Slavnosti svijanského piva

Kdy: 16. července
Kde: Svijany

Fotogalerie: Slavnosti svijanského piva

Slavnosti svijanského piva se letos konají již po 33.; návštěvníci se 16. července od 13 hodin na svijanském koupališti mohou těšit na dvě hudební scény plné známých i méně známých interpretů, dobré jídlo a hlavně pivo a pivní speciality.

Mezi hudebními hosty jsou Pokáč, Bára Poláková, Rimortis, Katka Rejmondová nebo třeba Woazník. K degustaci budou připraveny prémiové ležáky, nefiltrovaná piva, nealkoholické pivo, limonády Svijanela nebo pivní zmrzlina vyrobená z piv Kníže 13 % nebo Kněžna 13 %.

Moře u Mělníka

Kdy: 5.-10. července
Kde: Mělník

close Načerpejte inspiraci na víkend s našimi tipy! info Zdroj: Deník/Marta Dušková zoom_in Načerpejte inspiraci na léto s našimi tipy!

Moře u Mělníka je festival divadla, hudby, jídla a pití pro celou rodinu, který se uskuteční od 5. do 10. července na Mělnické náplavce.

close Letní deník - logo 2022 info Zdroj: Deník zoom_in Návštěvníci si mohou užít dny plné divadelních představení, koncertů, tvůrčích dílen, kulinářských show a skvělého jídla a pití.

Své umění přijedou předvést například Divadlo bratří Formanů, Radim Vizváry nebo Loutky bez hranic.

Pro milovníky dobrého jídla bude lákadlem sobotní gastroshow finalistů soutěže MasterChef Česko, malí návštěvníci si naopak užijí dětské dílny Báry Hubené a vodní svět rodiny Lhotákových.

Open air festival Valník

Kdy: 19.-20. srpna
Kde: Slaný

Fotogalerie: Na dvacátý Valník dorazila největší návštěva od novodobé éry festivalu

Fandové rockové hudby se v pátek 19. a v sobotu 20. srpna sjedou do Slaného, kde se v místním letním kině také letos koná tradiční open air festival Valník.

Již třiadvacátý ročník této akce nabídne třeba vystoupení kapel Iné Kafe, Krucipüsk, Davová psychóza, Sto zvířat, Totální nasazení nebo Zakázaný ovoce a mnohých dalších. Zahrát přijede také kníže pornofolku Záviš.

Vstupenky je možné koupit přes portál Ticketstream, a to za 799 korun (vstup na oba dny).

Závodí fest

Kdy: 6. srpna
Kde: Beroun

Fotogalerie: Závodí fest

Levý břeh Berounky v berounském Závodí bude patřit hudbě. V sobotu 6. srpna se zde totiž uskuteční další, jubilejní desátý, ročník multižánrového hudebního festivalu Závodí fest.

„Těšit se můžete na legendární Progres 2, Clarinet Factory, slovenské ZVA 12-28, Cimbal Classic manželů Štruncových (též Javory) a další,“ uvedli organizátoři s tím, že moderátorem bude Jiří Holoubek. Připraveny budou také hry a další zábava pro děti. Hrát se začíná v 15 hodin.

Řemeslné pohádkové léto

Kdy: 2. července - 13. srpna
Kde: Kouřim

Fotogalerie: Kouřimské Putování s pohádkou

Máte rádi staročeskou kulturu, řemesla a prostě atmosféru tradiční české historie? Chtěli byste se na chvíli proměnit v kováře, košíkáře a v podobné řemeslníky? Toto přání vám může splnit skanzen Muzeum lidových staveb v Kouřimi. Během šesti prázdninových sobot totiž připravil akci Řemeslné pohádkové léto.

Akce se koná vždy od 10 do 18 hodin a vypsané termíny jsou 2., 9., 16., 23. a 30. července a 6. a 13. srpna.

Tyjátrfest

Kdy: 19.-20. srpna
Kde: Kutná Hora

Fotogalerie: Tyjátrfest

Již 23. letní zahradní slavnost Tyjátrfest s programem divadel, hereckých, hudebních, tanečních a dalších kulturních vystoupení pro všechny generace se uskuteční 19. a 20. srpna ve Wendyho domácím amfiteátru v Kutné Hoře.

Kultovní festival s neopakovatelnou přátelskou a pohodovou domácí atmosférou opět namíchá koktejl z vystoupení profesionálních umělců. Návštěvníci se mohou těšit na kankán od Moulin Rouge, představení Rok prasete nebo Mezi mužem a ženou, LED taneční show či koncert mladých muzikantů KluciZND a další.

Superhrdinské léto na Nováku

Kdy: červenec-srpen
Kde: Příbram

Fotogalerie: Přírodní koupaliště Nový rybník v Příbrami

I pro letošní léto připravují Sportovní zařízení města Příbram (SZM) program pro areál přírodního koupaliště Nového rybníka. Celé léto se ponese ve znamení superhrdinů. Ať už prostřednictvím uměleckých dřevěných soch, komiksových fotokoutků nebo superhrdinské hry.

V rámci letního programu bude připravená pro návštěvníky i celosezónní soutěž. Denní program bude připraven vždy od pondělí do soboty v čase 13 až 18 hodin.