KROMĚŘÍŽSKO

Jablečný den a farmářské trhy na Velkém náměstí v Kroměříži
KDY: sobota 14. října od 9 do 16 hodin
KDE: Velké náměstí v Kroměříži
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Tradičnímu Jablečnému dni bude v sobotu 14. října opět po roce patřit Velké náměstí v Kroměříži. Program spojený s tradičními farmářskými trhy, které se až na tuto výjimku odehrávají na Hanáckém náměstí, se bude konat od 9 do 16 hodin. Pro návštěvníky budou připraveny tradiční i méně obvyklé pokrmy a dezerty z jablek – záviny, buchty, koláče, mošty, marmelády, sirupy. Jablko sehraje důležitou roli také v pohádce pro děti Sněhurka a sedm trpaslíků v podání divadla eMILLIon, která je připravená na 10. hodinu dopolední. Na jablečné téma budou také hrátky a výtvarné činnosti v tvořivých dílničkách a workshopech. Samozřejmostí je tematický fotokoutek, děti se mohou těšit na balonky pro radost. Připravená je rovněž i výstava plodů starých odrůd jabloní a hrušní, které kdysi rostly v regionu běžně, ovšem dnes jsou spíše raritou. O hudební doprovod akce se postará zpěvačka Beata Bocek a hudební skupina Evamore. Akce se uskuteční pouze za příznivého počasí.

close Jablečný den v Kroměříži. info Zdroj: Deník/Iva Nedavašková zoom_in Jablečný den v Kroměříži.

Podzimní poježdění na Rajnochovické lesní železnici
KDY: sobota i neděle od 9 do 17 hodin
KDE: Rajnochovice, lesní železnice
ZA KOLIK: základní vstupné 70 korun
PROČ PŘIJÍT: Nadcházející víkend nabídne tradiční podzimní poježdění na lesní železnici v Rajnochovicích. Tamní specifické soupravy vláčků budou jezdit v sobotu i neděli. V rámci vstupného mají návštěvníci k dispozici hned dvě jízdy vláčkem. Jízdy je možné i dokoupit. Rezervace na místa nejsou potřeba. Organizátoři si pro návštěvníky připravili také stezku poznání, fotokoutek a bohaté občerstvení. V případě nepříznivého počasí může být akce zrušena, organizátoři proto doporučují sledovat aktuální informace na jejich facebookovém profilu.

close Podzimní poježdění na unikátní Rajnochovické lesní železnici opět přilákalo stovky lidí, 17.-18. 10. 2021 info Zdroj: Dominik Pohludka zoom_in Podzimní poježdění na unikátní Rajnochovické lesní železnici opět přilákalo stovky lidí, 17.-18. 10. 2021

Chovatelské trhy
KDY: neděle 15. října od 6 do 10 hodin
KDE: Výstaviště Kroměříž
ZA KOLIK: základní vstupné 60 korun
PROČ PŘIJÍT: Na tradiční chovatelské burze, která se koná pravidelně každou třetí neděli v měsíci budou k vidění i koupi papoušci, drůbež, holubi, králíci a jiná drobná zvířata. Chybět nebudou ani prodejci s širokou nabídkou krmiv, vitamínů a dalších potřeb pro chovatele. Samozřejmostí je i tradiční široká nabídka občerstvení a řemeslných výrobků.

close Chovatelské trhy na Výstavišti v Kroměříži, červen 2023. info Zdroj: Deník/Dominik Pohludka zoom_in Chovatelské trhy na Výstavišti v Kroměříži, červen 2023.

