VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUZANA MOLKOVÁ

Zuzana Molková

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Magdalena Vanďurková: Inspirací je sám život

Zlín – Kamkoliv cestuje, vždy má po ruce složku s papíry a barvy. Inspiraci totiž nalézá hlavně na cestách. Žije multikulturně a miluje moře a potápění.

Cyklotour ve Zlíně pomůže i dárcovstvím krve a kostní dřeně

Zlín – A je to tady: 14 etap, 1946 kilometrů, 423 měst a obcí. Peloton cyklistů v čele s Josefem Zimovčákem se letos znova opřel do pedálů a vyrazil na 3. ročník veřejné cyklojízdy Na kole dětem.

Cyklo-běh bez drog dorazí dnes do Zlína

Zlín – Už podesáté se letos celá Česká republika spojí v boji proti drogám a to díky tradiční akci Cyklo-běh za Českou republiku bez drog. Ta se koná u příležitosti Mezinárodního dne proti zneužívání drog, který připadá na 26. červen.

Jan Saudek pro Deník: Ženská je něco mezi andělem a ďáblem

Holešov -  Málokdo by mu hádal sedmasedmdesát, světově uznávaný fotograf Jan Saudek přesto právě tolikáté narozeniny nedávno oslavil. Darem dostal i výstavu svých fotografií na zámku v Holešově. „Je to nádherný prostor, nikdy jsem v tak krásném nevystavoval. Proto je tato výstava jedinečná," pochvaluje si významný umělec.

Jan Mráček: Do hudby dávám emoce

Zlín – Stát uprostřed velkého pódia s početným orchestrem v zádech a vychutnávat si několikaminutový aplaus vestoje je asi touha každého hudebníka. Obzvlášť pokud je mu teprve jedenadvacet let. A právě takový okamžik si ve středu večer v Kongresovém centru Zlín užíval mladý houslista Jan Mráček, který je označován za náš největší a nejslibnější houslový talent.

Korunka Luhačovice získala dalšího patrona

Luhačovice - Občanské sdružení Korunka Luhačovice získalo další klenot. Novým patronem sdružení, které pomáhá především nemocným a handicapovaným dětem ve Zlínském kraji, se stal automobilový závodník Roman Kresta.

Děti pošlete na dílny a zajděte na muziku

Holešov - Přestože je festival Holešovská regata teprve v plenkách, jeho první ročník, který se uskutečnil loni v létě, sklidil velký úspěch a našel si spoustu příznivců. To byl jeden z hlavních důvodů, proč se pořadatelé rozhodli pro druhý ročník.

J. Šetlík: Pan Zikmund je velký detailista

Zlín – Miroslav Zikmund, Tomáš Baťa, Ivana Trumpová či Eva Jiřičná. Již celá řada významných osobností se rozhodla stanout před objektivem fotografa Jadrana Šetlíka. Putovní výstava Osobnosti naší vlasti v těchto dnech zdobí prostory hotelu Baltaci Atrium. Veřejnosti bude otevřená do 10. června.

Dvě klapky zůstaly po dražbě bez majitele

Zlín – Přestože je letošní festivalové veselí u konce, ještě včera museli pořadatelé tradiční dražby filmových klapek ve Zlíně řešit kuriózní situaci.

Na filmový festival zavítalo letos méně návštěvníků

Zlín – Letošní ročník zlínského filmového festivalu pro děti a mládež navštívilo podle organizátorů 103 tisíc lidí. I když číslo zatím není úplné, je to o několik tisíc méně než v loňském roce.

Premiéru filmu Tady hlídám já! dětem přivezli i Pavel Nový a Klára Jandová

Zlín – Slavnostní premiéru si včera odbyl nový český snímek režiséra Juraje Šajmoviče Tady hlídám já! Film přijel do Zlína v rámci filmového festivalu uvést nejen samotný režisér, ale i několik hlavních představitelů.

Jiří Lábus: Slávu mi přinesl Rumburak

Zlín – To by ani nebyl Jiří Lábus, kdyby jeho včerejší příjezd do festivalového Zlína byl jen tak obyčejný. Poté, co 
v Golden Apple Cinema stihl autogramiádu k novému snímku Kozí příběh se sýrem a jeho testovací projekci, zamířil si to rovnou do Kongresového centra.

Klapky už znají své majitele.

Zlín - Nejdražší filmová klapka, jejímž autorem je Maroš Chury, byla ve včerejší aukci vydražena za 120 tisíc korun. Letošní dražba sto deseti klapek, která patří k tradičním akcím doprovodného programu zlínského filmového festivalu, celkem vynesla 1,382 milionu korun.

