"Strážníci ho přivezli na naše oddělení. Tady jsme zjistili, jak se chlapec jmenuje a kde bydlí a zavolali lékaře. Ten nechal dítě pro jistotu umístit na dětské oddělení Baťovy krajské nemocnice,“ sdělila zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Policisté pak ovšem informovali rodiče. „Chlapec uvýslechu uvedl, že pil slivovici, kterou mu někdo nalil vPohořelicích. Tuto informaci prověřujeme,“ upozornila mluvčí.

Podle zlínské dětské lékařky Miloslavy Půčkové mohly utakto opilého chlapce nastat vážné komplikace. „Je totiž ohroženo dýchací centrum, takže by vpřípadě neposkytnutí lékařské péče mohlo dojít kzástavě dechu. Samozřejmě to má také negativní vliv na funkci jater a mozku,“ vysvětlila lékařka.

Nyní čeká školáka ijeho rodiče pohovor na příslušném sociálním odboru. „Vtěchto případech zpravidla srodinou hovoříme otom, co se stalo, a jak ktomu došlo. Pokud to bylo poprvé, většinou stačí napomenutí. Samozřejmě je důležité dál srodinou pracovat,“ přiblížila postup vedoucí sociálního odboru zlínského magistrátu Jana Pobořilová.

Případ opilého jedenáctiletého chlapce je na Zlínsku výjimečný. Pokud policie narazí na opilé děti, mívají zpravidla nejméně kolem patnácti let.