Podle Zámečníkové muž v podnapilém stavu napadl manželku slovně a poté vzal sekeru, kterou chtěl rozbít jejich vozidlo. V tom se mu žena snažila zabránit, ale on ji chytil za krk. V dalším násilí pak muži zabránil přítomný švagr. Napadená utrpěla drobná poranění. Po příjezdu hlídky se podezřelý snažil utéci, policisté ho proto v poutech převezli na služebnu, kde rozhodli o jeho vykázání.

Případ policie vyšetřuje jako přestupek proti občanskému soužití, který bude dále řešen ve správním řízení na příslušném městském úřadě.

Ve Zlínském kraji zatím nejčastěji použili institut vykázání policisté ze Vsetínska, kde k tomuto opatření sáhli již v 18 případech. Dvanáct osob vyvedly hlídky z domova na Zlínsku, sedm na Kroměřížsku.

Zákon, který policejní hlídce povoluje vykázat z domácnosti násilníka, jenž si opakovaně vybíjí zlost na blízké osobě, platí od letošního roku. Jde o desetidenní lhůtu, soud ji ale může následně prodloužit o měsíc, v ojedinělých případech až o rok. Policie po vykázání násilníka z domu kontaktuje pracovnici intervenčního centra, jejímž úkolem je poskytnout oběti odborné znalosti v dané problematice, kontakty na organizace, které se domácím násilím zabývají, či na sociální odbory jednotlivých úřadů.