Že se něco skojencem děje, upozornila zlínské strážníky sousedka rodiny, která bydlí na zlínském sídlišti Jižní Svahy. „Sdělila nám, že usousedů slyší prudkou hádku několika lidí. Pak nás ale informovala, že rodina má malé dítě okteré má strach, protože slyšela jak někdo křičí, že může mít otřes mozku,“ uvedla mluvčí strážníků Šárka Škubalová.

Na místo proto ihned vyrazila jak hlídka zpříslušného okrskového pracoviště, tak ihlídka Rychlé operativní jednotky. „Paní měla oprávněné obavy,protože kojenec byl skutečně zraněný. Měl na hlavě voblasti obočí tržnou ránu. Hlídka mu proto poskytla první pomoc a přivolala izdravotnickou záchrannou službu. Lékařka po provedeném vyšetření rozhodla opřevozu miminka do zlínské nemocnice,“ řekla mluvčí.

Strážníci pak začali zjišťovat příčinu poranění kojence. „Zjistili, že za to mohl alkohol. Teprve sedmnáctiletý podnapilý otec prý vzal dítě do své náruče a vzápětí se snažil odehnat kočku, kterou doma chovají. Přitom mu však syn zrukou vypadnul a udeřil se hlavou ohranu stolu,“ podotkla Škubalová.

Dodala ještě, že strážníci celou událost nahlásili na Oddělení sociálně právní ochrany dětí zlínského magistrátu.