Maria Doyle Kennedy: Bez zpěvu nevydržím ani jeden den

Zlín – Přestože je původní profese rodačky z Dublinu herectví, včera dopoledne po příjezdu do Zlína mluvila hlavně o zpěvu.

Jadran Šetlík vystavil už i Zikmunda

Zlín - Na čtvrteční vernisáži výstavy Osobnosti naší vlasti ve Zlíně nechyběl mezi díly Jadrana Šetlíka ani známý cestovatel a dobrodruh Miroslav Zikmund. 

AKTUALIZOVÁNO

Grand Prix filmového festivalu obdržel režisér Matej Mináč

Zlín – Hluboké téma dokumentárního snímku s hranými pasážemi Nickyho rodina zajistilo slovenskému režisérovi Mateji Mináčovi cenu zlínského filmového festivalu Grand Prix. Ocenění včera převzal z rukou ředitele festivalu Petra Kolihy v Kongresovém centru Zlín.

Rachel Hurd-Wood: Zatím jsem viděla jen tři filmy, ale jsem nadšená!

Zlín – /ROZHOVOR/ S filmem se dostala mladičká herečka Rachel Hurd-Wood do kontaktu již ve třinácti letech, kdy vyhrála konkurz do filmu Petr Pan. Snímek měl tak dobrý ohlas, že dvaadvacetileté herečce otevřel brány do světa filmového průmyslu.

Dejdar prodával koláčky, jiní dražili panenky

Zlín – Koblihy, koláče, záviny, perníčky a další cukrářské a pekařské výrobky včera od rána provoněly pasáž obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve Zlíně. Akci 
s názvem Pečení pro děti uspořádala česká odnož organizace UNICEF u příležitosti 52. mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež.

Ve Zlíně se promítalo i ve vlakové soupravě

Zlín – Vlakové nádraží ve Zlíně včera na celý den obsadil Kinematovlak a také Vlak plný úsměvů, který na filmový festival přivezl opět zdravotně a mentálně postižené děti a děti z dětských domovů z celé České republiky. Do Zlína dorazilo přibližně 250 cestujících, z toho 170 dětí.

Kraus a Bydžovská doplnili Chodník slávy

Zlín – Na zlínském Chodníku slávy přibyla další hvězdná jména dětských hrdinů. Svoji hvězdu dostali včera před Velkým kinem herci Jan Kraus a Zuzana Bydžovská.

Děti rozzářily parkoviště 
u Velkého kina pestrými obrázky

Zlín – Šedé parkoviště před Velkým kinem se včerejším odpolednem rozzářilo barvami a ožilo pohádkovými postavičkami.

Andrea Kerestešová: Zahajovací film mě rozplakal

Zlín – Herečka a modelka slovenského původu Andrea Kerestešová je již od neděle ve Zlíně. Je zde vůbec poprvé 
a v rozhovoru pro Zlínský deník prozradila, že se jí tady moc líbí. Zdrží se do pátku. Sedmadvacetiletá představitelka Evy ze seriálu Vyprávěj usedne letos do křesla porotkyně v 52. ročníku Zlín Film Festivalu.

Stromem osobností je letos prudce jedovatý tis červený

Zlín – Tradiční sázení festivalového stromu, které se ve Zlíně každoročně koná hned na začátku filmového festivalu, se tentokrát uskutečnilo před sídlem ředitelství Lesů ČR na Březnické ulici.

Na Zlín Film Festival přijíždějí Irové

Zlín – Celá plejáda hereckých osobností zavítá v rámci 52. ročníku filmového festivalu pro děti a mládež během tohoto týdne do Zlína.

Zlín Film Festival je tu. Vyberte si, kam zajít

Zlín -  Filmový festival je bezpochyby největší kulturní akcí, která se ve Zlíně každoročně koná. Jeho součástí je také letos celá řada doprovodných akcí. Na kterou zajdete vy? Vyberte si!

AKTUALIZUJEME

Start festivalu: irský film i zpívající moderátor

Zlín – Sál plný nadšených dětí a všudypřítomné pohádkové postavičky. Tak vypadalo dnešní dopolední zahájení 52. ročníku Zlín Film Festivalu ve Velkém kině. Slavnostní akt si nenechali ujít ani hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák a zlínský primátor Miroslav Adámek.

