Předchozí
1 z 6
Další

Nejlepší pizza: Pizzerie La Strada

Zlínská pizzerie La Strada.Zlínská pizzerie La Strada.Zdroj: Deník/Dominik Pohludka

Restaurace na třídě Tomáše Bati ve Zlíně je sice mimo největší ruch krajského města, přesto se tam sjíždějí milovníci pizzy (nejen) z celého města. Za ochutnání stojí například stejnojmenná pizza La Strada za 195 korun, která kromě tomatu, eidamu a šunky obsahuje také kuřecí maso, nivu, med, chilli a v neposlední řadě také jablka.

Nejlepší asijská kuchyně: Tudam Kroměříž

Kroměřížská restaurace Tudam.Kroměřížská restaurace Tudam.Zdroj: Deník/Dominik Pohludka

Na první pohled z venku nenápadná restaurace nabízí celou řadu asijských pokrmů včetně stále více oblíbeného sushi. Právě milovníci tohoto jídla by měli v Tudamu ochutnat smažené lososové futomaki (179 kč/6ks) či lososové sashimi (129 kč/3ks)

Nejlepší vegetariánská kuchyně: Prašád Zlín

Vegetariánská restaurace Prašád ve Zlíně.Vegetariánská restaurace Prašád ve Zlíně.Zdroj: Deník/Dominik Pohludka

Vyhlášená zlínská vegetariánská restaurace má na každý den jinou nabídku jídel. Hosté si mohou denně vybírat ze dvou polévek a tří hlavních jídel. V nabídce jsou také bezlepkové pokrmy, dezerty, saláty a fresh juice. Za ochutnání stojí rozhodně například gratinovaný květák s jasmínovou rýží za 70 kč (173 g).

Tip na místo, kde si dát dobré víno: Radniční restaurace a pivotéka Kroměříž (dříve Radniční sklípek)

Radniční restaurace a pivotéka leží v samém srdci Kroměříže.Radniční restaurace a pivotéka leží v samém srdci Kroměříže.Zdroj: Deník/Dominik Pohludka

Restaurace v samém srdci Kroměříže je vyhlášená nejen výbornou kuchyní, ale také celorepublikově unikátním arcibiskupským zámeckým vínem z tamních sklepů. Kromě toho nabízí Radniční restaurace také celou řadu dalších vín ze znojemského vinařství Znovín a Rodinného vinařství Košut.

Nejlepší pivo: Restaurant Drápal Olomouc 

Restaurant Drápal v centru OlomouceRestaurant Drápal v centru OlomouceZdroj: Restaurant Drápal

Originální plzeňská restaurace v centru Olomouce je vyhlášená kvalitním pivem a výbornou kuchyní. Půllitr Plzeňského Prazdroje si zde vychutnají hosté za 54 korun.

Bez nadsázky lze říci, že se zde čepuje nejlepší Plzeň na Hané. Zlatavá hladinka, k tomu pestrá nabídka jídel a chuťovek, láká denně stovky fajnšmekrů.

Nejlepší guláš: Hostinec u Havlů – Dolany 

Restaurace U Havlů v Dolanech na OlomouckuRestaurace U Havlů v Dolanech na OlomouckuZdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Vyhlášený hostinec na hlavním tahu z Olomouce směr Jeseníky, láká třicet let na tradiční českou kuchyni. Na místní guláš za lidovou cenu 109 korun, se zde dvakrát zastavil i první porevoluční prezident Václav Havel.

Lidové ceny, vynikající kvalita. Dobře se najíst v příjemném prostředí rekonstruovaného starého statku, to je automatická denní volba stovek labužníků.