ZLÍNSKO 

Mistrovství ČR v tanečním sportu 2022 v deseti tancích
KDY: v sobotu 26. března od 9 hodin 
KDE: Kongresové centrum Zlín
ZA KOLIK: vstupné je od 400 Kč 

Nenechte si ujít národní mistrovství ČR v tanečním sportu. Jediné, kde se tančí standardní i latinskoamerické tance. Představí se cca 300 sportovců ve všech věkových kategoriích. Soutěž budou hodnotit čeští porotci s nejvyšší licencí.

Superfinále parahokejové ligy
KDY: v pátek 25. března a v sobotu 26. března 
KDE: PSG aréna (budova za zimním stadionem) 

Superfinále je netradičním zakončením České para hokejové ligy. Ta dva roky nezná kvůli koronavirovým omezením svého jasného vítěze. Základní část letošní sezóny tak vyvrcholí na jednom místě. O titul se utkají týmy SKV Sharks Karlovy Vary a Parahokej Havířov.

Karneval na Svahu Zlín
KDY: v neděli 27. března od 8 hodin 
KDE: Svah Zlín

V neděli 27. března 2022 se uskuteční ukončení sezóny na Svahu Zlín. Pro příchozí v kostýmech lyžování zdarma. Posilnění pro rodiče zajištěno.

Rákosníček a jeho rybník
KDY: v neděli 27. března od 15 hodin
KDE: Divadlo Scéna Zlín
ZA KOLIK: vstupné 100 korun 

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet je rybníček Brčálník. Na první pohled vám může připadat docela obyčejný, ale už na ten druhý zjistíte, že se v něm dějí podivuhodné věci. Bydlí tam totiž Rákosníček. Roztomilý zelený skřítek sršící nápady. Vyražte s námi do jeho světa, plného hravosti, humoru a písniček, vyražte s námi za Rákosníčkem.

close Rákosníček a jeho rybník. info Zdroj: Deník/repro zoom_in Rákosníček a jeho rybník.

Hana Mikulenková - Flow
KDY: v sobotu 26. a v neděli 27. března od 10 do 18 hodin
KDE: Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně
ZA KOLIK: vstupné 59 korun 

Krajina jako expresivní prožitek z barev a světla, vycházející z předem připraveného plánu, přesto i s ponechaným místem pro improvizaci a cit. Tak by se dala ve zkratce vystihnout tvorba Hany Mikulenkové. Nekonečnou inspiraci našla autorka v exotické přírodě indonéského Bali. V jejích dílech se snoubí romantika se symbolikou odkazující ke křehkosti a ženskosti, přičemž vše staví do kontrastu se silnou expresí. Její gestický malířský rukopis postavený na postupném vrstvení je zbaven přílišné popisnosti a blíží se abstrakci. Patrný je zde i vliv street artu. Mikulenková na výstavě představuje především obrazy z posledního roku z cyklu pojmenovaného příznačně Flow.

Jan Majkus
KDY: v sobotu 26. března v 20.30 hodin
KDE: Bar Do Schodů ve Zlíně

Zpěvak a kytarista Jan Majkus hrající převzaté české a anglické písně, vytváří za pomoci zvukových smyček dynamický zážitek, který potěší milovníky klasických hitů folkových legend i současné světové populární scény.

KROMĚŘÍŽSKO

Noc s Andersenem v Hulíně 
KDY: v pátek 25. března od 18 hodin
KDE: Městská knihovna Hulín 
ZA KOLIK: vstupné 250 korun 

Po dvouleté pauze je tu konečně ten moment, kdy se mohou malí čtenáři těšit na tradiční Noc s Andersenem. Nocování v knihovně bude pohádkové ve stylu Boženy Němcové. Děti si užijí plno legrace, her, tvoření a večerního mlsání.

Večer sólistů v Holešově 
KDY: v sobotu 26. března od 17 hodin
KDE: zámek v Holešově 

Všichni milovníci hudby jsou zváni na koncert Holešovského komorního orchestru, s nímž jako sólista vystoupí klavírista Lubor Horák a žák ZUŠ Bystřice pod Hostýnem – trumpetista Jaromír Češek. Koncert se uskuteční v sala terenně holešovského zámku.

Dopoledne pro mámy a dcery
KDY: v sobotu 26. března od 9 hodin
KDE: Máta v Hulíně 
ZA KOLIK: vstupné 850 korun za dvojici

V centru Máta si mohou všechny mámy a jejich dcery dopřát relaxační, tvořivé, prožitkové dopoledne určené právě pro ně. Malé i velké ženy o sebe budou pečovat, poznávat se, sdílet, tvořit, radovat se z přítomnosti.

