Jako první se uniformované návštěvy dočkalo v časných ranních hodinách třiadvacet nimrodů v Březnici na Zlínsku, kteří vyrazili na lov bažantího kohouta a predátorů, zejména lišek a kun. Akce je však nepřekvapila. „Kontroly jsou naprosto v pořádku. Když někdo zachází se zbraněmi, nemá požívat alkohol a má mít všechny doklady v pořádku,“ komentoval hospodář tamního mysliveckého sdružení Miroslav Ohnút.

„Dodržování pravidel sledujeme celoročně i sami. Kontroly provádíme například při každé výroční schůzi, to znamená jednou za rok. Zjišťujeme, zda mají všichni zaplacené pojištění, v pořádku zbrojní průkazy nebo lovecké lístky. Nás taková policejní akce nezaskočí,“ zasmál se.

Za poslední tři roky zkontrolovali zlínští policisté podle mluvčí Jany Bartíkové několik stovek myslivců v regionu. „Nezjistili jsme však žádný přestupek. To ale neznamená, že v kontrolách polevíme,“ řekla.
Myslivci na honu hrozí v případě pozitivní dechové zkoušky tvrdé tresty. Na místě okamžitě přijde o zbraň, může dostat zákaz činnosti na dobu jednoho roku nebo také pokutu v řádu tisíců korun.