Mladá dvojice kopala a bila jednapadesátiletého obyvatele Otrokovic

Tělo jednapadesátiletého Otrokovičana nalezli policisté krátce po půlnoci. „Útočníci jej kopali a bili. Následkům zranění podlehl asi dvacet minut po napadení,“ uvedla mluvčí okresního policejního ředitelství Zlín Jana Bartíková.

Podezřelými jsou mladý muž a dívka, oba ze Zlínska. „Dopadeni byli zanedlouho po nalezení těla. Pohybovali se v okolí místa činu,“ doplnila Bartíková.
Lidé žijící kolem parku u otrokovické kliniky si v noci ničeho nevšimli. „Nic jsem neviděl. Mám pejska, ale chodím ho venčit na druhou stranu, takže jsem se to dozvěděl až později,“ řekl devětatřicetiletý Roman Jelínek.

„Je to tady hrozné. Kdyby mě tu nic nedrželo, nejradši bych se odstěhoval,“ dodal. I další Otrokovičtí si stěžovali na bezpečnost v okolí parku. „Na našem patře před nedávnem vykradli dva byty a teď tohle. Říkám si, jestli nemám odejít pryč. Je to sodoma,“ podotkla šedesátiletá Božena, která se bála zveřejnit celé své jméno. Dějiště tragédie je podle ní velmi nebezpečnou lokalitou.

Nedaleko místa, kde se sobotní konflikt odehrál, často sedává na lavičce třiapadesátiletá Milada. „Bydlím kousek odtud. V noci tady není bezpečno a parkem v tu dobu vůbec nechodím,“ zdůraznila. Dvěma mladým lidem, které policie podezřívá z napadení jednapadesátiletého muže z Otrokovic, hrozí až dvanáct let odnětí svobody za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE ZLÍNSKÉHO REGIONU