„Zjistili jsme, že jednatřicetiletý řidič usedl za volant ipřesto, že měl zákaz řízení až do května tohoto roku,“ uvedla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Podle ní také vyšlo najevo, že tento provinilec počátkem prosince dvakrát načerpal naftu za necelé dva tisíce ve Valašském Meziříčí a Rožnově pod Radhoštěm a bez zaplaceníodjel.

„Mimo to ještě vprvní polovině prosince ukradl vBystřičce bezpečnostní kameru za čtyři tisíce korun a vříjnu poškrábal dvaatřicetiletému muži na Novojičínsku auto a vypustil mu zadní pneumatiky, čímž mu způsobil škodu za osm tisíc,“ doplnila dlouhý seznam hříchů Javorková.

Vysloužil si tak obvinění zpokusu krádeže spáchaného formou spolupachatelství, útoku na veřejného činitele, řízení vozu bez řidičského oprávnění, maření výkonu úředního rozhodnutí, poškozování cizí věci a krádeže. Hrozí mu až pětileté vězení.

„Mladší zdvojice, jednadvacetiletý muž zNovojičínska, čelí obvinění zpokusu krádeže spáchaného formou spolupachatelství,“ dodala Javorková stím, že tomuto lumpovi hrozí dvouleté vězení. Oba dva jsou stíháni na svobodě.