Han Jiang Xue. Touha žít. (Ne)obyčejný příběh Františka Färbera z Kroměříže
KDY: denně od 9 do 12 hodin a od 12.30 do 17 hodin
KDE: Muzeum Kroměřížska, Malá galerie
ZA KOLIK: základní vstupné 80 korun
PROČ PŘIJÍT: Cílem výstavy je sledovat, jak se velké události 20. století otiskly do života běžného člověka a změnily jej. Výstava tak návštěvníkům otevírá možnost nenahlížet na druhou světovou válku, holokaust či znárodnění skrze frontové linie, velké bitvy, počty mrtvých nebo množství živnostníků, kteří přišli o své podnikání, ale podívat se na tyto velké události prostřednictvím života jednoho člověka. Výstava tento záměr představí kresbami čínského studenta dlouhodobě žijícího v Česku Hana Jiang Xue, které se staly podkladem komiksového příběhu. Pro něj si autoři zvolili skutečného žijícího Kroměřížana – pana Františka Färbera, který se stal prototypem obyčejného občana. Součástí výstavy jsou také sbírkové předměty, jež dokreslují dobu 20. století.

close Výstava Han Jiang Xue. Touha žít. (Ne)obyčejný příběh Františka Färbera z Kroměříže v Muzeu Kroměřížska. info Zdroj: Muzeum Kroměřížska zoom_in Výstava Han Jiang Xue. Touha žít. (Ne)obyčejný příběh Františka Färbera z Kroměříže v Muzeu Kroměřížska.

Hesham Malik – Nejisté vibrace
KDY: denně od 9 do 12 hodin a od 12.30 do 17 hodin
KDE: Muzeum Kroměřížska, Galerie v podloubí
ZA KOLIK: základní vstupné 80 korun
PROČ PŘIJÍT: Výstava oslavující výročí 150 let od narození Maxe Švabinského. Vzpomínku na něj otevře Hesham Malik, mezinárodně uznávaný umělec specializující se na současné umění a design, jeho portrétem ve svém vlastním stylu. Dílo zazáří mezi dalšími obrazy, které jsou inspirovány Švabinského tvorbou.
Hesham Malik vystaví rovněž díla, která začal malovat během covidu-19 právě v Muzeu Kroměřížska. Významná část výstavy představí projekt Já jsem z Kroměříže, do něhož se zapojili mimo jiné studenti Arcibiskupského gymnázia.

close Mezinárodně uznávaný umělec Hesham Malik vystaví svá díla v Muzeu Kroměřížska. info Zdroj: Muzeum Kroměřížska zoom_in Mezinárodně uznávaný umělec Hesham Malik vystaví svá díla v Muzeu Kroměřížska.

SLOVÁCKO

Muzikál Queen The Story
KDY: sobota 14. října od 19 hodin
KDE: Strání Kulturní dům Květná
ZA KOLIK: 400 Kč
PROČ PŘIJÍT: Muzikál s Vladimírem Hronem a skupinou Drops ve spolupráci s Radkem Jarešem

close Víkendové Tipy Slováckého deníku na 14. – 15. října. Muzikál ve Strání info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in Víkendové Tipy Slováckého deníku na 14. – 15. října. Muzikál ve Strání

Slovácké hody s právem Babice
KDY: sobota 14. a neděle 14. října od 13 hodin
KDE: Babice
ZA KOLIK: Zdarma
PROČ PŘIJÍT: Všechny domácí i přespolní zve hodová chasa na Slováckého hody s právem. V sobotu ve 13 hodin bude odchod hodové chasy pro stárky od Krajánky. V 16.30 povolení hodů v areálu U Střešně. V 19.30 hodová zábava v sále Kulturního domu. Hraje DH Topolanka a CM Cifra.
V neděli od 13 hodin bude hodová obchůzka se začátkem Na Mýtince. V 19.30 hodová zábava v sále Kulturního domu. Zahraje DH Topolanka. Po oba dny bude v době od 13 do 17 hodin otevřeno Muzeum Na Mýtince.

close Víkendové Tipy Slováckého deníku na 14. – 15. října. Hody v Babicích. info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in Víkendové Tipy Slováckého deníku na 14. – 15. října. Hody v Babicích.

