Na vsetínské straně vybral v období května a června nejméně pět chat. Nakonec jej chytili policisté v Bystřici pod Hostýnem. „U nás se pohyboval v lokalitách obcí Hošťálková, Ratiboř a Liptál,“ popsala vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková. Podle seznamu, který kriminalisté sepsali, bral pětapadesátiletý muž především paštiky, pivo a konzervy.

„V Liptálu vypil v jedné z chalup tři čtvrtě litru slivovice a nějaká piva. V podstatě nekradl, pouze se přiživoval,“ vysvětlila Javorková s tím, že bezdomovec způsobil v chatách škody za téměř tři a půl tisíce korun.

Občané v regionu se lidí bez domova, kteří hledají na samotách přechodné úkryty, obávají především proto, že nechávají za sebou spoušť v podobě rozbitých oken a nepořádku.

„Vím, že když lidé nedávno slyšeli, že někoho na Zlínsku pustili na svobodu. Začali si chaty více hlídat,“ potvrdil starosta Liptálu Miroslav Vaculík. Na Všemině dokonce jeden z chatařů napsal vzkaz zlodějům, že v chalupě nic na jídlo není. Ti ale stejně chalupu vykradli,“ připomněl liptálský starosta.