ZLÍNSKO

Silvestr v IGLU na Svahu Zlín
KDY: v sobotu 31. prosince od 20 hodin 
KDE: Svah Zlín
ZA KOLIK: 650 Kč /1000 Kč

Zažijte párty v alpském stylu! Příjďte na soukromé noční lyžování, které bude zakončené AFTERPARTY v nově vybudovaném IGLU BARU na lyžařském Svahu Zlín.

Můžete se těšit na:
20:00 - 22:00 Soukromé noční lyžování
22:00 Catering & Welcome Drink
23:00 Afterparty

Svah Zlín. Ilustrační foto.Svah Zlín. Ilustrační foto.Zdroj: Informační centrum Zlín

Zlínský novoroční ohňostroj 2023
KDY: v neděli 1. ledna od 18 hodin 
KDE: náměstí Práce ve Zlíně 
ZA KOLIK: zdarma 

Nový rok přivítejte tradičním zlínským novoročním ohňostrojem, který se rozzáří nad Gahurovým prospektem u Obchodního domu Zlín. "Ještě před jeho začátkem vás zveme na party DJ Roxtar, která začne v 17.30 ve spodní části prospektu. Těšit se můžete také na světelnou show, která se bude promítat na fasádě Obchodního domu. Nebudou chybět stánky s horkým punčem, svařákem, nealko nápoji a dalšími gastro specialitami. Po ohňostrojové show bude pokračovat na náměstí Míru novoroční afterparty, na které zahraje opět DJ Roxtar. I zde budou otevřeny gastro stánky s oblíbenými nápoji," lákají pořadatelé.

PROGRAM
17.30 - party DJ Roxtar + SVĚTELNÁ SHOW
17.50 - proslov primátora 
17.55 - premiéra skladby Zlínský song (DJ Roxtar)
18.00 - ohňostroj

Ohňostroj. Ilustrační foto.Ohňostroj. Ilustrační foto.Zdroj: Deník/repro

Novoroční koncert CM Danaj
KDY: v neděli 1. ledna od 18 hodin
KDE: Poutní místo Štípa
ZA KOLIK: 250 korun 

Milovníci folkloru jsou zváni do Štípy na novoroční koncert cimbálové muziky Danaj ze Strážnice, jejich sólistů a hostů s názvem Nenechte nás dlúho státi. Kromě cimbálové muziky vystoupí mužský sbor Věčně mladého Danaje, ženský sbor Strážnické Pěry – celkem 35 účinkujících. Zazní písně vánočního času, vánoční koledy z Moravy a Slezska a skladby J. V. Linka a D. Zipoliho.

Baskerville: Záhada Sherlocka Holmese
KDY: v sobotu 31. prosince od 16 hodin
KDE: Městské divadlo Zlín 

Jedinečné silvestrovské představení čeká na milovníky divadla ve Velkém sále už od 18 hodin. Poslední představení v roce nabídne dechberoucí podívanou v režii Alexandra Minajeva s převleky, zpěvy, střelbou a samozřejmě se psem.

Transsibiřská magistrála – cestovatelský stand up
KDY: v neděli 1. ledna od 19 hodin
KDE: Sklep 33, Zlín

Když se řekne Rusko, neznamená to pro našince obvykle bohatou kulturní historii, ale spíše nepříjemnou kapitolu dějin, kontroverzní mezinárodní politiku, KHL a vodku. Dva kluci z Prahy jsou přesvědčeni o tom, že podobné generalizace jsou celkem k ničemu, a tak nahodili batohy na záda, dopili poslední české pivo a vyrazili se s Ruskem a Rusy seznámit osobně a hezky zblízka. S lahváčem v ruce ujeli vlakem od Finského zálivu k Japonskému moři přes 10 000 kilometrů, cestou navštívili mnoho zajímavých míst a nechali se okouzlit krásou Bajkalu. Vyslechli řadu neobyčejných příběhů od obyčejných lidí a po celou dobu poctivě ochutnávali lokální pivo i gastronomické dobroty. Zájemci se mohou těšit na více či méně vtipné příběhy z cest, hezké fotky a snad i pár zajímavostí z navštívených míst. Nepůjde o přednášku plnou historických dat a zeměpisných termínů, ale uvolněné vyprávění o zážitcích a svobodě, kterou člověk při takovém cestování zažívá.

KROMĚŘÍŽSKO

Silvestr na Hanáckém náměstí
KDY: v sobotu 31. prosince od 18 hodin
KDE: Hanácké náměstí v Kroměříži 
ZA KOLIK: zdarma 

Poslední hodiny roku 2022 mohou lidé z Kroměříže, ale také z okolí, prožít v poprockovém rytmu kapely REFLEXY, která zahájí svůj koncert v 18 hodin. V pauze mezi dvěma bloky, kolem 18. 45 hodin, pozdraví návštěvníky starosta města Tomáš Opatrný a zahájí slavnostní silvestrovský ohňostroj.