Výstava televizních a rozhlasových přijímačů
KDY: Do 31. prosince
KDE: Muzeum Bojkovska Bojkovice
ZA KOLIK: Neuvedeno
PROČ PŘIJÍT: Výstava je věnována 100. výročí vysílání rozhlasu a 70. výročí zahájení televizního vysílání v tehdejším Československu. Vystaven bude výběr rozhlasových a televizních přijímačů, které byly v průběhu historie k dostání na československé a českém trhu. Návštěvníci budou moci obdivovat elektronkové a tranzistorové přístroje, přenosná i stolní zařízení. Milovníci retro stylu jistě uvítají také přijímače kombinované s gramofonem nebo hudební skříně. Nechybí ani rádia kombinovaná s kazetovým přehrávačem z 80. let 20. století.

close Výstava historických rozhlasových a televizních přijímačů v Muzeu Bojkovska v Bojkovicích. info Zdroj: Deník/Pavel Bohun zoom_in Výstava historických rozhlasových a televizních přijímačů v Muzeu Bojkovska v Bojkovicích.

ZLÍNSKO

Latino dance party
KDY: 13. října od 19.30
KDE: Kavárna Továrna, Zlín
ZA KOLIK: 140 korun
PROČ PŘIJÍT: Krátké výuky tanců pod taktovkou Radka Kubiše a jeho taneční školy Salsa Zlín. Zájemci si zatančí Salsu, Bachatu, Merengue a Chachachu.

Kávafest 2023
KDY: 14. října 10 –17 hodin
KDE: Galerie Desítka – OD Zlín
ZA KOLIK: děti do 14 let zdarma, dospělí 150 korun
PROČ PŘIJÍT: Festival pro milovníky kvalitní kávy. Přednášky, diskuse s kávovými profesionály, workshopy a degustace. Tradice Kávafestu začala před sedmi lety a od té doby si získala nejen srdce kávových nadšenců, ale i těch, kteří chtějí lépe poznat svět kávy. První dva ročníky akce se konaly v prostorách zlínského zámku. Další čtyři ročníky se pak s covidovou pauzou uskutečnily v Kongresovém centru Zlín. Aktuálně sedmý ročník bude v Galerii Desítka, v 10. patře Obchodního domu Zlín.
„Galerii s nádherným výhledem na dominanty Zlína zaplní kávové stánky regionálních pražíren. Návštěvníci budou moci ochutnat kávy z různých zemí a světadílů. Přítomní kávoví odborníci pak poradí s výběrem kávovaru i vhodné kávy,“ láká k návštěvě organizátor akce Jaroslav Střecha.
Ale Kávafest není jen o ochutnávce kávy. Bude to den plný akcí, vzdělávání a zábavy. Kromě kávového trhu se uskuteční také tematické přednášky, degustace káv a workshopy přípravy kávy, včetně oblíbeného malování obrázků.

close Kávafest 2022 v Kongresovém centru ve Zlíně info Zdroj: Deník/Jan Karásek zoom_in Kávafest v Kongresovém centru ve Zlíně

Oskerušobraní
KDY: 14. října 10 –15 hodin
KDE: Ekocentrum Na Pasece, Zlín–Velíková
ZA KOLIK: neuvedeno
PROČ PŘIJÍT: Oslava příchodu podzimu s ochutnávkou oskeruší a pestrým programem. Tradiční akce v ekocentru představí kouzlo jeřábu oskeruše a podzimního moštování. Návštěvníci se kromě pestrého programu mohou zahřát u kyselice z regionálních surovin a nebo si pochutnají frgálech s různou náplní.

close Oskerušobraní v Ekocentru Na Pasece. info Zdroj: Deník/Jan Karásek zoom_in Oskerušobraní.

Psí a knižní market
KDY: 14. října 10 –18 hodin
KDE: tržiště Pod Kaštany, Zlín
ZA KOLIK: Zdarma
PROČ PŘIJÍT: Dobročinné trhy s besedami i zábavou pro děti. Jako host vystoupí Bára Nesvadbová.

