Policisté zaznamenali celkem jedenáct havárií. Ty si vyžádaly jedno lehké zranění. Hmotná škoda se vyšplhala na šest set dvacet tisíc korun. Řidiči měli v pondělí odpoledne skutečně smůlu. „Nedalo se vůbec jet. Musel jsem zaparkovat pod stromy. Setmělo se, stěrače vodu vůbec nebraly,“ komentoval situaci Jan Matůš ze Vsetína.

Špatné podmínky pro cestování potvrdili také policisté. K nejvyššímu počtu dopravních nehod totiž došlo mezi půl druhou a třetí hodinou odpoledne, kdy průtrž mračen vrcholila. „Nejvíce bouraček jsme zaznamenali přímo ve Vsetíně. Tam jsme museli zasahovat pětkrát,“ potvrdila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Kvůli mokru a blátu skončil na střeše se svým Opelem Vectra například třicetiletý muž z Bystřičky. „Nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky. Na kluzké silnici dostal smyk,“ popsala policejní mluvčí. Ve Vsetíně zase v ulici Jiráskova vlivem podnapilosti a hustého deště přejel pětačtyřicetiletý řidič do protisměru a levým zrcátkem se střetl s Citröenem.

„Chtěl zabránit čelnímu nárazu a vjel na chodník. Pak z místa nehody ujel. Majitel Citröenu jej pronásledoval až k bydlišti. Pak zavolal policii,“ informovala Javorková. Muž nadýchal 2,25 promile alkoholu a skončil v cele. Další havárie se staly také v Rožnově pod Radhoštěm, Valašském Meziříčí, Kelči, Prostřední Bečvě a Študlově.