Vše začalo vneděli noci, kdy se muž pohádal se svou čtyřiadvacetiletou přítelkyní. Po hádce odešel zdomu a vrátil se kní kanystrem hořlaviny. „Touto zatím neznámou látkou se před ní polil a zapálil se. Naštěstí byla vdomě ijeho známý, který zněj strhl hořící mikinu, muže uhasil a zavolal pomoc,“ sdělila zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková. Ipřes rychlou reakci jeho známého však přesto muž utrpěl popáleniny druhého stupně.

To však sebevrahovi ale vůbec nestačilo. Naopak vyběhl do garáže, kde vzal sekeru a dvakrát až třikrát se jí sekl do hlavy. „Ostrý nástroj mu vytrhla zrukou až jeho přítelkyně,“ podotkla mluvčí.

Na místě už byla isanitka slékařem, který muže ošetřil a nařídil jeho převoz zlínské Baťovy krajské nemocnice. „Měl několik řezných ran na hlavě a popáleniny druhého stupně na rukou a na krku,“ informoval mluvčí zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje PetrOlšan.

Policie muže vnemocnici vyslechla. „Zjistili jsme, že se už vminulosti pokusil vzít si život. Ale důvod, proč to udělal znova nám říct nechtěl,“ konstatovala mluvčí. Kriminalisté proto prošetřují veškeré podrobnosti tohoto případu. „Zejména to, jestli muži někdo nepomáhal nebo ho ksebevraždě nedonutil,“ vysvětlila Bartíková.

Policisté vloňském roce zaznamenali nárůst počtu lidí, kteří se rozhodli dobrovolně ukončit svůj život. Sebevraždu spáchalo 22lidí, dalších 19se oni pokusilo. Nejčastěji si zvolili způsob oběšením, požitím léků či pořezáním žil. Jeden muž se upálil.