Pavol Habera a jeho Team se loučili na zlínském zimáku

Zlín - Tisíce fanoušků, pořádná show a na pódiu kapela, která je pro všechny přítomné dlouholetou srdeční záležitostí. Tak se včera večer ve Zlíně loučila s téměř třicetiletou hudební kariérou populární slovenská kapela Team v čele s Paĺem Haberou.

OBRAZEM: Alexandrovci vyprodali Zlínský stadion.

Zlín - Vystoupení slavného ruského armádního souboru Alexandrovci na Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně přitáhlo tisíce lidí. Zájem návštěvníků byl obrovský, po vstupenkách se doslova zaprášilo již před několika týdny.

Bára Basiková si vyzkoušela roli prodavačky

Zlín - Jaké to je stát na druhé straně pultu, si včera na několik hodin vyzkoušela česká zpěvačka a dlouholetá patronka občanského sdružení Korunka Luhačovice Bára Basiková. Ta po celé čtyři hodiny prodávala v prodejně P. P. Mode v Rašínově ulici panenky Korunky, kterým dělá i kmotru.

Deník se vás ptal: Co říkáte na neustálé zdražování?

Zlín - /NÁZORY/ Redaktoři Zlínského deníku pravidelně vyráží do ulic, aby se vás ptal na aktuální otázky, které vás trápí. Tentokrát jste odpovídali na téma: Zdražování 

Czechtalent v sobotu oznámí vítěze

Zlín – Již tuto sobotu se od 19 hodin uskuteční finále 17. ročníku hudební soutěže pro mladé zpěváky a zpěvačky populární hudby Czechtalent 2012. O prvenství, které bude honorováno 20 tisíci a pozlacenou soškou, se utká letos deset dívek z různých koutů České republiky.

Držková po roce hostí výtvarníky sympozia

Držková - Držková na Zlínsku, tzv. srdce Hostýnských vrchů, je znova po roce provoněná čerstvým dřevem a hlavně barvami. Patriot Camp se stal na několik dnů domovem devíti umělců nejen z České a Slovenské republiky, ale také z Polska. Sjeli se tam na 5. ročník Mezinárodního výtvarného sympozia Držková 2012.

Alexandrovci vystoupí ve Zlíně s Basikovou

Zlín - Vyprodáno do posledního místa. Tak to vypadá už několik dní před startem dlouho očekávaného vystoupení ruského armádního souboru Alexandrovci ve Zlíně. To vypukne již dnes v 19 hodin na Zimním stadionu Luďka Čajky.

Festivalové Setkání: den třetí

Zlín – Už třetí den je v plném proudu mezinárodní divadelní přehlídka 17. ročníku Setkání 2012 Stretnutie.

Zpěvačka Bára Basiková bude prodávat Korunky na náměstí

Zlín – Korunku ke korunce. Přesně takovým heslem se řídí i občanské sdružení Korunka Luhačovice.

Přehlídka začala. Na nádvoří divadla je šapitó

Zlín – Inscenací Gazdova krv Divadla Astorka Korzo 90 Bratislava, ve které vystoupila také letošní patronka festivalu, slovenská herečka a šansoniérka Szidi Tobias, byl oficiálně zahájen 17. ročník mezinárodní přehlídky dramaturgických novinek Setkání 2012 Stretnutie. Letos se představí celkem sedm hostujících souborů a vlastní tvorbou se bude prezentovat také Městské divadlo Zlín.

Haberovo Final Tour míří také do Zlína

Zlín – Už jen několik dní zbývá do koncertu Paľo Habery a skupiny Team ve Zlíně. Největší hity této kapely si fanoušci poslechnou 23. května 2012 na zlínském Zimním stadionu Luďka Čajky. To nejlepší z historie této populární skupiny doprovodí speciální videoprojekce a pódiová show připravená právě pro toto turné s názvem Final Tour 2012.

Martin Dejdar: Dobrou slivovici já poznám!

Luhačovice – /ROZHOVOR/ Moderátorské role se v případě charitativní módní přehlídky při každoroční akci Luhačovice – město zdraví a módy chopil český herec Martin Dejdar už poněkolikáté. Kromě moderování se stihl účastnit i sobotního tenisového zápasu osobností. I když už má v tuto chvíli pracovní povinnosti v Praze, na Zlínsko se zase brzy vrátí.

Vojenský vrtulník obsadil luhačovické letiště

Luhačovice - Na opuštěném luhačovickém letišti bylo v pátek ráno po dlouhé době opět nezvykle rušno. V deset hodin tam totiž kroužil obrovský vojenský vrtulník, jehož přílet na místě netrpělivě očekávaly až dvě stovky dětí. Symbolicky tak byl zahájen 11. ročník charitativní akce Luhačovice město zdraví a módy, kterou každoročně organizuje občanské sdružení Korunka.