Festival řemesel a profesí budoucnosti
KDY: 14.–15. října 9 –17 hodin
KDE: 15 – 14|15 BAŤŮV INSTITUT, Zlín
ZA KOLIK: 100 korun jednotné vstupné, rodinné 300 korun
PROČ PŘIJÍT: Rodinná akce představí dětem mladší generaci nejrůznější profese zábavnou formou, prostřednictvím interaktivních workshopů a dílen a možná tak zvýší oblibu jednotlivých oborů a ukáže řemesla jako zajímavou činnost s perspektivou do budoucna. Rukodělné dílny doplní prezentace dalších profesí, které jsou v současnosti mimořádně důležité, například IT oborů.  Děti si vyzkouší práci se dřevem i kovem, včelařství, základy mechanické konstrukce, šití, pletení, kovářství, ale i moderní digitální technologie. 

close Dětský festival řemesel a profesí budoucnosti. info Zdroj: Deník/Jan Karásek zoom_in Dětský festival řemesel a profesí budoucnosti.

Aquatera Zlín
KDY: 15. říjen 8 – 12 hodin
KDE: Sportovní hala Datart, Zlín
ZA KOLIK: 60 korun
PROČ PŘIJÍT: Chovatelská akce pro širokou veřejnost. Na burze si návštěvníci mohou vybrat akvarijní ryby ,rostliny, krmiva, terária, terarijní zvířata, chovatelské potřeby a mnoho dalšího.

close Chovatelská burza Aquatera na výstavišti v Kroměříži. 13. listopadu 2022 info Zdroj: Deník/Dominik Pohludka zoom_in Chovatelská burza Aquatera na výstavišti v Kroměříži. 13. listopadu 2022

Lampionová prohlídka v Zoo Zlín
KDY: 14.října, pokladny budou otevřeny do 19.30, areál Zoo do 21.30
KDE: Zoo Zlín
ZA KOLIK: Vstupné jako při běžné návštěvě
PROČ PŘIJÍT: Večerní návštěvu areálu zoo zpestří povídání průvodců formou vedených prohlídek. Není potřeba se nikde registrovat, stačí přijít na nádvoří zámku Lešná. První skupina vyjde v 18.30, další budou následovat v pravidelných intervalech. Ta poslední odstartuje v 19.30. Během přibližně dvouhodinové prohlídky návštěvníci získají spoustu zajímavých informací o letošních novinkách a také chovaných zvířatech. K večerním prohlídkám neodmyslitelně patří i lampiony, které budou k zakoupení u vstupů do zoo. Během lampionových prohlídek cesty a pěšiny v areálu osvětlí louče a lampy, přesto doporučuje vzít si s sebou kapesní svítilnu nebo čelovku.
S průvodci v dobových kostýmech se návštěvníci v zámku Lešná se přenesou na začátek 20. století, kdy zámek vlastnil hrabě František Josef Seilern. Společně budou řešit záhadné zmizení klenotů pana hraběte, podezřelých bude opravdu hodně.
Zámecké prohlídky budou probíhat ve dvacetiminutových intervalech, ta první začíná v 18.00 hod., poslední ve 20.40 hod. Vstupenky na tyto speciální prohlídky bude možné zakoupit vždy od 17.00 hod. pouze v pokladně zámku Lešná. Jednotné vstupné do zámku bude 70 Kč/osoba.

close  Večerní lampionová prohlídka v Zoo Zlín info Zdroj: Jarmila Kuncová zoom_in Večerní lampionová prohlídka v Zoo Zlín

