Ze své dobroty se královna rozhodla udělat z vetřelců své oddané vojáky - karty, které využívala pro rozšiřování svého vlivu po Říši divů, zajetí rebelů a jiných narušitelů jejího řádu. Čtyři bojové šiky karet (srdce, piky, káry a kříže) museli přísahat svou bezmeznou věrnost a naprostou poslušnost při plnění královniných rozkazů.

Každý oddíl měl svého vedoucího, kterým bylo Eso, a to ručilo za poslušnost svých svěřenců vlastní hlavou. Na svých misích se karty setkaly s různými tvory, jako byla myška Malinkuna, bláznivý Kloboučník nebo třeba kočka Šklíba. Podivné však bylo to, že všichni tvrdili, že královna není tou dobrou a milostivou osobou, za kterou ji všichni považují, a proto se chystají různé rebelie a převrat. Jednoho dne se kartám nepovedlo splnit svou misi. Tajně však doufaly, že když pro královnu připraví kulturní představení a dají si na něm opravdu záležet, tak královnu obměkčí a nestihne je trest. Opak byl ale pravdou a za neúspěch zaplatila Esa cenu nejvyšší. To vojáky utvrdilo v tom, že slova rebelů byla pravdivá, a proto se rozhodli pomoci rebelům s převratem a dosadit na trůn Říše divů jiného vládce.

Úspěšný šachový turnaj v Malenovicích.
Nervy i soustředěnost. Děti mají za sebou úspěšný šachový turnaj v Malenovicích

Dobrodružství z Říše divů bylo v minulém roce jen jedním z témat pobytových táborů, které Dům dětí a mládeže Sluníčko v Otrokovicích připravil. Již nyní je připravena nová nabídka letních táborů, kdy se i letos mohou účastníci těšit na rozmanitá témata. 

Společnost Chronos nabízí možnost stát se strážcem času a přemoci záludného nepřítele, který si nebezpečně pohrává s časoprostorem. Strážci snů se zase v Zemi zapomnění utkají v souboji světla a stínu, symboly zrození a naděje a šílenství a zkázy. S Potomky Olympu může každý následovat své instinkty a poodhalit tajemný závoj mlhy dávných časů, mýtů a legend, kdy antičtí bohové byli velmi mocní a podrobovali lidstvo těm nejsložitějším úkolům a rozhodnutím. Ti, kteří raději tráví svůj čas v poklidu u vody se mohou pokusit poodhalit Tajemství hlubin na rybářském táboře. Naopak pro ty, kteří nevydrží v klidu stát když slyší hrát hudbu je připraven Aerobikový tábor. 

Dřevěný kostel ve Velké Lhotě.
FOTO: Dřevěný kostel ve Velké Lhotě je unikátní kulturní památkou

DDM Sluníčko Otrokovice nabízí také velkou škálu příměstských táborů. Celou nabídku příměstských i pobytových táborů je možné najít na stránkách www.ddmslunicko.cz/tabory. Místa na táborech rychle mizí. Který bude ten Váš?

Veronika Pavelková