Osmatřicetiletá spolu sjednapadesá­tiletou doručovatelkou braly věci ze zásilek celkem devět měsíců, než je pracovníci bezpečnostní složky chytli před několika dny při činu. „Vposlední době se na otrokovické poště začalo objevovat více reklamací a stížností nad chybějícími věcmi vbalících. Proto naši pracovníci začali při vyšetřování spolupracovat spolicií,“ sdělila mluvčí České pošty Dita Václavíková.

Obě zlodějky zajímalo především dětské oblečení a také drogerie a hračky. Pošta je okamžitě propustila. „Společně otevíraly a ponechávaly si obsahy cizích listovních zásilek nejen zcelé České republiky, ale imimo ni,“ zdůraznila Javoříková.

Dodala, že celková škoda, kterou obě poštovní doručovatelky způsobily, se zatím vyšplhala na pětadvacet tisíc korun. Může však být podstatně vyšší. „Vtéto chvíli ještě prověřujeme všechny reklamace,“ dodala Václavíková. Podle policie je tento případ na Zlínsku zcela výjimečný.

Obě ženy jsou podezřelé ze dvou trestných činů. „Ato krádeže a porušování tajemství dopravovaných zpráv, za což jim hrozí zákaz činnosti či odnětí svobody až na tři roky,“ vyjmenovala policejní mluvčí.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ZLÍNSKÉHO KRAJE:

Zpravodajství Sport Kultura Podnikání Černá kronika