VALAŠSKO

29. Vsetínský jazzový festival
KDY: sobota 14. října od 18.30 hodin
KDE: Vsetín, Dům kultury
ZA KOLIK: 590 Kč předprodej, 690 Kč v den akce
PROČ PŘIJÍT: Druhá říjnová sobota bude ve Vsetíně patřit příznivcům jazzu. Dům kultury hostí od 18.30 hodin už 29. ročník Vsetínského jazzového festivalu. Hlavními interprety letos budou Lenka Nová a Ondřej Ruml, kteří vystoupí za doprovodu jazzového bandu.
Festival odstartuje o půl sedmé večer Zbyněk Terner se svým bandem. Rodák z Rožnova pod Radhoštěm, který má bohaté zkušenosti napříč swingem, blues a moderním jazzem, bude hrát ve foyer vždy v přestávkách hlavního programu.
V 19 hodin už ve velkém sále vystoupí Martin Kratochvíl a Jazz Q – jazz‑rocková a art‑rocková skupina spojená především se jménem svého hlavního spoluzakladatele klávesisty a skladatele Martina Kratochvíla.
Následovat bude vystoupení dvou hlavních interpretů letošního ročníku přehlídky. Lenka Nová a Ondřej Ruml se vystoupením, které nese podtitul Písně, šansony a dopisy, vrátí k hudebním klenotům z dílny Petra Hapky a Michala Horáčka. Na koncertě tak zazní například písně jako Rozeznávám, První noc v novém bytě, Šaškové počmáraní, Bude mi lehká zem, Všechno nejlepší a další.
Vsetínský jazzový festival zakončí ve 22 hodin The KUH Trio, které tvoří vynikající rakouský kytarista Edi Köhldorfer. Spolu s ním zahrají jeden z nejlepších evropských kontrabasistů František Uhlíř a bubenická legenda Jaromír Helešic.
Na www.dkvsetin.cz a na pokladně kina Vatra je možné zakoupit vstupenky za zvýhodněnou cenu 590 Kč. V den akce pak budou k dostání za 690 Kč.

| Video: Youtube

Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský hortikomplex
KDY: sobota 14. října od 9 hodin (výstava trvá do 22. října)
KDE: Rožnov pod Radhoštěm, Valašské muzeum v přírodě, Dřevěné městečko
ZA KOLIK: ---
PROČ PŘIJÍT: Tradiční podzimní výstava v rožnovském skanzenu představuje ve dvou rovinách plodiny zemědělství z minulosti a ze současnosti.
Pravidelně jsou k vidění odrůdy ovoce a okopanin, které byly v minulosti pěstovány nejen na Valašsku. Tyto odrůdy a další zajímavosti může návštěvník přímo na místě srovnat s odrůdami současnými, které v poslední době dobývají český zemědělský trh.
Většina vystavených vzorků plodin ze skupiny tzv. starých odrůd byla vypěstována v areálu Valašské dědiny.
Výstava je otevřena dle aktuální otevírací doba muzea od 9 do 16 hodin (v pondělí 16. 10. je zavřeno). V neděli 22. října ve 12.30 výstavu doplní odborná přednáška na téma Choroby a škůdci ovocných dřevin. V konferenčním sále Sušáku bude přednášet Daniela Znojilová Barašová.

close Výstava s názvem Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský hortikomplex ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. info Zdroj: VMP/Jan Kolář zoom_in Výstava s názvem Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský hortikomplex ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Prago Union & Check Da Skills
KDY: pátek 13. října od 20 hodin
KDE: Valašské Meziříčí, M-klub
ZA KOLIK: na místě 340 Kč, v předprodeji 290 Kč
PROČ PŘIJÍT: Vystoupení hip-hopové dvojice Prago Union, které zajistí „support“ místní Check Da Skills.

close Prago Union. info Zdroj: se svolením KZ Valmez zoom_in Prago Union.

