Než však stačil svoji loupež bez problémů dokončit, překvapila jej žena majitele příbytku. Ta svým křikem zloděje ze severní Moravy vyděsila natolik, že na nic nečekal a s nakradenou hotovostí prchl do přilehlých polí.

Daleko však neutekl, zanedlouho jej tam zpacifikovali a zadrželi tři muži, z nichž jeden byl strážce zákona, který v tu dobu zrovna kolem projížděl ve svém osobním volnu.

Výtečníkovi hrozí osmileté vězení

„Po předání policistům u něho byly zajištěny koruny, eura a slovenské koruny celkem v přepočtu za 1 896 000 korun,“ informovala uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková. Pachatel čelí obvinění z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. Pokud mu bude vina prokázána, hrozí mu až osmiletý pobyt za mřížemi.

V současné době už ale pobývá ve vazební věznici, kde stráví svůj čas až do doby, než nad ním soudce vynese rozsudek.
V případě postupu a reakcí při odhalování nezvaných hostů nejen ve své domácnosti však psycholog vybízí spíže k obezřetnosti. Jejich chování totiž nelze předvídat.

„Jednání vyrušeného zloděje je naprosto nevyzpytatelné. Záleží na jeho povaze. Ne každý by utekl. Mohlo se také stát, že se bude cítit takříkajíc zatlačen do kouta a ženu napadne,“ varoval uherskohradišťský psycholog Ondřej Novotný.