„Vstupné zdarma může být vnímáno jako pochvala a tedy i odměna dětí a mládeže za zvládnutí náročného jarního období vzhledem k proběhlé koronavirové epidemii. Stejně tak může být dobrou motivací, jak obecně podpořit návrat společnosti do kulturního života a to pomocí příjemného bonusu - slevy na vstupném," okomentovala aktuální nabídku Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o.

Zmíněný projekt Zlínského kraje a Centrály cestovního ruchu Východní Moravy si klade za cíl podpořit cestovní ruch a kulturní dění v době letních prázdnin a zatraktivnit tak nabídku pro turisty z celé České republiky, kteří se vydají na dovolenou či výlet do zlínského regionu.

Ještě k pravidlům uplatnění slevy. Ta se vztahuje nejen na stálé expozice, tedy muzejní Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost a galerijní Prostor Zlín | Řády vidění, ale i na krátkodobé výstavy obou organizací konané v době letních prázdnin. Jejich přehled najdou zájemci v programu na stránkách www.14-15.cz. Vstup zdarma platí i na další objekty muzea, tedy do hradu Malenovice, Muzea luhačovického Zálesí i do NKP Ploština. Ostatní typy vstupného zůstávají bez změny, stejně tak vstupné na prohlídky 21. budovy. Doprovodné programy a dílničky v rámci muzejních výstav zůstávají se vstupným, a to v obvyklé výši s ohledem na spotřebovaný materiál. Na tyto se sleva nevztahuje. 

Petra Štrofová