Oba se do střetu se zákonem dostávali převážně za drobné krádeže. Tentokrát se zpovídali ze společné krádeže v supermarketu, odkud si odnesli žehličku a jedno balení kávy. Stojka navíc odcizil dva mobilní telefony. Ojedinělý a tragický je na celém případu především fakt, že jednání byl přítomen i sedmiměsíční potomek mladého páru. "Sledoval jsem je, mám své tipy. Viděl jsem, jak pán bere z regálu žehličku a dává ji do batohu své přítelkyni. Pak jsem si na ně počkal za pokladnou," popisoval událost z loňského listopadu skladník holešovské prodejny Albert Karel Sedlář.

Obžalovaní u soudu tvrdili, že je ke krádeži dohnala hmotná nouze. "Kradli jsme, protože jsme neměli peníze na obživu. Je nám to líto," shodovali se oba delikventi. Soudce Karel Rašín se na podařenou dvojici snažil apelovat. "V tak mladém věku toho máte oba na svědomí dost. Nemyslíte, že je čas s tím něco udělat? Pokud skončíte ve vězení, tak dítě, které vás teď potřebuje, půjde někam do ústavu," varoval Rašín. Petr Stojka ostatně na líčení dorazil v doprovodu eskorty z věznice ve Znojmě, kde si již odpykává čtyřměsíční trest za krádeže. Státní zástupce Robert Hanuš mu navrhoval půlroční nepodmíněný trest ve věznici s dozorem.

Jeho přítelkyni vzhledem k rodinné situaci pouze podmínku. "Vina obžalovaných byla plně prokázána, otázka trestu je však složitější," objasnil své stanovisko Hanuš. Stojkova obhájkyně Alžběta Machurová upozornila na fakt, že její mandant má před sebou ještě půl roku ve vězení, neboť mu soud přeměnil v trest odnětí svobody nevykonané obecně prospěšné práce. "Už to bude dost dlouhé na to, aby ho trest napravil," mínila obhájkyně. Soudce Rašín se nakonec k jejímu názoru přiklonil. Jana Uhlířová odešla od soudu se čtyřměsíční podmínkou odloženou na zkušební dobu tří let. "Máte zatím obrovské štěstí. Pouze s ohledem na to, že máte malé dítě, jste nedostala nepodmíněný trest. Garantuji vám, že pokud provedete něco dalšího, koledujete si o obrovský průšvih. Je to pro vás pro oba šance, podruhé už ji ode mě nedostanete," sdělil soudce Rašín.