Valmez 2023
KDY: sobota 14. října od 16.30 hodin
KDE: Valašské Meziříčí, Kulturní zařízení města (M-klub a Velký sál)
ZA KOLIK: na místě 270 Kč, v předprodeji 200 Kč
PROČ PŘIJÍT: Devátý ročník multižánrového festivalu, na kterém se představují domácí hudebníci. V M-klubu se letos mohou příchozí těšit na punkovou a metalovou smršť kapel Walthraka, Outsider, Krang, Made by Zero nebo Klid.
Ve velkém sále bude připraven alternativní line-up kapel Rivermons, 4Dogs, Cirkus Láskohrad, nebo Prdelořežba. Vizuální stránka festivalu bude obohacena o výstavu obrazů místního multitalentovného umělce Warefa.

close Festival místních kapel Valmez 2023 - header info Zdroj: se svolením KZ Valmez zoom_in Festival místních kapel Valmez 2023 - header

Blues Boy Kings (UK)
KDY: neděle 15. října od 19.30 hodin
KDE: Valašské Meziříčí, Malá scéna za oponou
ZA KOLIK: v předprodeji 180 Kč, na místě 210 Kč, pro držitele permanentky 150 Kč
PROČ PŘIJÍT: Úvodní koncert letošní série Podzimních jazz & bluesových dnů ve Valašském Meziříčí obstará vynikající bluesová kapela z anglického Midlands Blues Boy Kings.
„Kapela, jež je ve svém projevu nekompromisní, jako daňová upomínka,“ říká dramaturg Karel Prokeš.
Skupina vystupuje po celé Velké Británii a každým koncertem získává legie nových fanoušků.
„Jason North hraje na kytaru šedesátková sóla a sedmdesátkové riffy se samozřejmostí příchodu teplého jara po mrazivé zimě, stylově zpívá trochu nakřáplým hlasem a je tu hlavním skladatelem. V repertoáru Blues Boy Kings cirkuluje kolem padesátky jeho písní,“ přibližuje Prokeš.
Blues Boy Kings doplňuje skvělá zpěvačka a baskytaristka Samantha North a rytmickou jistotou je Dave Raeburn za soupravou bicích nástrojů.

| Video: Youtube

Hudební Avant Garda 2
KDY: sobota 14. října od 19 hodin
KDE: Rožnov pod Radhoštěm, Hudební klub Vrátnice
ZA KOLIK: v předprodeji 250 Kč, v den akce a na místě 300 Kč
PROČ PŘIJÍT: Druhý ročník přehlídky kapel, které hledají nové cesty v hudbě. Kapely, které zahrají, mají společné, že chtějí experimentovat a hledat nové cesty k vyjádření. Komplikované struktury se stávají méně komplikovanými, hudba nerozděluje, ale spojuje. Jazz potkává alternativu, experiment se mísí s písničkami, hlukové plochy potkávají improvizaci.
Letos vystoupí americký alternativní zpěvák, skladatel, hudebník, multiinstrumentalista (zejména housle), spisovatel a performer Blaine L. Reininger. Je známý tím, že byl členem skupiny Tuxedomoon od roku 1977 poté, co ji spoluzaložil se Stevenem Brownem, a v poslední době díky své pozoruhodné hudební a divadelní kariéře, a to jak jako sólista, tak kolaborací s jinými umělci jako jsou Duruttiho Collumn, Snakefinger, Anna Domino, Savage Republic, Paul Haig. Současná koncertní podoba je duo s kytaristou Georgiem Valentinem, Blaine zpívá a hraje na housle.
Z polské Wroclawi přijedou Slina, improvizační kvarteto oscilující mezi žánry krautrock, post-rock, ambient a free jazz a proslavili se zejména spoluprací s saxofonistou a klarinetistou Mikołajem Trzaskou.
Zahraje také Daniel Kordík, jehož hudba se pohybuje mezi volnou improvizací, terénními nahrávkami a elektronickou kompozicí.
Posledním interpretem na soupisce je Kolna v jejíž sestavě působí trumpetista a zpěvák Zdeněk „Hmyzák“ Novák a baskytarista Josefa Jindrák doplněná čelny Skrytého půvabu byrokracie a jako speciální host na tomto koncertě vystoupí nestor české alternativní scény Mikoláš Chadima.

close Hudební Avant Garda II - druhý ročník hudební přehlídky - banner. info Zdroj: se svolením Téčka Rožnov zoom_in Hudební Avant Garda II - druhý ročník hudební přehlídky - banner.

