"Jak uvedla ve výpovědi, tuto částku prohrála ještě téhož dne ve výherních hracích automatech. Peníze svému zaměstnavateli do dnešního dne nevrátila. Vpřípadě prokázání viny jí může být udělen trest odnětí svobody až do výše dvou let,“ uvedla mluvčí policistů vUherském Hradišti Jitka Zámečníková, podle níž toale

není ojedinělý případ mladého člověka, který se dostal do problémů kvůli závislosti na výherních hracích automatech. „Slovo výherních by bylo lépe nahradit slovem proherních. Hazardní hra, podobně jako alkohol a drogy může člověka připravit osvobodu,“ poznamenala mluvčí. Závislost umladých lidí vzniká podle odborníků velmi rychle už do několika měsíců. „Mluvíme otzv. patologickém hráčství. Na začátku stojí výhra. Ten kdo jednou vyhraje, může mít pocit, že má od přírody štěstí, nebo mimořádné schopnosti.

Mladí lidé si často ani neuvědomí, jak se dostávají postupně do bludného kruhu, který většinou končí protiprávním jednáním. Začnou si buď na hru půjčovat, nebo krást,“ upozornila Zámečníková.