Adventní věnec je tradiční symbol sloužící k symbolickému odpočítávání čtyř týdnů adventu. Obvykle má podobu věnce z jehličnatých větví ozdobeného čtyřmi svícemi.

Dnes už ovšem není výjimkou mít adventní věnec vytvořený z různých materiálů a v různých tvarech. Fantazii se meze nekladou a tvůrčí nápady mají dneska prostě zelenou.

Starostka Eliška Olšáková poděkovala dobrovolným hasičům.
Starostka Valašských Klobouků Eliška Olšáková poděkovala dobrovolným hasičům

Jakýmsi měřítkem adventu jsou čtyři adventní neděle. První je „železná“, druhá „bronzová“, třetí se nazývá „stříbrná“ a poslední „zlatá“, která je nejblíže Štědrému dni.

Své ukázky adventních věnců a vánočních ozdob nám poslala Dominika Sláviková z Karviné. "Tvořím moc ráda a velice mě to baví. Pročistím si tím hlavu a udělám někomu radost. Co je víc? Na fotografiích, kde jsou balíčky a háčkované baňky, je dílo mojí babičky. Tajně doufám, že všichni budou zdraví a naberou přes ty Vánoce hodně sil. Moje přání je to ať už je svět zase v pořádku a Nový rok 2022 bude mnohem lepší než ty dva předešlé," říká Dominika Sláviková. 

Tvoříte si adventní věnce a výzdobu svého domova sami? Chcete se pochlubit svou kreativitou a tvořivostí? Nebo vás zaujala kreativita někoho jiného? Ať tak či onak, vše, co vás zaujme, můžete ukázat i dalším lidem prostřednictvím rubriky Čtenář reportér.

Vaše fotky i s krátkým popiskem s místem, odkud pocházíte, zašlete na e-mail: tipy.morava@denik.cz. My je zveřejníme ve fotogalerii na našem webu i v tištěné podobě Deníku.

Svatomartinské husy.
FOTO: Svatomartinské husy objektivem čtenářů. Podívejte se
I v luhačovické místní části Řetechov si vysadili lidé své stromy - stromy s příběhem.
OBRAZEM: Lidé vysadili lidé své stromy