Podle obhájce Sousedíka Radka Bílka ale obžaloba dostatečně neprokázala vinu jeho klienta. Žádal proto, aby soud zprostil obžalovaného viny. „Není jasné, jakým přesným způsobem měl hru ovlivnit. Nikdo utoho nebyl, navíc kamerové záznamy jsou nekvalitní. Není ani zřejmé, kdy měl vyhrát podvodem a kdy skutečně vyhrál vlastním přičiněním,“ upozornil obhájce.

Státní zástupce Jan Zubek naopak pro obžalovaného navrhoval čtrnáctiměsíční trest a dvouletý odklad. „Srozsudkem jsem spokojen. Odvolávat se proto nebudu,“ sdělil po skončení jednání.

Podle společnosti Lucky Money, která ruletu otrokovickému baru pronajala, ale Sousedík vyhrál daleko vyšší částku, která přesahuje 600tisíc korun. Podle svědků chodil do herny už ke konci roku 2005.

„Zpočátku hrál jen po malých částkách a ani jeho výhry nebyly nijak veliké. Od Nového roku ale najednou vyhrával pokaždé, kdykoliv tam přišel. Nejdřív jen tisíce, pak už desetitisíce,“ vypovídal loni vříjnu při prvním stání zaměstnanec Mašinky Miloslav Gajdůšek. Ten pak na nezvyklé výhry Sousedíka upozornil majitele baru, který se zkontaktoval sfirmou, od níž má automaty.

Kompletní články najdete pouze v papírovém vydání Zlínského deníku.