„Hlídka oba muže zastihla po čtvrté hodině ráno vareálu bývalých kasáren ve Valašském Meziříčí,“ uvedla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková. Podle ní ničili kamerový systém na tamní benzinové čerpací stanici.

„Jakmile spatřili policejní auta, nasedli do svého vozu Seat Toledo a začali ujíždět,“ podotkla Javorková. Do jejich pronásledování se daly dvě policejní hlídky.

Posádka svou jízdou ohrožovala bezpečnost provozu na silnici a nedbala na spuštěné majáky ani na zapnutý výstražný nápis Stop na policejních vozech. Svým vozem se řidič Seatu dokonce pokoušel vytlačit zcesty policejníauto.

„Na svém úniku dorazili do Rožnova pod Radhoštěm, kde se do pronásledování zapojila další hlídka,“ konstatovala policejní mluvčí stím, že ani to muže nepřimělo zastavit.

„Pokračovali vúniku směrem na Horní Bečvu. Při průjezdu Prostřední Bečvou se rozhodli odbočit směrem na Soláň,“ informovala dále mluvčí. Jelikož ale až do této chvíle posádka vozu nijak nereagovala na výzvy strážců zákona kzastavení, použili kjejich zastavení služební zbraně. Podle mluvčí policisté nejprve vypálili několik varovných výstřelů. To ovšem na unikající výtečníky nijak nezapůsobilo.

. „Policisté tedy několikrát vystřelili ina nebezpečný Seat,“ prozradila Javorková stím, že jej zasáhli. Honička dospěla krozuzlení hned po projetí obcí Hutisko-Solanec, kde řidič Seatu zřejmě nezvládl řízení a havaroval. „Oba pasažéři vyvázli znehody bez zranění a pokoušeli se policistům zmizet po svých,“ doplnila policejní mluvčí. To se jim však nepovedlo a nedaleko havarovaného vozu byli dostiženi. „Při nasazování pout kladl jeden ze zadržených aktivní odpor, což odnesl zlomeným malíčkem zasahující policista,“ dodala Javorková.

Oba lumpy policisté převezli do cel. Zjistilo se, že staršímu zmužů je jednatřicet let, jeho mladší komplic byl teprve jednadvacetiletý. Oba jsou zNovojičínska. Po jednom znich je vyhlášeno celostátní pátrání. „Na případu nyní pracují policisté zobvodních oddělení ve Valašském Meziříčí a Rožnově pod Radhoštěm, dále také kriminalisté a policisté ze skupiny dopravních nehod,“ uzavřela Javorková stím, že další informace nejsou zatím kdispozici.