ZLÍNSKO

I hudba může pomoci - pomáhejte s námi
KDY: v sobotu 12. března od 17 hodin 
KDE: 14|15 BAŤŮV INSTITUT ve Zlíně
ZA KOLIK: vstupné 100 korun 

Čtvrtý ročník benefičního koncertu I hudba může pomoci v rámci projektu Pomáháme onkologii. Vystoupí žáci ZUŠ Zlín, kapela zpěvačky Jiřiny Lysákové a večer uzavře zlínská kapela MERS. Připravený je bohatý doprovodný program. Výtěžek ze vstupného i z prodejních předmětů poputuje k onkologickým pacientům KNTB a.s. ve Zlíně. Akci pořádá zpěvačka Jiřina Lysáková a 14|15 Baťův institut, příspěvková organizace.

Benefiční koncert pro Ukrajinu
KDY: v neděli 13. března od 19.45 hodin 
KDE: kostel sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně

Zveme lidi dobré vůle na Benefiční koncert pro Ukrajinu v neděli 13. března o 19.45 hodin v kostele sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně. Výtěžek koncertu půjde na podporu ukrajinských rodin zasažených válečným konfliktem na Ukrajině. Účinkují Cantica laetitia - akademický sbor FT UTB Zlín a Vojtěch Szabó (akordeon) a hosté.
Pokud se nemůžete zúčastnit osobně, podívejte se na koncert online a přispějte přímo na účet farnosti:
Číslo účtu: 123-2194720207/0100 VS: 777

close Benefiční koncert pro Ukrajinu. info Zdroj: Deník/repro zoom_in Benefiční koncert pro Ukrajinu.

Vidí se lidi?
KDY: v sobotu 12. března v 19 hodin
KDE: Volné divadlo Zlín
ZA KOLIK: vstupné 200 korun 

Metař Luigi vykuřuje. Rosie prodala tulipán. Dívka popíjí ranní kávu. Katie mluví na malou Bellu. Muž bez domova hraje pro Boha. Milan Kundera a jeho milostná poezie i povídky ve verších budou vyprávět o lidech, kteří jsou spolu, sami, plni naděje i lásky. To vše za hudebního doprovodu písní Zuzany Navarové.

Tůdle nůdle aneb Rošťačíme s dětmi
KDY: v neděli 13. března od 15 hodin
KDE: Malá scéna Zlín

Kdo je hravý, kdo rád zpívá, kdo rád luští hádanky? Kdo v kuchyni tajně hraje místo bubnů na hrnky? Tůdle a Nůdle. Dva skřítkové, kteří žijí v kouzelném lese, kde je možné cokoliv. Může se objevit kdokoli. A kdokoli může být kýmkoli. Interaktivní představení pro děti od dvou let. Představení plné hádanek, zpívání, hraní a ještě mnoho dalšího.

Vstupenky je možno zakoupit na www.divadloscena.cz nebo na tel: 608 430 172. Ceny vstupenek: děti do 3 let zdarma, základní (od 3 let): 100 Kč, rodinné (2+2): 330 Kč

Večery Proézie -Monika Kompaníková
KDY: v sobotu 12. března od 18.30 hodin
KDE: Velkokavárna Gulliver ve Zlíně
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 

Monika Kompaníková patří mezi nejúspěšnější slovenské spisovatelky. Debutovala povídkovou knihou Miesto pre samotu a její novela Biele miesta byla nominována na cenu Anasoft litera a román Piata loď, za který tuto cenu získala, byl vyhlášen nejlepší slovenskou knihou roku 2010. V roce 2017 podle něj vznikl celovečerní hraný film režisérky Ivety Grófové, který obdržel cenu poroty na prestižním filmovém festivalu Berlinale. Snímek vypráví o dvojici dětí, Jarce a Kristiánovi, které se ujmou dvou batolat a skryty před okolním světem vytvoří dětskou rodinu. Je však zřejmé, že do pohádky dříve či později vpadne drsná realita. Bude silnější než dětská fantazie.

close Šperkařský festival. info Zdroj: Výstaviště Kroměříž zoom_in Šperkařský festival.

KROMĚŘÍŽSKO 

Šperkařský festival a rukodělné trhy
KDY: v sobotu 12. a v neděli 13. března od 9 do 17 hodin
KDE:  Výstaviště Kroměříž 
ZA KOLIK: základní vstupné 80 korun 

Návštěvníci se mohou těšit na unikátní prodejní výstavu šperků, kovové a skleněné bižuterie, zirkonia, drahých kamenů a minerálů. Milovníci kreativní tvorby mají jedinečnou příležitost vidět a koupit handmade výrobky předních českých firem.

Black Sabbath Dio
KDY: v sobotu 12. března od 20.30 hodin
KDE: Stará Masna v Kroměříži

Black Sabbath Dio Tribute je skupina pěti muzikantů z Olomouckého kraje, která vystupuje v projektu s výběrem nejznámějších skladeb hudební formace Black Sabbath s legendárním frontmanem Ronnie James Diem. Hlavním záměrem je co nejvěrněji naživo připomenout jejich slavné období.

