Tam se Kutrová odvolala po té, co ji na začátku května okresní soud poslal na tři roky do vězení za to, že údajně padělala a zfalšovala vletech 2003– 2004více jak 220dokladů a faktur za téměř 900tisíc korun. Drahomíra Kutrová ani její manžel se však rozhodnutí soudu nezúčastnili. Podle jejich advokáta Milana Holomka se bývalá úřednice necítila zdravotnědobře.

Soudkyně krajského soudu Marie Káňova včera Kutrové uložila čtrnáct měsíců vězení stříletým odkladem a pokutu 90tisíc korun za to, že zfalšovala doklad za téměř sto tisíc na opravu střechy a bojleru chaty na Sirákově, kterou vlastní zlínský magistrát. Tuto opravu měl provést její manžel Rudolf, což se nestalo.

Zpět tak kprojednání okresního soudu putuje případ zpronevěry téměř osmi set tisíc korun. Kutrová totiž vúterý před senátem prohlásila, že kpadělání ji nutili její nadřízení.

Ztakto proplacených peněz měly být na radnici hrazen nákup alkoholu na společenské akce. Údajně měl Kutrové říct tajemník magistrátu Zdeněk Mikel, aby pro účel zřídila černýfond.

„Slíbil mi, že mi zajistí doklady a zbytek, že mám obstarat já. Otom věděl imůj nadřízený Miroslav Ševčík,“ prohlásila vúterý Kutrová.

Podle ní před každou plánovanou akcí dostala popud, aby na ni sehnala peníze. Šlo prý idesítky tisíc korun měsíčně. „Dělala jsem to proto, abych mohla pracovat tam, kde jsem byla. Měla jsem strach omísto, oto co bude,“ hájila svůj čin Kutrová. Doplnila, že když odcházela, měl jí tajemník mezi čtyřma očima říct, že pokud nepodepíše dohodu, bude se něcodít.

Podle soudkyně Káňové bude tedy potřeba, aby soud prvního stupně vyslechnul jak Zdeňka Mikela tak další svědky. „Rovněž bude potřeba si otěchto akcích vyžádat dostupné doklady,“ zdůvodnila Káňová rozhodnutí, proč případ vracízpět.

Nařčení Kutrové ale Mikel popírá. „Je to nesmysl,“ zareagoval vúterý na její výrok. Zda bude její obvinění řešit právní cestou, se prý rozhoduje. „Proberu správníkem možnost, zda můžeme podat na paní Kutrovou žalobu. Je to totiž velice nepříjemná záležitost,“ řekl ve středu tajemník. Dodal, že pokud ho soud předvolá jako svědka, rozhodně se dostaví.

Podle bývalého primátora města Tomáše Úlehly, za jehož působení Kutrová na úřadě pracovala, nemá za to, co bývalá úřednice provedla zodpovědnost. „Volení zástupci samosprávy, včetně primátora nemají žádnou zodpovědnost za úřednický aparát úřadu. Jejich činnost řídí tajemník spříslušnými vedoucími jednotlivých odborů,“ sdělil bývalý primátor.

„Pokud však paní Kutrová uvedla nové a závažné skutečnosti, pak věřím, že budou důsledně a řádně prošetřeny, a to iorgány činnými vtrestním řízení,“ řekl Deníku Úlehla.

Podle obhájce Kutrové Milana Holomka přišla snovými informacemi jeho klientka až při odvolání kvůli tomu, že se celou dobu bála. „Byla ochotna přijmout podmíněný trest, ale protože dostala od okresního soudu tři roky nepodmíněně a tvrdil, že si peníze nechávala pro vlastní potřebu, vyšla spravdou ven,“ řekl včera Holomek. Svýrokem soudu je prý spokojen.

„Teď budeme prokazovat tvrzení, se kterým moje klientka přišla vodvolacím řízení. Určité důkazy máme a už například jen ta indicie, že věděla na co se ty peníze používaly ina jaké akce, oněčem svědčí,“ mínil dále Holomek.

Soud však včera zamítl odvolání manžela Kutrové Rudolfa stejně tak ijejího bývalého šéfa Miroslava Ševčíka. Těm potvrdil původní trest. Za spolupachatelství odsoudil soud Kutru kroku vězení sdvouletým odkladem a pokutě devadesáti tisíckorun.

Ševčíkovi rovněž potvrdil vyměřený trest, a to pokutu ve výši 50tisíc korun a zákaz činnosti ve státní a kontrolní sféře po dobu tří let. „Cítím se nevinen,“ nechal se včera slyšet po vynesení rozhodnutí.