„Mělo to pro něj být zadostiučiněním. Ten vztah trval téměř půl roku. Oba dva se měli rádi, což potvrdila idívka. Ta navíc byla zdětského domova, neměla tedy patřičné citové zázemí,“ vysvětlila důvody mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Podle kriminalistů většina odhalených pachatelů pak stakovým chováním na určitou dobu přestane.

Mladému muži však velice záhy otrnulo a už loni včervenci se začal stýkat ne sjednou, ale hned dvěma třináctiletými dívkami. „Sjednou dívkou prováděl většinou orální sex. Druhou zase osahával po těle a na přirození. Ato samé vyžadoval ipo ní. Dívka to však odmítala,“ uvedl kriminalista, který však nemůže být zprofesních důvodů jmenován.

Jak na případ policisté přišli, odmítl vyšetřovatel sdělit. „Nebylo to na žádné oznámení. Přišli jsme na to zvnitřních informací policie,“ nastínil policista.

Kriminalisté navíc zjistili, že obě zneužívané školačky byly kamarádky třináctileté sestry obviněného. „Chodily knim domů a tam využíval situace,“ řekl vyšetřovatel.

Při výslechu se mladík, který pracoval jako dělník, snažil vymluvit na špatný psychický stav. „Tvrdil nám, že neví, proč to dělal. Prý mu jeho práce mu nedává prostor navazovat vztahy dívkami jeho věku. Přitom ale vminulosti pár takových vztahů měl za sebou,“ podotkl vyšetřovatel. Doplnil, že muž je vyšetřovaný na svobodě.

Nyní, pokud ho soud uzná vinným, mohl by mladík strávit ve vězení iosmlet.

Podle policistů počet případů pohlavního zneužívání stoupá. „Loni jsme jich řešili šestadvacet. To je téměř dvojnásobek toho, co jsme měli vpředminulém roce,“ podotkla Bartíková.