Kamélie v hlavní roli
KDY: v neděli 13. března od 11 do 13 hodin
KDE: Květná zahrada v Kroměříži 

Oblíbené komentované prohlídky výstavy kamélií můžete navštívit každou neděli. Výstavou vás provedou specialisté a zahradní architekti z Metodického centra zahradní kultury Národního památkového ústavu v Kroměříži. Během prohlídek se dozvíte zajímavé informace nejen o historii kamélií, ale i o způsobu jejich pěstování. Přijďte se přesvědčit, že i v zimním období může být příroda plná barev.

close Kamélie v Květné zahradě v Kroměříži. info Zdroj: Deník/archiv zoom_in Kamélie v Květné zahradě v Kroměříži.

UHERSKOHRADIŠŤSKO 

Ženám
KDY: v sobotu 12. března od 18 hodin
KDE: Moja vinotéka v Uherském Hradišti

Plesová sezóna pomalu končí, ale setkávání v Mojí v žádném případě. Moja vinotéka k příležitosti svátku žen připravila zcela dámskou záležitost v podobě večera plného programu, který ocení zejména něžné pohlaví, jako je například módní přehlídka, degustace perlivých a šumivých vín včetně prosecca a další.

Nirvana Tribute Band
KDY: v sobotu 12. března od 19.30 hodin
KDE: Maják v Bojkovicích
ZA KOLIK: vstupné 150 korun 

Nirvana czech tribute band přinese nezapomenutelné hity Kurta Cobaina v podobě večera s živou hudbou k poslechu, tanci, zábavě.

Benefiční koncert pro Ukrajinu
KDY: v neděli 13. března od 17 hodin
KDE: Maják v Bojkovicích 
ZA KOLIK: vstupné 150 korun 

Slavnostní koncert u příležitosti získání nového klavírního křídla Petrof díky štědrým dárcům, sponzorům a nadaci Karel Komárek Family Foundation. Nástroj získala pro svou činnost Základní umělecká škola Bojkovice a poslouží tak nejen žákům, ale také koncertním umělcům, které mohou přímo v akci sledovat nejen žáci, ale také celá rodičovská a další široká veřejnost. Účinkují Jiří Levíček a Chaazi Levicek. Výtěžek bude věnován na charitativní sbírku pro potřeby obyvatel z válečné oblasti.

Velehrad pro Ukrajinu 
KDY: v neděli 13. března od 18 hodin 
KDE: bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě 


Sejděme se na Velehradě společně pro Ukrajinu! To je pozvání pro všechny lidi dobré vůle na neděli 13. března na 18 hodin do velehradské baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje. Společnou modlitbu povedou brněnský řeckokatolický farář Sergij Mackula, původem z Ukrajiny, a domácí velehradský duchovní Josef Čunek. Cíl tohoto setkání podpoří svým hudebním vystoupením Jiří Pavlica s přáteli, pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad a varhanice Marie Vojáčková.

Při setkání bude možno přispět do finanční sbírky na humanitární pomoc pro obyvatele Ukrajiny. Setkání spolupořádají obec Velehrad, velehradská farnost a Stojanovo gymnázium Velehrad.

VALAŠKO 

Tomáš Kočko
KDY: v neděli 13. března od 19 hodin 
KDE: Music Club Lapač ve Vsetíně

Oblíbený muzikant představí svoje nové album. Alba Tomáše Kočka a jeho Orchestru získaly pět nominací na cenu Anděl, dvě ceny Anděl v kategorii deska roku World Music, v prestižní TOP 20 World Music Charts Europe bodovala tři alba. Kapela svou hudbu pevně ukotvenou v moravské tradici koření folkovým vnorem, rockovým nápřahem i metalovými riffy.

close Tomáš Kočko. info Zdroj: Archiv Tomáše Kočko zoom_in Tomáš Kočko.

The Ocelots
KDY: v neděli 13. března od 19.30 hodin
KDE: Malá scéna za oponou ve Valašském Meziříčí
ZA KOLIK: vstupné 190 korun 

Dokonale sehraná muzikantská dvojčata z Wexfordu, dokonale vystavěné písně, irská zpěvnost, lehce tajemné nápěvy… Takhle nějak bychom si uměli představit Simona a Garfunkela na začátku jejich cesty ke slávě.

Lubomír Typlt – V protisvětle
KDY: v sobotu 12. a v neděli 13. března od 13 do 17 hodin
KDE: Galerie Kaple ve Valašském Meziříčí 

Výstava nesoucí název V protisvětle přináší jedinečnou příležitost zhlédnout aktuální tvorbu Lubomíra Typlta poprvé na Valašsku. Série devíti obrazů pod kurátorským vedením Petra Vaňouse je k vidění v Galerii Kaple ve Valašském Meziříčí. Výstava potrvá až do 8. dubna 2022. Originální pojetí autorova nezaměnitelného projevu v malbě odkazuje na zahraniční zkušenost s německým expresionismem. Jeho obrazy oplývá neobvyklá škála barevnosti v kombinaci s gestickou malířskou živostí, spontánností a formální syrovostí. Zároveň experimentuje s barevnými vrstvami, redukuje barvy a používá kresebnou zkratku. Svou tvorbou provokuje, irituje a probouzí v divákovi interakci a emoce.