Předseda senátu Radomír Koudela rovněž odsoudil matku nezletilé dívky za kuplířství, a to na tři roky s pětiletou podmínkou. Čtyřiačtyřicetiletá žena musí rovněž docházet na ambulantní psychiatrické léčení. Oba zároveň soud uznal vinnými z trestného činu ohrožení mravní výchovy mládeže a ze svádění k pohlavnímu styku.

Valoušek byl obviněn z toho, že od roku 2005 až do dubna letošního roku opakovaně zneužíval dnes již čtrnáctiletou dceru obžalované. Žena, která sama s Valouškem rovněž udržovala intimní poměr, o všem věděla a sama dceru na tyto schůzky vodila. „Dívku při tom, co matka prováděla obžalovanému orální styk, osahával na různých částech těla i na přirození, než se uspokojil. Nejméně v pěti až deseti případech ho nezletilá sama uspokojila rukou nebo pusou, a to vždy za přítomnosti matky,“ sdělil státní zástupce Roman Kafka.

Valoušek pak matce za tyto sexuální služby platil, a to až tisíc korun s tím, že polovina peněz náležela zneužívané dívce. „Tím oba obžalovaní motivovali dívku k tomu, že si tímto způsobem může opatřit finanční hotovost,“ zdůraznil Kafka. Navrhl proto, aby soud Valouška a matku dívky odsoudil ke třem letům vězení.

V průběhu včerejšího líčení Valoušek oznámil, že hodlá podstoupit testikulární pulpektomii, což je chirurgický zákrok, při kterém se z varlat odstraní hormonálně aktivní tkáň. To mu má zabránit v dalším podobném jednání. „Po všech zkušenostech, co mám, jsem se rozhodl k radikálnímu zákroku,“ sdělil soudu. Obhájkyně obžalované Jaroslava Kučová senát upozornila na tíživou sociální situaci rodiny i na ženinu epilepsii. „Její nemoc mohla mít vliv i na její úsudek a trpí i částečnou ztrátou paměti. Navíc odtržení matky od dětí by mohlo mít na ně velice těžký dopad. To, co se stalo, je pro ni už samotnou velikým ponaučením,“ podotkla Kučová.

Ta navrhovala pro svou klientku dvouletý podmíněný trest. I Jiří Horák, který zastupoval Valouška, navrhoval podmíněný trest. „Dochází na léčbu a navíc dospěl k velice závažnému rozhodnutí, že podstoupí zákrok,“ podotkl obhájce. Soud však k Valouškově rozhodnutí nepřihlížel a odsoudil ho na dva roky do vězení. „Jeho jednání trvalo delší dobu. Věděl, že k tomu má sklony, ale nic s tím neudělal. Až vše vyšlo najevo, teprve nastoupil léčbu. Navíc využil finanční tísně matky i její nižší mentální úrovně. A i když se rozhodl, že podstoupí zákrok, může však nyní svůj názor kdykoliv změnit,“ vysvětlil své rozhodnutí soudce Koudela. Dodal, že pokud by Valoušek už měl po zákroku, pak by soud přistoupil k podmíněnému trestu.