Tajemník zlínského magistrátu Zdeněk Mikel jí údajně měl říct, aby zřídila černý fond, ze kterého se budou hradit společenské akce radnice. Kutrová řekla, že vše dělala proto, že měla strach, že přijde omísto. Tajemník Mikel jí prý řekl, že musí spolupracovat, že se to tak dělá všude. Když odcházela, měl jí vyhrožovat, že jestli nepodepíše dohodu, něco sestane.

Zdeněk Mikel tvrzení bývalé úřednice rozhodně odmítá. „Je to nesmysl,“ reagoval. Podle něj se Kutrová snaží před soudem bránit za každoucenu.

Představitelé krajského města jsou ktvrzení Kutrové skeptičtí. „Absolutně nevěřím na její náhlé prozření. Pokud to tak bylo, proč to dosud tajila?“ řekla primátorka Irena Ondrová (ODS). Míní však, že nařčení zexistence černých fondů by se mělo prověřit.

Proč Kutrová obvinění vznesla, 2.náměstek primátorky Miroslav Hladík (ODS) komentovat nechtěl. Je si však jist, že žádný černý fond na radnici neexistuje. „Je to totální hloupost. Systém nakládání spenězi je takový, že černý fond nemůže vzniknout,“ míní Hladík.

PŘIPRAVUJEME PODROBNOSTI.

Šárka butnikošarovská, Anna Novotná