„Muž vešel do budovy pošty vúterý krátce před pátou hodinou odpoledne,“ sdělila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková stím, že lupič přeskočil prosklenou přepážku, silou odstrčil pětatřicetiletou pracovnici pošty, která upadla na zem isotočnou židlí, na které seděla. „Ze zásuvky stolu poté sebral finanční hotovost ve výši několika desítek tisíc korun,“ popsala Javorková. Po krádeži muž zpošty odešel.

Přepadená poštovní úřednice ihned přivolala pracovníky bezpečnostní agentury. Na místo dorazili také policisté a kriminalisté zobvodního oddělení ve Vsetíně.

Povolán byl také psovod se služebním psem. Ten sledoval stopu lupiče směrem na Horní Město až krestauraci Nová Radnice. „Muž tedy zřejmě šel nebo utíkal tímto směrem,“ poznamenala Javorková.

Podle mluvčí České pošty Dity Václavíkové se lapkovi podařilo do pobočky přijít právě ve chvíli, kdy byla na přepážce větší finanční hotovost. „Pracovnice mají totiž zpravidla kdispozici jen malou částku peněz. Zbytek je včasovém trezoru, do kterého by se lupič dostat nemohl,“ uvedla Václavíková. Důkazem je podle ní také statistika letošních přepadení pošt na severní Moravě, kdy si ve čtyřech případech ze šesti lupiči neodnesli ani korunu.

„Vpřípadě, že kpřepadení dojde, je pro nás vždy nejdůležitější bezpečí našich zaměstnanců,“ dodala Václavíková. Podle ní mají zaměstnanci lupičům hotovost vydat a nevystavovat se zbytečně riziku.

Kriminalisté se sžádostí opomoc při pátrání obracejí také na veřejnost. Podle popisu, který jim udala pracovnice pošty se jednalo omuže ve věku mezi pětadvaceti a třiceti lety. Měl stosedmdesát centimetrů vysokou, střední postavu. „Na hlavě měl tmavě modrou pletenou čepici. Oblečen byl do červené šusťákové bundy, modrých riflí a hnědých bot. Na rukou měl tmavé pletené rukavice,“ popsala Javorková.

Po pachateli loupeže policie pátrá. Vpřípadě dopadení a prokázání viny mu hrozí ztráta svobody na dva až desetlet.