Podle ní se ale přepadená nezalekla, zapnula signalizační zařízení a ukryla se pod výdejní okénko. Muž ze směnárny utekl a ukryl se na nedalekých veřejných toaletách, kde byl krátce na to zadržen přivolanými policisty. Ti při osobní prohlídce u lupiče nalezli i plastovou maketu revolveru. "Svým jednáním se muž dopustil trestného činu loupeže," uvedla Javoříková.

V loňském roce řešili kriminalisté na Zlínsku 32 loupeží, viníka dopadli ve 23 případech. Letos evidují 17 loupeží, 11 jich bylo objasněno. "Pachatelé se většinou zaměřují na benzinky, směnárny, sázkové kanceláře, přepadeno bylo i kasino. Nezanedbatelný podíl na této trestné činnosti mají i přepadení lidí například v parcích," dodala zlínská policejní mluvčí.

Poslední loupežné přepadení na Zlínsku před páteční událostí ve směnárně spáchala neznámá mladá žena na čerpací stanici ve Valašských Kloboukách 1. července. Pachatelka požadovala po zaměstnankyni stanice peníze, ta jí však odvětila, že teprve otevírá a žádnou hotovost nemá. Mladá lupička poté utekla.