„Při tom se choval nepříčetně a mluvil zcesty. Seniorka proto měla obavy oživot a přemlouvala syna, aby ji nechal,“ popsala případ kroměřížská policejní mluvčí Květoslava Malenovská.

Důchodkyně nakonec utekla do vedlejšího pokoje, kde zrovna pobýval pětasedmdesátiletý muž zRataj.

„Pachatel ale přišel isnožem vruce za nimi a seniorovi začal snožem před obličejem vyhrožovat také. Pak vzal hrnek, a tím důchodce asi třikrát uhodil,“ popsala mluvčí.

Při posledním úderu se nádobí rozbilo a starému muži pořezalo obličej. „Než pak přijela policejní hlídka, útočník se schoval do svého pokoje a všem vyhrožoval fyzickou likvidací. Nakonec byl zrozhodnutí lékaře umístěn na psychiatrii, kde je až dosud,“ doplnila Malenovská.

Nyní musí podle policistů znalec posoudit, zda byl výtržník vdobě incidentu příčetný. „Pokud ano a bude mu prokázána vina, hrozí mu za násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodala mluvčí.

Podobný případ řešili kroměřížští policisté už vlednu: jeho aktérem byl šestapadesátiletý muž, který pro změnu od poloviny loňského roku opakovaně týral svoji dvaaosmdesátiletou matku. Tomu však za týrání osoby žijící ve společném domě nebo domácnosti hrozí vkrajním případě až tři roky vězení.