„Jde o závažnou trestnou činnost. Máme pochybnosti, zda se obžalovaný těchto skutků opravdu dopustil,“ odůvodnila verdikt předsedkyně senátu Ludmila Parobková. Klinko se na místě vzdal odvolání. Státní zástupce Robert Hanuš, jenž pro obžalovaného žádal tříletý trest podmíněně odložený na pět let, si ponechal lhůtu pro odvolání.

Podle něho byla Klinkova vina plně prokázána, a to jak podle znalců věrohodnou výpovědí poškozené, tak i svědků, kteří popisovali její stav krátce po události. Obhájce Zdeněk Mach žádal zprošťující rozsudek. „Děsím se představy, že k odsouzení stačí výpověď poškozené, která rozrušená přijde na policii,“ argumentoval Mach.

Podle obžaloby Klinko 13. listopadu 2005 nad ránem dívku nalákal do auta a tam si vynutil pohlavní styk. Ještě před touto událostí na bystřické diskotéce napadl neznámého muže a způsobil mu krvavá zranění.

Loni v prosinci byl odsouzen pouze za tento skutek, ostatní obvinění se podle Okresního soudu v Kroměříži nepodařilo prokázat. Po odvolání státního zástupce věc letos v květnu posuzovala zlínská pobočka Krajského soudu v Brně, která případ vrátila zpět do Kroměříže.

Celá věc může mít pokračování, a to i v případě, že státní zástupce odvolání nakonec nepodá. V květnu totiž Klinko, který od počátku vinu odmítá s tím, že sex byl dobrovolný, naznačil, že svou expřítelkyni možná zažaluje. „Jsem nevinný. Kvůli obvinění si o mně teď lidé myslí takové věci. Pokud to půjde, zažaluji ji pro křivé obvinění a poškození mé dobré pověsti,“ uvedl u zlínského soudu Klinko.