Klapka po 52. Osm dní filmu, letos v irském duchu

Zlín - Irský snímek režiséra Fintana Conollyho Já a Eliot zahájí 28. května 52. ročník filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. „Půjde o světovou premiéru," zdůraznila dramaturgyně festivalu Jaroslava Hynštová.

Sokol se dožil už 150 let. Slavilo se i ve Zlíně

Zlín - V minulosti byl několikrát zrušen státní mocí, potýkal se s velkými odpůrci a jejich nenávistí ke spolku. Přesto všechno se letos dokázal dožít úctyhodných 150 let. Řeč je o nejznámější české tělovýchovné organizaci Sokol.

Luhačovice mění směr. Chtějí lákat mladé lidi

Luhačovice - Luhačovice vhodné jen pro sezonní lázeňské pobyty seniorů? Tak to už brzy nebude pravda. K rázným krokům a velkým změnám se rozhodli mladí podnikatelé z Luhačovic, kteří se spojili pod značkou s názvem Resort Luhačovice. Hlavní poselství této iniciativy je pozvednout město na vyšší úroveň a vybudovat celoroční moderní turistickou destinaci pro všechny věkové kategorie.

Divadelní Noc si do diváka rýpne, dloubne a pobaví

Zlín - Polsku bude věnován další večer z oblíbeného cyklu Zlínské kroky do Evropy. Městské divadlo Zlín v jeho rámci uvede slovansko - germánskou lékařskou tragickou frašku Noc autora Andrzeje Stasiuka, knihu esejů o významných Čechoslovácích představí spisovatel Mariusz Surosz a svými fotografiemi spjatými s polskou kulturou se pochlubí Kateřina Měšťánková a Katarína Támová.

Bořek Šípek: Když se řekne Zlín, vybaví se mi Gottwaldov

Zlín - /ROZHOVOR/ Když byl malý kluk, přál si, aby z něj byl kuchař. Život s ním měl však jiné plány. Dnes je třiašedesátiletý rodák z Prahy světoznámým architektem, výtvarníkem, sklářem a v neposlední řadě designérem. Procestoval snad celý svět a on sám říká, že snad neexistuje místo, kde by nebyl.

Vizovické děti šily maňásky, při tom natáčely

Vizovice - Téměř dvě desítky rozzářených dětských tváří, poctivé domácí koláče, jedna známá zpěvačka a hlavně spousta zábavy. V úterý odpoledne se v dětském domově ve Vizovicích dospěláci rozhodli, že spojí své síly a připraví dětem parádní sváteční den.

Do Masters of Rock Café míří slovenský a český rock

Zlín - Mladá a nadějná slovenská rock screamo formace The Paranoid je na turné k nové desce. Tuto sobotu zavítá i na Zlínsko a v klubu Masters of Rock Café odstartuje ve 20 hodin koncert.

Člen kapely Lunetic Aleš Lehký: Někdo chodí na ryby, my jezdíme na turné

Zlín - Je to už čtrnáct let, co se rozpadli. Společná láska k hudbě a ke kapele je však zase spojila. I když má většina z nich už otcovské povinnosti, o víkendech si od plenek odskočí znova na pódium. Do Zlína Lunetic dorazí společně s živou kapelou 19. května do klubu Masters of Rock Café. Samotný koncert pak startuje ve 20 hodin.

Skupina Team bude koncertovat na zimáku

Zlín - Koncert Paĺa Habery a jeho legendární kapely Team, který se uskuteční ve Zlíně 23. května, hlásí stěhování. Kvůli obrovskému zájmu fanoušků se koncert přesouvá ze Sportovní haly Euronics na zlínský Zimní stadion Luďka Čajky. Ten návštěvníkům nabídne více prostoru i komfortu. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

N.O.H.A. roztančila celý zlínský Golem

Zlín - Hlava na hlavě či spíše noha na noze. Takto by se dalo charakterizovat páteční očekávané vystoupení multikulturní kapely N.O.H.A.

Jsou tu devadesát let, přesto 
slaví stovku – skauti ve Zlíně

Zlín – Žít naplno a snažit se dělat svět lepším, to jsou hlavní cíle skautingu. Chlapce a dívky v krojích, případně s uvázanými šátky, můžete i dnes potkat v ulicích většiny měst v České republice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT