Při prvním přepadení v pátek kolem 4:00 vešel mladý muž do provozovny a požadoval 13.000 korun. Poté, co mu obsluha hotovost vydala, odešel, aniž by někomu ublížil. Policie pátrá po asi pětadvacetiletém muži, který měl oblečenou bílou mikinu s kapucí, na hlavě baseballovou čepici a byl maskovaný.

Dnešní přepadení se stalo krátce před 4:30. Muž v kukle s revolverem v ruce vstoupil do budovy stanice a po dvoučlenné obsluze žádal peníze. Ženy mu vydaly 4750 korun, které strčil do igelitové tašky a odešel. Obsluha zároveň spustila bezpečnostní systém a policisté po celém okrese ihned rozjeli rozsáhlou pátrací akci.

"Asi po půl hodině jsme kontrolovali osmnáctiletého cyklistu ze Zlína, který měl v batohu plynový bubínkový revolver, odcizené peníze, kuklu i další věc," sdělil Polomíček s tím, že mladík se při výslechu doznal. Policisté podle Polomíčka nyní prošetřují, zda dotyčný nespáchal i některou z dosud neobjasněných loupeží z posledních let. Popisy pátečního a dnešního pachatele se však podle vyšetřovatele neshodují.

Policisté podali soudu návrh na mladíkovo vzetí do vazby. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu za trestný čin loupeže až desetileté vězení. "Pachatelé si mnohdy neuvědomují, že i když podniknou přepadení s maketou zbraně a zároveň nikomu neublíží, přesto se vystavují stejně vysokému trestu, jako když použijí skutečnou zbraň," upozornila zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Letos bylo na Zlínsku přepadeno pět benzinových čerpacích stanic. Dva případy se kriminalistům podařilo objasnit. Loupežných přepadení evidují zlínští policisté v tomto roce celkem 31. "Sedm z nich bylo vymyšlených, 16 případů se podařilo objasnit, což je 72 procentní úspěšnost," uvedl Polomíček.

Za celý loňský rok řešili kriminalisté na Zlínsku 32 loupeží, viníka dopadli ve 23 případech.