Muž byl nejprve převezen sanitkou do nemocnice ve Valašském Meziříčí, jeho stav byl ale natolik vážný, že jej musel vrtulník přepravit do ostravské fakultní nemocnice. Devětačtyřicetiletý šofér z Ostravy příliš spěchal se svým Hyunday. Silnice z Rožnova na Frenštát pod Radhoštěm se mu pak stala osudnou.

„Při projíždění táhlé levotočivé zatáčky dostal na mokré vozovce smyk. Snažil se ho vyrovnat, ale nedařilo se mu to,“ sdělila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

S neovladatelným autem řidič přejel do protisměru a dostal se až mimo silnici. „Po několikanásobné rotaci auto vletělo do koryta potoka. Tam narazilo do potrubí pro zásobování vodou a okysličování ryb v kójích,“ doplnila Javorková. Na pomoc při vyprošťování šoféra přispěchali rožnovští hasiči.

„Sám nedokázal vystoupit a po domluvě s lékařem byl vytvořen prostor na vytažení z bočních dveří,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Na záchranu zraněného použili hasiči speciální hydraulické zařízení a po odstřižení dveří muže vytáhli ven. „Následně byl uložen do vakuových nosítek a předán do péče zdravotnické záchranné služby,“ vysvětlil Mitáček.