřizující žádosti o městský byt v proklatě krátké minisukni? Na podobné případy narazíte na radnicích na Zlínsku jen stěží. Deníkem oslovené městské úřady totiž zpravidla na vhodné odívání svých pracovníků myslí. Často dokonce speciálními předpisy.

Zlínský zámek obsadily trhy

Zlín - Oblečení, boty, knihy, šperky, ale také například plyšové medvídky si mohli zájemci včera zakoupit na Správném trhu. Tomu patřilo po celý den nádvoří zlínského zámku.

Obyvatele šesti zlínských ulic čeká běhání po úřadech

Zlín - Šestice stejnojmenných zlínských ulic změní v příštích týdnech svůj název. V minulém týdnu o tom rozhodli městští zastupitelé. Pro obyvatele dotčených lokalit v místních částech Prštné, Mladcová, Malenovice a Příluky to ale znamená řadu starostí, zejména nutnou změnu většiny dokladů.

Kus svitovské zdi opraví

Zlín - Poslední zbytky zdi, která před lety lemovala celý tovární areál zlínských Baťových závodů, zůstanou zachovány. Nikoliv však v současné zchátralé podobě.

Cestování novými autobusy? Trochu se zpozdí

Zlínsko - Na pohodlnější cestování novými autobusy ČSAD Vsetín si zřejmě budou muset cestující počkat o něco déle, než bylo původně v plánu. Cesty Zlínského kraje budou totiž nové vozy brázdit zřejmě o dva měsíce později.

Esenbáci nebo hippies, vždycky je to na jedničku

Vizovice – Se svým vzezřením zasloužilého rastafariána zapadl Mirek Dolanský mezi ostatní účastníky legendárního koštu slivovice s názvem Zlatá ňuňa více než skvěle. Jak by také ne, když letos byla tradiční recesistická akce inspirována šedesátými léty. „Myslím, že tematické zaměření na dobu hippies pasuje snad úplně každému," pokyvuje hlavou hrdý Vizovjan.

Na mítinky DSSS ve Zlíně a Holešově přišlo pár desítek lidí

Zlín, Holešov - Více odpůrců než sympatizantů dorazilo v součtu na dva předvolební mítinky krajně pravicové Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) ve Zlínském kraji.

Zlatá ňuňa se tentokráte nesla v duchu šedesátých let

Vizovice /FOTOGALERIE/ – Populární košt slivovice Zlatá ňuňa má za sebou po uplynulém víkendu už třináctý ročník. Nejedná se však pouze o obyčejné popíjení a hodnocení švestkových pálenek, jak by se možná lidem věci neznalých mohlo zdát. Každý rok se totiž setkání znalců slivovice nese v duchu pořádné recese. Kromě putovního poháru za nejlepší vzorek tak účastníci koštu zápolí i o titul Blba roku nebo ocenění Patok roku.

Opentlená májka v Malenovicích už stojí. PODÍVEJTE SE

Zlín /FOTOGALERIE/ – Oblíbeným stavěním nazdobené máje a zároveň také sletem čarodějnic ožil ve slunečném sobotním odpoledni střed zlínské místní části Malenovice. O hudební doprovod akce se postaral folklorní soubor Děvčice z Vonice. Ten desítkám lidí, které se na vztyčování tradičního symbolu jara přišly podívat, zazpíval několik lidovek.

Železniční uzel opravují

Brumov-Bylnice - Ošuntělá nádražní budova, popraskaná dlažba na peróně, hrbolatá nástupiště plná prachu mezi rezavými kolejnicemi. Obrázek, který se dnes naskytne každému, kdo vystoupí z vlaku v železniční stanici Bylnice na česko-slovenském pomezí.

U Zádveřic-Rakové hořel les, situaci hasičům komplikoval vítr

Zádveřice-Raková /FOTOGALERIE/ – Náročný zásah absolvovali v pátek odpoledne hasiči u Zádveřic-Rakové na Zlínsku.

Závodnička skončila u Luhačovic ve stromě, pilot utrpěl zranění krku

Luhačovice /FOTOGALERIE/ – Při amatérských závodech nedaleko Luhačovic došlo v sobotu před polednem k havárii osobního auta značky Rover. Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči.

Procedury najdou hosté pod jednou střechou

Luhačovice - Přebíhat za jednotlivými procedurami mezi různými pavilony, tomu má být brzy konec. Lázenští hosté mají najít nově v Luhačovicích vše pod jednou střechou. V rehabilitačním pavilonu, jehož rekonstrukce v těchto dnech finišuje.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT