Šťuka u soudu vinu částečně doznal. Tvrdil však, že pro peníze chodil na pokyn své bývalé přítelkyně Rakašové. "Teď na mě vše svaluje. Využívá mé minulosti, že jsem byl již pětkrát soudně trestaný," uvedl Šťuka. Trestní řízení proti němu nyní vede i Okresní soud v Prostějově, který muže před nedávnem poslal na devět let do vězení. Rozsudek není pravomocný. Obžalovaný, kterému v Kroměříži hrozí až osmileté vězení, se totiž odvolal.

Rakašová, jíž hrozí až tříletý pobyt za mřížemi odmítla, že by od někoho brala peníze. Prý u předávání pouze několikrát byla. Šťuku, jenž hotovost podle ní vždy bral, seznámila s okradenou pedagožkou Janou Ledinovou, jež ji ve škole před lety učila.

Okradení podle obžaloby dvojici postupně vyplatili statisíce. Učitelka Ledinová uvěřila, že když půjčí 415.000 korun, tak jí obžalovaný, jenž údajně čekal na převod několika milionů korun z Norska, poskytne bezúročnou půjčku na pořízení bytu. "Byla jsem pod jejich vlivem, ani půjčené částky jsem si nepsala," uvedla u soudu Ledinová. Obžalovaný Šťuka se s úsměvem na tváři okradené pedagožce v jednací síni omluvil.

Na dotaz soudu, zda se jí zdá podobné jednání běžné, okradená paní jen hlesla, že teď už ne. Pochybnosti měl od počátku její syn Martin, k němuž si Ledinová přišla půjčit hotovost, která poté skončila u Šťuky. "Nezdálo se mi to, ale prostě jsem půjčil své matce. Měl jsem strach, že když to neudělám, půjde někam jinam," dodal syn.

Druhý poškozený, starobní důchodce Petr Jurčík, postrádá dokonce 755.000 korun. Jemu prý Šťuka slíbil, že když mu půjčí peníze na výdaje spojené s vypořádáním údajné pozůstalosti v Rakousku, vrátí mu kromě jeho peněz i hotovost, kterou půjčila jeho známé Jurčíkova matka. "Nikdo mi ale nic nevrátil. Kdybych ho chytl do rukou, tak ho uškrtím," líčil u hlavního líčení Jurčík, který si za své emotivní projevy od soudu vysloužil pětitisícovou pořádkovou pokutu.

Předsedkyně tříčlenného senátu Radana Macháňová Laštůvková nakonec líčení kvůli doplnění dalších důkazů odročila na 23. října.