Čtveřice opilých pachatelů tam vypáčila zámek od plechové schránky na denní tisk a sebrala balík novin. Daleko ale nedošla, neboť byla zadržena hlídkou městské policie. Podezřelou skupinku zaznamenala operátorka městského kamerového systému v rámci běžného monitoringu již ve Vodní ulici. Tam tři muži a jedna žena, jevící známky opilosti, vytrhli ze stojanu papírové pytlíky sloužící majitelům psů a poházeli je po ulici.

Operační středisko agresivní mládež dále sledovalo a zároveň povolalo hlídku. Než se strážníci přesunuli na místo, podezřelá skupinka se vloupala do novinového stánku. „Z příruční bedny na rozvoz denního tisku vytrhli petlici a ukradli jeden balík novin, který však stačili odnést jen k mostu přes Moravu. Poté spatřili přivolanou hlídku a balík raději vhodili do řeky,“ uvedl ředitel kroměřížských strážníků Miloslav Skřebský.

Podle něj byli někteří z pachatelů natolik posíleni alkoholem, že skončili na kroměřížské záchytné stanici. Případ byl zároveň předán vyšetřovatelům státní policie a dál bude řešen jako vloupání.