„Na operační středisko přišlo krátce před polednem oznámení od vizovických policistů, že na Vsetínsko ujíždí stříbrný Opel Vectra, jehož osádka je podezřelá zvloupání do vozu,“ uvedla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková. Operační důstojník ihned vyrozuměl hlídky vterénu.

„Relaci vrádiu zaznamenali také policisté, kteří vtu chvíli vyšetřovali dopravní nehodu mezi Valašskou Bystřicí a Rožnovem pod Radhoštěm,“ podotkla Javorková. Zanedlouho kolem nich projel stříbrný vůz lupičů. „Kolegové nemeškali a hned ujížděli za ním se spuštěnými majáky a červeným nápisem Stop,“ zdůraznila Javorková.

Auto ujížděla do Rožnova pod Radhoštěm. Výzvám kzastavení zloději nevěnovali žádnou pozornost a zRožnova pokračovali vúniku směrem kVidči. „Při projíždění obcí dostal řidič Opelu na rovném úseku smyk, který nezvládl, přejel do protisměru a narazil do plotu urodinného domku,“ popsala závěr automobilové honičky policejní mluvčí.

Podle ní oba muži zauta vystoupili a dali se na útěk po svých. Jednoho znich policisté zadrželi už po pár metrech poblížauta.

„Druhý zmužů utíkal přes blízké pole spolicisty vpatách,“ uvedla Javorková stím, že jej muži zákona několikrát vyzývali aby zastavil. Ten však nereagoval. Nezastavil ho ani varovný výstřel, mířený do vzduchu.

Nakonec našel úkryt ve stodole, ke které se mu podařilo doběhnout. „Kolegové jej opět vyzývali, aby opustil svůj úkryt a vzdal se,“ podotkla Javorková. Mezitím na místo dorazily policejní posily zValašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm.

Lupič uposlechl strážce zákona až po několika varováních a svůj útěk iskrývání vzdal. Spolu sjeho komplicem jej policisté převezli do cel. „Zjistili jsme, že se jedná omuže ve věku dvacet šest a třicet let zOstravy,“ doplnila Javorková.

Podle ní si případ převzali kriminalisté ze Zlína, protože kvloupání, kvůli kterému oba utíkali, se odehrálo na území Vizovicka. Škoda na nabouraném Opelu Vectra byla předběžně vyčíslena na 150tisíc korun. Dalších čtyřicet tisíc bude stát oprava poškozeného plotu udomu vobci Vidče.