„Ojakou částku přesně šlo, policii nepřísluší komentovat,“ podotkla kvýši sumy uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková. Podobně zareagovala imluvčí Komerční banky Romana Ondrůšková. „Rozsah škody nezveřejníme,“ odmítla podat podrobné informace.

Uherskohradišťští policisté žádají ospolupráci všetření tohoto vloupání a žádají svědky, aby kontaktovali policii na lince158.

Tento případ nebyl prvním ve Zlínském kraji. Netradičním způsobem se například loni na jaře pokusili vybrat bankomat uobchodního domu Kaufland ve Vsetíně tři muži. Sukradeným vozem Lada Niva prorazili dvoje prosklené vchodové dveře obchodu a pak se vozem pokoušeli urazit bankomat. Vněm bylo více než milion korun. Protože se auto pokazilo, krádež se jim nepodařila.

Trojice výtečníků měla podle policie vše dobře promyšlené. Chvíli před krádeží založili vnedalekém Liptálu požár hospodářské budovy a ve Vsetíně poškodili několik zaparkovaných vozidel. „Tak zaměstnali hlídku státní iměstské policie,“ upozornila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Dokonce ještě den před činem si muži testovali, jaký náraz vozidlo zvládne. „Vmístní části Bobrky rozrazili autem prosklené dveře do prodejny vozidel Renault a poškodili jedno zvystavených aut,“ řekla mluvčí. Dodala, že policii se trojici výtečníků podařilo dopadnout.

Vloňském roce se někdo pokusil vykrást bankomat vChropyni na Kroměřížsku. „Pachatel ho pouze poničil. Dovnitř se mu nepodařilo dostat,“ sdělila mluvčí kroměřížské policie Květoslava Malenovská. To se však už nedá říct opřípadu zroku 2006, kdy zloději najeli vozem do obchodního domu Tesco. „Rozbili skleněné vstupní dveře, najeli kbankomatu, který vytrhli a odvezli ho vautě,“ konstatovala Malenovská. Pachatelé dodnes unikají spravedlnosti.

Na Zlínsku se zatím případ vykradeného bankomatu nevyšetřovali. „Doposud jsme nic podobného nezaznamenali,“ potvrdila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Apokud by se tak stalo, polcie by prý zloděje určitě dopadla. „Dnešní vyšetřovací technologie jsou na vysoké úrovni. Dokážeme zajistit sebemenší stopy. Aikdyž někdy pátrání trvá déle, většinou se pachtelé daří zajistit,“ ujistila mluvčí.

Přečtěte si také:

Počet zabezpečených bankomatů stoupá

Zloději si odvezli bankomat

Policisté ve Vsetíně dopadli trojici podezřelou z krádeže bankomatu