Soudce Pavel Houdek si zítra vyslechne několik dalších svědků, kteří se vtu noc potkali buď sdvojicí obviněných, nebo Janochem samotným. „Poté přejdu ikpředčítání znaleckých výpovědí odborníků zoboru lékařství nebo psychologie,“ sdělil předseda senátu. Podle něj ale rozsudek rozhodně ještě ten den nepadne. „Spis je hodně obsáhlý,“ vysvětlil.

Už při posledním stání, které se konalo vdruhé polovině listopadu, si soudce vyslechl více než deset svědků. Vypovídal jak personál barů a restaurací, kde vten den Janoch byl, tak ibývalí kolegové obou obviněných. Všichni shodně vypověděli, že uJanocha viděli ten den rány vobličeji staré ičerstvé. Poukázali rovněž ina opakované problémy splacením útraty.

To například potvrdil Martin Váňa, který tehdy pracoval jako číšník na Golem bowlingu. Janoch si tam vnoci objednal pivo, které odmítal zaplatit. „Přivolal jsem proto ochranku, aby ho odvedla. Všiml jsem si jen, že je zraněný vobličeji. Některé rány byly ještě čerstvé. Muž pak vstal a sám odešel. Pak jsem ho ještě viděl na parkovišti, když jsem šel zpráce. Seděl před barem Synot a nad ním stála městská policie a něco mu říkala. Ale víc jsem se tomu nevěnoval a odjel sem domů,“ vypověděl bývalý číšník.

Sedmadvacetiletý Šiška itřiatřicetiletý Sháněl ve své výpovědi zpřípravného řízení uvedli, že vtu noc Janocha vyvedli opilého zbaru Synot a poslali ho domů na Rackovou. Požádali přitom stálou službu, aby zkontrolovala městským kamerovým systémem, jestli tam opravdu zamířil. Ten však muže nikde nezachytil, proto se strážníci vrátili na místo a našli ho spát na chodníku.

Janocha proto probudili a protože jim tvrdil, že nemůže jít, poslali ho spát do křoví. Znova ho přijeli zkontrolovat kolem půl šesté ráno a podle jejich výpovědi Janoch stále nebyl schopen chůze. Za pár desítek minut na to muž zemřel. Našel ho až vpoledne náhodný kolemjdoucí.

Oba strážníky původně policie podezřívala, že se na Janochových zraněních podíleli. Státní zástupce ale původní obvinění ublížení na zdraví snásledkem smrti a zneužití pravomoce veřejného činitele překlasifikoval na neposkytnutí první pomoci. Za to hrozí oběma až dvouleté vězení.