VALAŠSKO 

Obušku, z pytle ven
KDY: v sobotu 26. března od 16 hodin
KDE: Kulturní zařízení města Valašské Meziříčí
ZA KOLIK: vstupné 130 korun 

Divadelní společnost Julie Jurištové přiveze pohádku s písničkami na motivy Boženy Němcové. Co svět světem stojí, někteří lidé touží jen po bezpracném životě, bohatství a moci. Napravit všechny špatnosti je velká práce i pro kouzelné bytosti. Buďme proto rozvážní a opatrní. Když chudý švec Matěj dostane zázračný ubrousek a beránka snášejícího zlaťáky, v krčmě už na něj čeká vykutálená dvojička hostinských, která ho nestydatě okrade. Tentokrát ji však stihne zasloužený výprask. Teprve když je po starostech, mohou si všichni oddechnout. Příběh je plný písniček a komických situací.

Sandra Pogodová – Úhel pohledu
KDY: v sobotu 26. března od 19 hodin
KDE: Kavárna U Zvonu ve Valašském Meziříčí
ZA KOLIK: vstupné 350 Kč 

Sandra momentálně sklízí úspěchy coby autorka knižního bestselleru s názvem Hoď se do pogody, který napsala spolu se svým otcem. Během karantény si získala oblibu na sociálních sítích se svou jogínkou Amandou a stihla si vyzkoušet i mystickou ibogaterapii. Před pár lety si sama vyšla na pouť do Santiago de Compostela a prošla si celkové velkou transformací.

close Sandra Pogodová. info Zdroj: Deník/archiv zoom_in Sandra Pogodová.

Ventolin
KDY: v sobotu 26. března ve 20 hodin
KDE: M-klub ve Valašském Meziříčí
ZA KOLIK: vstupné 340 Kč 

Čtyři roky po vydání průlomového alba Vitajte David Doubek alias Ventolin vydává své třetí řadové album. Ve srovnání s jeho předchozí deskou je Dneska se vyčasilo hudebně pestřejší a tématicky komornější, nechybí na něm popové milostné písně, veselé i tísnivější sci-fi scény, ani situační absurdita. Po vydání alba vyráží na turné čítající dvacet pět zastávek, jednou z nich je Valašské Meziříčí.

Sklářské kouzlení
KDY: v sobotu 26. března od 10 do 18 hodin
KDE: Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí

Tradiční Sklářské kouzlení proběhne v sobotu 26. března od 10 do 18 hodin ve znovuotevřeném zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Muzeum regionu Valašsko pro Vás ve spolupráci se Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou Valašské Meziříčí přichystalo nabitý program pro celou rodinu. Budete mít možnost odhalit kouzlo tvorby skla u mobilní pece, poznáte, jak se sklo dříve brousilo a jak se z něj vyráběly vitráže. Sami si budete moci namalovat ručně foukané skleněné vajíčko či sestavit skleněnou mozaiku. V zámku budou rovněž představeny práce studentů jednotlivých ateliérů sklářské školy. Chybět nebude hudba a občerstvení, pro nejmenší bude připravena i pátračka po skleněném pokladu a spousta dalšího. 

close Sklářské kouzlení. info Zdroj: Jiří Koňařík zoom_in Sklářské kouzlení.

UHERSKOHRADIŠŤSKO 

Revolt Blues
KDY: v pátek 24. března od 22 hodin
KDE: HUB 123 v Uherském Hradišti
ZA KOLIK: vstupné zdarma 

Na závěr festivalu Jeden svět 2022 v Uherském Hradišti zahraje místní skupina Revolt Blues, produkující vlastní skladby v osobitém stylu na pomezí rocku, blues a alternativy. Koncert kritický, neromantický, humorný.

Tvořivá dílna hluckého ornamentu
KDY: v sobotu 26. března od 9 hodin
KDE: Skanzen Rochus v Uherském Hradišti
ZA KOLIK: vstupné 200 korun 

V sobotu 26. března proběhne ve skanzenu Rochus workshop lidového ornamentu se známým malířem a autorem Slováckých vymalovánek Vladimírem Šáchou. Tvořivá dílna započne v 9 hodin poutavou přednáškou o historii lidového ornamentu, regionálních odlišnostech nebo kompozicích ornamentu. Následně budou účastníci tvořit lidový ornament z Hluku pod dozorem lektora a společně pak pracovat na velkoformátovém ornamentu.

Dětský karneval
KDY: v neděli 27. března od 14 hodin
KDE: Hnízdo v Uherském Hradišti

Nejen děti se můžou těšit na tradiční dětský karneval s písničkami, kouzelníkem a hosty z pohádek. Nebudou chybět ani balonky, skákací hrad, tombola a občerstvení. 

close Dětský karneval. Ilustrační foto. info Zdroj: Deník/archiv zoom_in Dětský karneval. Ilustrační foto.