„K ohni okamžitě vyrazili profesionální hasiči ze Vsetína se dvěma cisternami a také dobrovolní hasiči z Jablůnky a Bystřičky,“ vyjmenoval mluvčí hasičů.
Jak dále uvedl, záchranáři po příjezdu k hořícímu domku pronikli do zakouřené místnosti, kde nalezli muže bez nohy.

„Bezdomovec se při požáru nadýchal nebezpečných zplodin. Vyvezli jsme jej ven na jeho starém a poškozeném invalidním vozíku,“ popsal Mitáček. Na místo byly povoláni také zdravotníci.

V průběhu hodiny, kdy hasiči likvidovali požár, se k domku vrátil i druhý obyvatel buňky. Muž měl na sobě povrchová zranění, a proto byl i on předán do péče zdravotníků. „Oba utrpěli pouze drobná poranění, přesto byli preventivně převezeni do vsetínské nemocnice, kde byli jednorázově ošetřeni,“ řekl operační důstojník policie ve Vsetíně.

Podle něj byli po ošetření z nemocnice propuštěni. Jejich hospitalizace nebyla nutná. „Zjišťování příčin požáru se poté ujal vyšetřovatel hasičů z Valašského Meziříčí,“ podotkl operační důstojník.

Podle prvních odhadů vyšetřovatelů buňka vzplála při manipulaci se svíčkou nebo při kouření. Podezření se nakonec také potvrdilo: příčinou vzniku požáru byla totiž právě neopatrnost při kouření.

„Škoda, která vznikla na vyhořelém objektu se vůbec nevyčíslovala, protože stavební buňka je stejně určena k demolici,“ uzavřel policejní operační důstojník. Podle zjištění vyšetřovatele hasičů patřila stavební buňka dnes již neexistující firmě.