Silvestrovský ohňostroj. Ilustrační foto.Silvestrovský ohňostroj. Ilustrační foto.Zdroj: Deník/archiv

Silvestr s kapelou Roks
KDY: v sobotu 31. prosince od 20 hodin
KDE: Stará Masna, Kroměříž

Silvestrovská zábava se na Staré Masně bude odehrávat za hudebního doprovodu kapely Roks, se společenskou zábavou, půlnočním přípitkem a veselicí až do ranních hodin.

Snow film fest
KDY: v sobotu 31. prosince od 14 hodin
KDE: Klub cafe bar, Hulín
ZA KOLIK: 50 korun 

Další 11. ročník festivalu outdoorových filmů Snow Film Fest v Hulíně rozhodně nebude chybět. Poslední den roku fanoušci outdooru v programu najdou snímky Pro vrchol až na konec světa, Prozíravost, Ledový tanec na Godafossu, Innsbruck. Powder. People., Bez pádla, Stoupání, Jyrgalan a Náruč severu.

UHERSKOHRADIŠŤSKO 

Silvestrovské gala berlínských filharmoniků
KDY: v sobotu 31. prosince od 17 hodin
KDE: kino v Uherském Hradišti
ZA KOLIK: 250 korun

Berlínští filharmonici se svým šéfdirigentem Kirillem Petrenkem oslaví konec roku 2022 senzačním gala koncertem. V programu plném nádherných árií z italských a ruských oper se k nejslavnějšímu orchestru světa jako sólista a speciální host večera přidá hvězdný tenorista Jonas Kaufmann. Dále zazní předehry ze slavných italských oper, Čajkovského honosné Italské capriccio a nejoblíbenější čísla z Prokofjevova baletu Romeo a Julie.

Slam poetry
KDY: v pátek 30. prosince od 20 hodin
KDE: Klub Mír, Uherské Hradiště
ZA KOLIK: 200 korun 

Performativní žánr přednesu autorské poezie potěší všechny milovníky alternativy, kde o přízeň publika nebojují ani kostýmy ani rekvizity, ale pouze vlastní text nebo improvizace. Výsledkem je dojetí, smích i dekadence a odměnou body publika.

Slam poetry.Slam poetry.Zdroj: Deník/archiv

Lichožrouti
KDY: v pátek 30. prosince od 15 hodin
KDE: Slovácké divadlo, Uherské Hradiště

Každý známe tu příšernou chvíli, kdy nemůžeme najít dvě stejné ponožky. Spěcháme, poskakujeme po jedné noze, abychom si natáhli aspoň tu jednu a slovy, nikoli vybranými, viníme neposedné domácí mazlíčky, nepozorného partnera, děti nebo vlastní nepořádnost. Ne, že by nám to snad v takové vypjaté chvíli mohlo nějak pomoci, skutečný viník je totiž jiný: je jím malý, na první pohled docela roztomilý, tvoreček jménem lichožrout. Oblíbený lichožroutí příběh básníka Pavla Šruta uvidí diváci v dramatizaci oceňované spisovatelky Venduly Borůvkové. Lichožrout Hihlík se po smrti svého dědečka musí naučit postarat sám o sebe, navázat nová přátelství –⁠ a hlavně, společně se svou lichožroutí sestřenkou Ramonou, zachránit bratránka Tulamora ze spárů Kudly Dederona a jeho bandy. Dají se lichožrouti a lidé dohromady, aby pomohli dobré věci?

VALAŠSKO 

Silvestr u cimbálu
KDY: v sobotu 31. prosince od 20 hodin
KDE: sokolovna, Valašské Meziříčí
ZA KOLIK: 500 korun, 350 korun bez místenky 

T. J. Sokol Valašské Meziříčí pořádá na poslední den v roce společenskou akci u cimbálu, kde k tanci a poslechu hraje přední meziříčská Cimbálová muzika Bečva a celý večer bude hosty bavit bohatý program.

Silvestr na kraji lesa
KDY: v sobotu 31. prosince od 18 hodin
KDE: Na kraji lesa, Valašské Meziříčí

Pro všechny, kteří upřednostňují čekání na příchod nového roku mimo město, ale přesto ve společnosti, je připraven program v klidné atmosféře penzionu Na kraji lesa. Tomu bude vévodit hudebně zábavný večer, kterým provede herec a muzikant pražského divadla Na Jezerce - Radomír Švec.

Silvestrovské oslavy
KDY: v sobotu 31. prosince od 18 hodin
KDE: Dům kultury, Vsetín

Silvestrovský podvečer ve Vsetíně slibuje zábavu věnovanou nejen dětem, ale také všem, kteří rádi tančí. Dětský silvestr s Austinem přivítá známé tanečníky Honzu Ondera a Natálii Otáhalovou, kteří v prostranství před Domem kultury vystřihnou zábavnou silvestrovskou taneční show. Děti i dospělí si po tanečním programu mohou užít také silvestrovský ohňostroj, který přivítá blížící se nový rok v 19 hodin. 

Silvestrovský ohňostroj. Ilustrační foto.Silvestrovský ohňostroj. Ilustrační foto.Zdroj: Deník/archiv