Tři cizinci ve věku jednadvacet až čtyřiadvaceti let v pondělí hodinu po poledni přijeli do valašskokloboucké firmy. Nabízeli tam ruční úhlovou brusku s etiketou známé značky. „Už na první pohled ale bylo vidět, že se jedná a falzifikát. Zaměstnanci to proto oznámili policii, která krátce na to přijela,“ sdělila zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Hlídka však navíc zjistila, že tito mladíci mají ve svém vozidle ještě další napodobeniny značkového nářadí. „U jednoho z mladších pachatelů pak policisté našli v botách několik desítek nálepek známých značek,“ podotkla mluvčí. Dodala, že všichni tři skončili v policejních celách.

Podobný případ se stal příští den přímo v centru Zlína. Na Rašínově ulici se dvě ženy ve věku jednatřiceti a pětatřiceti let snažily prodat napodobeniny značkových parfémů. „Ale i tyto výtečnice skončily v naší cele,“ konstatovala Bartíková. Všech pět podvodníků nyní čelí obvinění, že se dopustili trestného činu porušování práv k ochranné známce ve stádiu pokusu. Za to by mohli jít až na dva roky do vězení.