Kamiony mají přitom červenou vOtrokovicích od 17.ledna. „Většina řidičů dostala finanční pokutu do jednoho tisíce korun a kromě toho doplatila na porušení zákazu ipřičtením jednoho bodu vbodovém systému,“ přiblížil velitel otrokovických strážníků Tomáš Gromus.

Vněkterých případech se však řidiči odmítli řízení na místě podrobit, jejich přestupek tedy bude řešit právní a přestupkový odbor otrokovické radnice. „Těmto viníkům hrozí kromě bodu do bodového systému sankce ve výši patnáct set až dva a půl tisíce korun,“ doplnil Gromus.

Otrokovičtí jsou rádi, že ve městě tranzitní dopravy ubylo, město ale hodlá zákaz zmírnit. „Oproti minulosti, kdy centrem Otrokovic denně projely stovky nákladních vozidel, je to veliká změna klepšímu. Vnímáme ale také zájmy dopravců, kteří jsou na vjezdu do centra města existenčně závislí,“ objasnila starostka Radoslava Matuszková.

Právě těm způsobuje stávající dopravní značení nepříjemnosti při zásobování. „Jejich situace mě nenechává klidnou a po osobních konzultacích, které si umne vyžádali se domnívám, že umístění dodatkové tabule Mimo dopravní obsluh by celý problém vyřešilo,“ uvedla Matuszková. Dodala, že radnice se vsoučasné době variantou dodatkové tabule intenzivně zabývá.