Český muzikálový klenot Noc na Karlštejně
KDY: v sobotu 8. srpna od 19 hodin 
KDE: open-air na nádvoří za divadlem ve Zlíně 
ZA KOLIK: vstupné 380 Kč 

Podle stejnojmenného filmu na motivy hry Jaroslava Vrchlického upravil Zdeněk Podskalský mladší. „Poplach, na hradě je ženská!“ Kdo by neznal zápletku Vrchlického dramatu, které tak mistrovsky pozvedla hudba Karla Svobody na piedestal české muzikálové produkce? Trůní na něm už více než čtyřicet let – písně Karla Svobody už za tu dobu zlidověly a herecké i pěvecké výkony Valdemara Matušky, Jaromíra Hanzlíka nebo Jany Brejchové se dají nepřekonatelné. "A proto se je ani nebudeme snažit překonat, nechceme napodobovat skvělé filmové zpracování, ale chopit se královského příběhu se zlínským hereckým souborem po svém a možná i trochu nečekaně. Ale nebojte se, o laskavý i řízný humor a oblíbené šlágry nepřipravíme vás ani sebe," vzkazují zlínští herci. 

Noc na Karlštejně.Zdroj: Městské divadlo Zlín

Klobucký hospodářský trh
KDY: v pátek 7. srpna od 8 do 15 hodin 
KDE: před Starou radnicí ve Valašských Kloboukách 
ZA KOLIK: vstupné zdarma  

Čeká na vás bohatá letní nabídka: čerstvá zelenina, sazenice, uzeniny, brynza, bio jablečný ocet, cider, domácí pečivo, vajíčka, džemy a vína, ořechy, povidla, med, koření, ruční výrobky, letní klobouky…  

Škoda Meeting Zlín
KDY: v sobotu 8. srpna od 16 do 18 hodin 
KDE: náměstí Míru ve Zlíně a fotbalové hřiště v Lukově
ZA KOLIK: vstupné zdarma 

Už 6. setkání všech majitelů vozidel značky Škoda do roku výroby 1994 se letos opět uskuteční v areálu fotbalového hřiště na Lukově. Těšit se můžete na orientační závod, soutěž o nejhezčí auto srazu a hlavním bodem programu se stane společná vyjížďka účastníků zakončená na náměstí Míru ve Zlíně, kde budou všechna auta vystavena od cca 16 hodin.

Pořadatelé: Martin Hrabčík, Radim Švub, Tomáš Slovák a David Hrbáček. 

Swing večer & drinky na zámku
KDY: v sobotu 8. srpna od 19 do 21.30 hodin 
KDE: zlínský zámek 
ZA KOLIK: vstupné zdarma 

Užijte si krásný sobotní večer na zlínském zámku s kapelou SwingShower z Valašských Klobouků a drinky připravenými Blokem 12.
Přijďte si zatančit, poslechnout si skvělou kapelu a pobavit se s přáteli.

Swing večer.Zdroj: Deník/repro

Užijte si Dětský den ve Zlíně 
KDY: v sobotu 8. srpna od 15 hodin 
KDE: FUN PARK FABRIKA ve Zlíně 
ZA KOLIK:  vstupné dítě 100 Kč, dospělí zdarma

Můžete se těšit na interaktivní divadelní vystoupení, malování na obličej, hru s bublifuky a zábavné soutěže pro děti, živou sovu pálenou, skákací hrad, dětský fotokoutek, volný vstup do jump parku. 

Ve skanzenu vyvrcholí boj knížat Mojmíra a Pribiny
KDY: v sobotu 8. a v neděli 9. srpna 
KDE: Archeoskanzen Modrá 
ZA KOLIK: základní vstupné 150 Kč, snížené 100 Kč 

Lákavou nabídkou druhého srpnového víkendu, v sobotu 8. a v neděli 9 srpna, bude v Archeoskanzenu Modrá 15. ročník historického festivalu spojeného s raně středověkou bitvou z období Velké Moravy. Uspořádá jej jako už tradičně historická skupina Velkomoravané spolu s Archeoskanzenem Modrá.  Na dvoudenním festivalu se bude podílet na 200 účinkujících z historických skupin České republiky. Mezi nimi budou v dobových kostýmech bojovníci, takzvaní trhovci s dobovými stánky, ženy, muži a děti. 

Program pro veřejnost začne v sobotu 8. srpna hodinu před polednem otevřením hradiště a ukázkami dobového života, v neděli bude brána slovanského sídliště otevřena dokořán už od 10 hodin. Návštěvníci skanzenu zhlédnou po oba víkendové dny vystoupení sokolníků ze slovenského Moravského Podzámku, nerozlučně spjatého s existencí Oravského hradu. 

V sobotu se v hradisku uskuteční od 13.30 hodin velkomoravský trojboj, v neděli od 12 hodin bojový turnaj. Zlatým hřebem sobotního a nedělního festivalového dění v opevněném slovanském oživlém hradisku budou v sobotu od 16.30 hodin a v neděli od 14.30 hodin scénické bitvy o hradiště, do nichž se zapojí na sto účinkujících ze zúčastněných historických skupin. „Scénář boje o hradiště, sporu knížete Mojmíra a Pribiny, choreografii a komentář připravují Velkomoravané spolu s archeologem Luďkem Galuškou,“ informoval Jaroslav Křivánek. Koronaviróza se podle něj podepíše i na sníženém počtu účastníků festivalu. „V dané chvíli může být v souladu s nařízením vlády a hygieniků v areálu skanzenu maximálně 1000 lidí. Rekordní počet návštěvníků, 2700, jsme zaznamenali ve skanzenu před třinácti lety,“ nechal se slyšet jednatel Velkomoravanů Jaroslav Křivánek. Připraven bude po oba dny také bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

Ve skanzenu vyvrcholí boj knížat Mojmíra a Pribiny.Zdroj: Zdeněk Skalička