Uspávání broučků na zámku Lešná
KDY: pátek 13. října od 17 hodin
KDE: Zámek Lešná u Valašského Meziříčí
ZA KOLIK: ---
PROČ PŘIJÍT: Tradiční uspávání broučků bude v pátek 13. října hostit zámek Lešná u Valašského Meziříčí. Program pro rodiny s dětmi zde pořádá Muzeum regionu Valašsko. Akce se koná od 17 hodin.
„Čeká vás spousta zábavy i tradiční lampionový průvod s uložením broučků k zimnímu spánku,“ zve za pořádající muzeum Jiří Koňařík.
Uspávání broučků patří mezi nejoblíbenější podzimní akce muzea. První letošní proběhlo v pátek 6. října ve Valašském Meziříčí a překonalo návštěvnický rekord. Druhé se uskuteční tento pátek v areálu zámku Lešná a organizátoři doufají, že bude neméně úspěšné.
Program zahájí v 17 hodin uvítání broučků. Od 17.15 hodin se rozjedou venkovní pohybové aktivity v Broučkově a v 17.45 hodin bude následovat hudebně-zábavný program na hlavním pódiu. V 18 hodin se začnou účastníci řadit před zámkem k lampionovému průvod parkem, který v 18.45 hodin zakončí uložení broučků k zimnímu spánku s pohádkou a písničkami.
„Lampiony si prosím přineste s sebou, vše ostatní bude připraveno,“ uvedla kurátorka akce Eva Friedlová.

close Uspávání broučků. info Zdroj: Muzeum regionu Valašsko zoom_in Uspávání broučků.

Podzimní kouzlení ve Velkých Karlovicích
KDY: sobota 14. října od 15 hodin
KDE: Velké Karlovice, Resort Valachy, hotel Galik
ZA KOLIK: ---
PROČ PŘIJÍT: Tvoření z přírodních materiálů, pečení bramboráků, živá zvířátka i procházka lesem po setmění: to vše čeká děti v sobotu 14. října v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích při Podzimním kouzlení se stezkou odvahy.
Od 15 hodin mohou děti i s rodiči u hotelu Galik popustit uzdu fantazii a zapojit se do výroby strašidýlek z všemožných přírodních materiálů, které tam budou pro tento účel připraveny.
„Všechny výrobky budou vystaveny a autoři těch nejlepších odměněni,“ slibuje Martina Žáčková s Resortu Valachy.
Odpoledne zpestří i zábavný program, mimo jiné projížďky na koni, živá alpaka, řezbáři, tvořivá dílnička, hry Gogen či zábava s VZP. „Zájemci si také mohou vyzkoušet pečení bramboráků,“ zve Žáčková. Občerstvení nabídne restaurace hotelu Galik, kde budou k mání i čerstvě upečené valašské frgály.
Na závěr dne se v 18 hodin otevře stezka odvahy a děti se mohou samy nebo v doprovodu rodičů vypravit na tajemnou procházku setmělým údolím kolem Galiku. Trasa bude tradičně vyzdobena dekoracemi a lucernami.

close Podzimní kouzlení v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. info Zdroj: Resort Valachy zoom_in Podzimní kouzlení v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

Farmářské trhy
KDY: sobota 14. října od 7 hodin
KDE: Vsetín, Dolní náměstí
ZA KOLIK: ---
PROČ PŘIJÍT: Vsetínské farmářské trhy nabízejí výrobky výhradně z domácích farem: s láskou pěstované a vyráběné potraviny, které by neměly na vašem stole chybět. Aktuální sortiment je zveřejněn vždy ve čtvrtek před akcí na FB profilu @dkvsetin.

close Farmářské trhy ve Vsetíně info Zdroj: DENÍK/Michal Burda zoom_in Farmářské trhy ve Vsetíně