Před senátem stanula rovněž i matka nezletilé dcery, která s Valouškem udržovala poměr. Ta čelí mimo jiné i obvinění z kuplířství, protože podle obžaloby o tomto poměru po celou dobu věděla a navíc brala za své i dceřiny sexuální služby peníze. Oba navíc čelí obvinění z ohrožení mravní výchovy mládeže a ze svádění k pohlavnímu styku.

„Ke schůzkám obou docházela opakovaně v autoumývárně nebo v autě obviněného za účelem sexuálního uspokojení. Později na tyto setkání začala vodit i svou nezletilou dceru. Tu obžalovaný opakovaně osahával na různých částech těla a nutil ji k orálnímu styku, a to s vědomím její matky a s jejím souhlasem,“ uvedl v žalobě státní zástupce Roman Kafka.

Valoušek měl pak matce platit za sexuální služby dvě stě až pět set korun. „Pokud byla u toho přítomna i nezletilá, tak i tisíc korun, přitom část dávala své dceři. Té měl navíc nabízet za sexuální služby i elektroniku,“ podotkl zástupce. Podle Kafky pak dcera začala matku nutit, aby toho nechaly. To však měla žena odmítnout s tím, že potřebují peníze, protože jsou ve velice tíživé finanční situaci.

Čtyřiačtyřicetiletá žena před senátem vypověděla, že si toho už moc nepamatuje, protože trpí silnou sklerózou. Tu způsobila silné epilepsie. Soudce Radomír Koudela proto četl její výpověď z přípravného řízení. „Nabídl mi peníze, protože jsme byli ve velice špatné finanční situaci. Mám tři děti a beru invalidní důchod. Myslela jsem, že mi je půjčí, ale on po mě vyžadoval orální sex. Jednou mě viděl s dcerou a pozval si nás obě. Při tom, co jsem mu prováděla orální sex, tak ji osahával. Trvalo to asi tak dva roky,“ četl soudce.

Valoušek před senátem tyto skutečnosti přiznal. „Je mi líto, že to došlo tak daleko. Byla to chyba. Nikoho jsem ale nenaváděl. Bylo to vše dobrovolné,“ sdělil senátu. Dodal však, že s dcerou se začal stýkat až od poloviny loňského roku.

Podnikatel Pavel Valoušek už byl za pedofilii odsouzen v roce 1995. Soud mu ale tehdy udělil tříletou podmínku s tím, že bude ambulantně docházet k léčení. To mělo skončit loni v červnu. Nyní prý podle jeho slov sám v květnu vyhledal znovu pomoc, když si uvědomil, co dělá. „Dostalo se to do situace, kam jsem nechtěl. Při každém setkání jsem si byl vědom toho, že je to špatné,“ řekl.

Podle primářky sexuologického oddělení Fakultní nemocnice Sv. Anny v Brně Růženy Hajnové, kam Valoušek deset let docházel, byla jeho léčba skončena úspěšně. „Znova se na nás obrátil v květnu. Od té doby bere medikamenty a spolupracuje,“ sdělila soudu. Podle ní by nařízená ústavní léčba byla nadbytečná. To si však nemyslí soudní znalec Miroslav Koupil, který ústavní léčbu ve svém posudku doporučil.

Valouškovi nyní hrozí dva až osm let vězení, matce dcery pět až dvanáct. Rozsudek by mohl padnout už zítra.

Přečtěte si také:

Zneužívání dívky: Valoušek se přiznal

Policie pátrá po podezřelém muži z Otrokovic