Muž v březnu letošního roku tragicky ukončil život šestapadesátileté J. K. z Kojetína, když ji na kroměřížském nádraží jako řidič přejel linkovým autobusem.

K nešťastné události došlo 20. března kolem půl sedmé ráno. „Zdeněk Miláček si jako řidič linkového autobusu po příjezdu ke stanovišti nezajistil očištění okna, takže při najíždění neměl možnost zahlédnout poškozenou, jdoucí mimo přechod pro chodce,“ přiblížil situaci státní zástupce Rudolf Mlýnek.

Ženu pak srazil a přejel předním a zadním kolem, čímž jí způsobil poranění, kterému na místě podlehla. „Následně od nehody ujel, aniž by se ujistil, zda zraněná nepotřebuje pomoc,“ dokončil Mlýnek znění obžaloby.

Cítím se být vinen, litoval činu obžalovaný Zdeněk Miláček před soudem

Sám Miláček přiznal, že se cítí být ve věci ublížení na zdraví vinen. „Ten den hustě sněžilo a bylo špatně vidět. Neočištěné sklo bylo pravděpodobnou příčinou toho, že jsem si paní nevšiml,“ litoval Miláček. Upozornil však, že než se začal s autobusem otáčet, prostory okolo si kontroloval. „Nikoho jsem tam neregistroval. Jízdu jsem se snažil přizpůsobit podmínkám počasí,“ vzpomínal Miláček.

ZDE> PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV ZE ZLÍNSKÉHO REGIONU